Yeni Kitap Haberleri

Homo Sapiens -Sürüden Devlete Milyon Yıllık Serüven -
Homo Sapiens kesinlikle tuhaf bir tür. 200.000 yıl önce Doğu Afrika’da bir yerde ortaya çıktığı düşünülüyordu, ama en son bulgular onun bu tarihten çok daha önce, kıtanın her yerinde zaten yaşamakta olduğuna işaret ediyor. Çin’de çok daha eski fosiller keşfedilene dek, onun Afrika’dan 80.000 yıl önce ayrılıp dünyaya yayıldığı düşünülüyordu. Öte yandan, genetik bilimi, çok da uzun olmayan bir süre öncesine dek bu gezegeni başka insan türleriyle paylaştığımızı, onlarla gen alışverişi yaptığımızı gösterdi!

Homo sapiens’e ilişkin son haberleri dinlememiz gerektiğini düşünen yazarlar, bize Australopithecus’tan Neolitik Çağ’a kadar insanın evriminin etkileyici öyküsünü anlatıyor.

https://kidega.com/kitap/homo-sapiens-360832/detay

Romantizm - Kısa Bir Giriş -

Romantizm nedir? Michael Ferber elinizdeki kısa giriş kitabında bu soruyu, Romantiklerin kimler olduğu ve onların düşünceleri, inançları, adanmışlıkları, beğenileri bağlamında birbirleriyle ortak yanları üzerinden cevaplandırmaya çalışıyor. Romantizmin gerek Avrupa’da gerekse Amerika’da ortaya çıkışına ve gelişimine bir bakış sunuyor ve Romantik dönemdeki edebiyatın, müziğin, resmin, dinin ve felsefenin çeşitli türlerini inceliyor.

Belli başlı konulara tek tek odaklanan Ferber, Romantizmi önceleyen Duyarlılık hareketine, şairin yükselen saygınlığına, dinî bir yönelim olarak Romantizme, Romantik felsefe ve bilime, Fransız Devrimi’ne yönelik Romantik tepkilere ve de kadınların durumuna bakıyor. Örnekler ve alıntılar aracılığıyla bu özgün ve kendi içinde türlülük barındıran hareketin merkezine götürüyor okuru; dahası, hem “Romantik” sözcüğü ve nereden geldiği hakkında bir tartışma hem de kendine has bir tanım sunuyor.

https://kidega.com/kitap/romantizm-360837/detay

7 Beğeni

Yeni Ian Rankin çıkacak olması sevindirici. Alfa’nın sitesinde bu kitabın olmaması ise şaşırtıcı :frowning:

2 Beğeni

Alfa kendi deposuna girmeden satışa açmıyor kitabı, matbaadan gelmemiştir. Bugün yarın kendi sitesinde olur.

1 Beğeni

image

SaltOkur’dan Yeşilin Kızı Anne 2. kitabı Avonlea çıkmış. Orjinal adıyla Anne of Avonlea’nin Türkçe’deki ilk baskısı sanırım.

9 kitaptan oluşan Anne of Green Gables serisi;

6 Beğeni

Serinin 9 kitap olduğunu bilmiyordum.Bu kadar uzun ne anlatıyor acaba :smile:

Hepsi büyüdükçe farklı farklı yerlerde yaşadığı maceraları. Devamlılık sorunu olacağını sanmıyorum. Yazar karakteri beğenilince dönem dönem yazmış. İlk iki kitap 1908 ve 1909’da çıkmışken 3. kitap 1915’de basılmış. 1936 ve 1939’da basılan ara kitaplarda var.
image

3 Beğeni

Ben tek kitap sanıyordum o yüzden şaşırdım,ama ilkini beğenirsem devam ederim seriye,çıktıkça okurum.Bilgilendirme için teşekkürler :blush:

1 Beğeni

Ben de dizisi ile öğrenip araştırmıştım. O zaman tam metin olarak yoktu, sadece çocuk edisyonları vardı. Tam metin ilk SaltOkur bastı ve çok satılınca herkes basmaya başladı. Bakalım hangileri devam kitaplarını da basacak. Ben henüz almadım ama Koridor baskısını almayı düşünüyorum, sanırım onlar da devam ederler.

1 Beğeni

Sizinle aynı şekilde düşünüyorum,bende Koridor baskısını alacağım.Birkaç gün önce Koridor Yayınları ‘sizce neler basalım’ minvalinde paylaşım yapmışlardı İnstagram hesaplarında,biraz daha gaza geldim açıkçası daha güzel işler göreceğiz gibi.Şahsen normalde klasikleri Ötüken/İş karışık toplayacaktım ama Koridor ne bassa alasım geliyor şu bez cilt olayı yüzünden,bende büyük sempati topladı.Umarım Anne’nin devam kitaplarını da hızla basar Koridor :heart:

1 Beğeni

22 Beğeni

Yeni İthaki Modern

21 Beğeni

18 Beğeni

Alfa sitesine biraz geç ekliyor.

1 Beğeni

Kitaplar satışta

https://www.ilknokta.com/ruth-ware/kapkaranlik-ormanda.htm

12 Beğeni

Kitapyurdu İthaki yüzde 50 var ama orada satışa açık değil galiba. Bir sonraki yüzde 50’yi bekleriz artık. :slight_smile: Biz beklerken 2-3 hafta önceki gibi zam gelmez bu sefer herhalde. :slight_smile:

4 Beğeni

Aynı şey benim de aklıma geldi :slight_smile: İthaki bu, hiç belli olmaz :slight_smile:

2 Beğeni

Gerekli şeyleri sadece One Piece için takip ediyorum, 44. ciltten haber yok. Seriyi tamamlayacaklarsa çok sorun değil, sadece yarım bırakmalarından korkuyorum.

5 Beğeni

2-3 kitabı ekleyip söyledim. Belli olmaz

1 Beğeni

Keşke ülkemizde daha çok kaliteli manga basılsa,olan serilerde hemen tamamlansa.
Ülkemizde manga sektörü bana çok yavaş geliyor.Naruto,One Piece,Bleach yıllardır tamamlanacak güya…Şimdi Berserk falan var ama ne zaman tamamlanır Allah bilir :roll_eyes:
Keşke daha hızlı olabilseler :no_mouth:

4 Beğeni

Pegasus yayınlarının robert galbraith dan ölümcül beyaz kitabını yayınlaması hususunda bır bılgısı olan varmı ben daha önce sayfalarından sormuştum ilkbahar gibi diye bir cevap almıştım acaba bilgisi olan varmıdır