Yeni Kitap Haberleri

15 Beğeni

Yazarın tek kitabı. Salon Yayınları böyle kıyıda köşede saklı kalmış hazineleri basmayı baya sevdi. :smiley:

10 Beğeni

Kitap satışlarındaki süreç artık bu şekilde devam eder muhtemelen.
Liste fiyatını yüksek tut. Sonra %50 indirim uygula.
Sonra okuyucu :star_struck: vay falan yayınevi %50 indirime girmiş kaçırmayalım bu fırsatı yapsın.

11 Beğeni

"Dünyaca ünlü"nün ufak ucu kaçmış sanki. :smiley:

“Muhteşem, etkileyici ve yaratıcı.” - Isaac Asimov

“Bilimkurguda kartlar yeniden dağıtılıyor.” - Robert A. Heinlein

15 Beğeni

Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar :slight_smile:

2 Beğeni

Keşke başka yayınevleri de böyle kıyıda, köşede kalmış hazineleri, adı sanı duyulmamış yazarların eserlerini bassa.
Uzun zaman hep aynı bilinen isimlerin eserleri basıldı. Bu yazarları/eserleri kötülemek için söylemiyorum. Artık alışılagelmiş kalıpların, bilinen isimlerin/eserlerin dışına çıkılması lazım. Yıllarca H.G.Wells, Jules Verne, 1984, Biz, Aden, Solaris, Mülksüzler, Frankestein vs… basıldı. Aklıma gelmeyen onlarca isim var daha.
Haliyle bilimkurgu denince ilk olarak bunlar akla geliyor. Bu arada yayınevlerinin hakkını da yemeyelim. Son yıllarda bir çok yeni yazarları/eserleri görüyoruz.
Ancak yine de gönlüm “bestseller” kitaplardan ziyade, zamanında ülkemizde 1-2 kitabı basılan yazarları tekrar görmekten yana.

7 Beğeni
6 Beğeni

Site hangisi bilmiyorum ama bunlar bindirimli fiyatlar. Gerçek fiyatlar ise:

Rüzgarlar Tapınağı

Daha ikinci kitap sitede yok. O da eklenirse bu kadar olur fiyatı galiba.

1 Beğeni

Arkadaşlar Peter F Hamilton kitablari basicak olan yayın evi varmi?

1 Beğeni

Kidega fiyat konusunda iyice uçtu

Alfa Yayınları, Tolstoy vakfının 22 ciltten oluşan Tolstoy külliyatını referans alıyor, orada hangi kitap kaç numara ile basılıysa o şekilde numaralandırıyor diye biliyorum. Л.Н. Толстой. Собрание сочинений в 22 томах bu sitede o sıralama var yalnız Rusça :slight_smile:

6 Beğeni

En ucuz olduğu için www.kitapyurdu.com’u belirtmiştim. İki kitabın www.kidega.com hariç olduğu diğer yer ise

Rüzgarlar Tapınağı 1

Rüzgarlar Tapınağı 2

Burası iki kitabın da olduğu en ucuz yer ama görüşümü sorarsanız biraz bekleyin. Yeni çıkan kitaplarda burası %10 pahalı satıyor. Bir süre sonra her iki kitap set halinde %50 indirimli satışa çıkabilir. Witcher Evreni ve Gölün Hanımı kitaplarında dediğim gibi oldu, bunda da olabilir. Diğer sitelerde eğer %50 bulursanız alın ama buradaki dükkan hariç Pegasus Yayınları’nın başka yerde %50 gördüğünü hiç görmedim. Ücretsiz kargo 150 TL’de, sepette bekleyener var, bunların fiyatı inince sepete ekleyip alacağım.

1 Beğeni

14 Beğeni

Vaiz kutulu geliyor.

7 Beğeni

Diğer faydalandıkları 90. ciltlik eserler de bunlarmış. 22. cilt olanla farkı galiba bu 90 cilt içerisinde taslaklar, not defterleri, kişisel notlar da var.

Bu arada paylaştığınız site ve onun üzerinden ulaştığım lib.ru Rus yazarların tüm kitaplarını görmek için çok iyi sitelermiş.

4 Beğeni

Mehmet Yüce’nin son kitabı İstanbul Büyük Şehir Belediye Kültür AŞ’den çıkmış.

Conan için kötü, Vaiz için güzel haberler.

7 Beğeni

İyi haber, tam tersi olsaydı daha iyi haber olurdu. :slight_smile:

3 Beğeni

Aynen katılıyorum. İlk cildinde satışlarının iyi gitmediğini düşünürsek Conan’ı uzun bir süre daha göremeyeceğiz.

3 Beğeni

Kasımdan önce beklemeyin demişlerdi Conan 2. Cilt için. Hayırlısı artık. Çıkmasını beklediğim kitaplar ile ilgili beklentimi minimum düzeye indirdim.

2 Beğeni