Yeni Kitap Haberleri

Saniye farkıyla kaçırdım :sweat_smile:

2 Beğeni

Ithaki sorulari cevablamiyor 3 cisim problemi dune ne zaman sordum artik yazmiyorlar

1 Beğeni

dune u bu yıl bitiricez demişlerdi aralıkta filmi çıkıyo bitirirler ozamana kadar muhtemelen

3 Beğeni

Umarim sabirsizlikla bekliyoruz

10 Beğeni

Gene saniye farkıyla kaçırdım :sweat_smile:

3 Beğeni

Uzun Savaş’ın da tarihi belli olsa artık.

3 Beğeni

İthaki geçen ay şuan ismini hatırlamadığım yeni bir Alan Moore çizgi romanına başlayacağını duyurmuştu, ne oldu o iş bilgisi olan var mı?

Destanlar çağını alıp almamak arasında çok gidip geldim, almadım. Doğrusu aklımda da kaldı hani. Hazır ikinci cilt haberi gelmişken kitabı okuyanlar ne düşünüyor yazarsa güzel olur. Ayrıca bu iki kitaplık bir seri mi, toplamda kaç cilt?

İthaki’nin birçok bookstagram hesabına dağıttığı “Kirke’yi” merak etmeme rağmen “dağıtıldığı için” almadım. Yine bu kitapta aklımda kaldı, okuyanların objektif düşüncelerini merak ediyorum, paylaşan olursa sevinirim.

2 Beğeni

swamp thingden bahsediyosun sanırım çizgi roman olarak
ben kirkede okuması keyifli destansı bir biçimde yazılmış yunan mitolojisi seviyosan kesin oku ama onun dışında bence okumasanda olur
destanlar çağıda 6 kitaplık bir seri diye biliyorum

2 Beğeni

Swamp Thing olması lazım.

2 Beğeni

Bu arada ithaki nin kapakları muhteşem olmuş söylemezsem olmaz.

3 Beğeni

Kılıçlar Çağı’nda ‘Çağı’ sözcüğünü yine büyük yazmışlar, olmamış bence.
Onun dışında kapaklar güzel. Akhilleus’un Şarkısı’nın tıpkı Ben, Kirke gibi çok satacağını düşünüyorum.

Aslında şbu seri, başka bir serinin öncesini anlatıyor. Şöyle ki serinin dünyası Elan. Yazar ilk önce Ryria Revelations serisini(6 kitap) yazıyor. Sonra bunun öncesini anlatan(10 sene öncesiydi galiba) bir de Riyria Chronicles(5 kitap-ara kitaplar hariç) serisini yazıyor. Sonra da 3000 yıl önce geçen İlk İmparatorluğun Efsaneleri serisini yazmaya başlamış. 5. Kitap Şubatta çıktı, 6. kitap da 5 Mayısta çıkacak.
İthaki büyük ihtimalle bu seriyi çıkaracak sadece, yani toplam 6 kitap diyelim.

8 Beğeni

Bir soru da ben sorayım. Önce İlk İmparatorluğun Efsaneleri serisini okumak diğer iki seri hakkında spoiler yememize sebep olur mu?

2 Beğeni

Ben okumadım seriyi, biraz bakmıştım ne nedir diye. Çok net bağlantılar olmayabilir.

1 Beğeni

Ben Kirke ile çok güzel bir uyumu olacak. İyiki bekletip almamışım.

Diğer serilerin hakları Beyaz Balina yayınevinde mi hala merak ediyorum.

Ben Beyaz Balina’nın aldığını daha ilk senden duyuyorum. İthaki neden Riyria’dan başlamadı falan diyordum ben de.

Detaylı açıklama için teşekkürler. Tamamlanmamış serilere mesafeliyim, Destanlar çağı 2019 mart başı çıkmış, 2.kitap hemen hemen 1 yıl sonra… İthaki’yi çizgi romanlar başta olmak üzere, karanlık kitaplık ve bilim kurgu klasiklerinde severek takip ediyorum ama hızlıca geleceğini zannetmiyorum bu kitapların o yüzden bekleyeceğim, belki daha sonra okumaya yeltenebilirim.

1 Beğeni

İthaki Watchmen Doomsday Clock çıkacaktı diye anımsıyorum,yanlış mı hatırlıyorum emin olamadım,bilgisi olan var mı?