Yeni Kitap Haberleri

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Ateşin Yüreği - Işıltılı Yürekler Serisi I

Metis Bilim 40. kitap Hormonların Gücü (Hayatımızdaki Hemen Her Şeyi Kontrol Eden Salgıların Tarihi) Randi Hutter Epstein

6 Beğeni
10 Beğeni

Vaiz 6 ve Vaiz 7 nedense %50 indirimi görmemiş.

5 kitaplık set biraz satılsın %50’den, ondan sonra onları da dahil edip ayrı bir set oluştururlar ve %50 indirime sokarlar :smile:

3 Beğeni

Listeye eklendi :heart_eyes:
Lk
"Cehennemden Çıkmaya Hazır mısınız?

2007 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Doris Lessing’in kaleme aldığı Cehenneme İniş Talimatnamesi, hafızasını kaybeden ve gerçeklikle bağını yitiren bir adamın deliliğin kıyılarında gezinen ‘‘uyanış’’ öyküsünü anlatıyor.

Neredeyse her cümlesinde yeni fikirlerin yankılandığı, gerçeklik ve deliliği algılayışımızı bambaşka bir boyuta taşıyan bu kışkırtıcı eser, kendine ve çevresine yabancılaşan, düzen içinde ‘‘uyutulan’’ modern bireyin, evrenle uyum içindeki ilk benliğini yeniden keşfetme yolculuğuna odaklanıyor.

Cambridge Üniversitesi’nde Klasik Dönem Çalışmaları profesörü olan elli yaşındaki Charles Watkins, gece yarısı Waterloo Köprüsü yakınlarında sayıklar hâlde bulunur. Geçmişine ve kimliğine dair hiçbir şey hatırlamayan adam, kaldığı akıl hastanesinde ilaçlarla eski hâline getirilmeye çalışılır. Ancak Watkins, ısrarla çağırıldığı dış gerçekliği çoktan terk etmiş, zihninde bambaşka bir yolculuğa çıkmıştır: Atlantik’teki bir sal içinde dolanıp durduktan sonra, acayip geleneklere sahip garip yaratıkların yaşadığı tropik bir adaya ayak basar. Ardından da kendini uzayda, kozmik güçlerle semavi bir toplantıda bulur."

8 Beğeni
9 Beğeni

17 lira %50 indirimle

4 Beğeni

Yeni kitap. Yakında satışta.

19 Beğeni

Kapak çok güzel olmuş.

3 Beğeni

3 Beğeni

Ön siparişe açılmış.

Yeni Çınar eseri

Saga cilt 6 çıkmış :smiling_face_with_three_hearts:

13 Beğeni

YKY’den bir Ian McEwan kitabı daha…

Tanıtım yazısı Ayrıntı yayınlarının eski baskısından

“Romanları mimari açıdan ele alırım. Kapıdan girildiğinde o kapı öyle inşa edilmiş olmalı ki, okur o anda binanın sağlamlığına güvenmeli,” diyen Ian McEwan, yine sağlamlığı garantili bir yapıyla karşımızda. Son dönem İngiliz edebiyatının parlak yazarlarından McEwan, Yabancı Kucak’ta Gotik roman türünü Romantizmin ilk dönemlerinden günümüze taşıyor. Gotik edebiyatın temel özelliklerinden olan tekinsizlik, gizem ve korku havasını yaratmak için de mükemmel bir mekân seçiyor: Ne kadar dolaşırsanız dolaşın, her zaman dönülmemiş bir köşeyi, keşfedilmemiş bir geçidi, kayıp bir binayı, ağza alınmayacak deneyimlerin yaşandığı gizli bir mekânı gözden kaçırabileceğiniz duygusunu veren kadim Venedik kentini. Venedik’in, dış mekân olmasına karşın yarattığı kapanıklık duygusuyla ruhları daraltan Mary ve Colin, turistik gezilerin barındırdığı gözetleme ve kenti tüketme arzusuyla sokaklarda gzeinip dururlar. Bu gezinin, onların cinsellik, ilişkiler ve şiddetin ördüğü ağda gelişip çetrefilleşen bir yaşantıya götüreceğini bilmeksizin…

McEwan’ın romanlarında sinemacıları cezbeden görsel zenginlik burada da kendini gösteriyor. Yabancı Kucak, 1990’da Paul Schrader tarafından sinemaya uyarlandı. Filmin senaryosuna Harold Pinter de katkıda buludu. The Times gazetesinin “bu adanın en iyi yazarı” olarak nitelediği 'ın 1981 yılında Booker Ödülü’ne aday gösterilen romanı Yabancı Kucak, çabuk tüketilmeyecek bir gerilimin "kara ayrıntılar"ını adım adım izlemek isteyenler için…

5 Beğeni

Sonunda geldi.

8 Beğeni

Geldi derken, ben siparişini falan geçmiştim zaten, stoklara mı geldi?

1 Beğeni
5 Beğeni

Bende siparişi çekeli çok oldu. Bugün yarın gelir.

Benim siparişi çıkarmadılar ya bunları mı bekliyorlar nedir

1 Beğeni

Benimkilerde daha temindeymiş. :face_with_hand_over_mouth: :face_with_hand_over_mouth: :face_with_hand_over_mouth:

4 Beğeni

Sonunda basıldı anlamında demiştim.

3 Beğeni