Yeni Kitap Haberleri

Zeplin Yayınları’ndan çıkmış. Kapaktaki fotoğrafı Atatürk’e çok benzettim.

1 Beğeni

Kısa bir süre daha beklemeniz gerekiyor. Daha mutfakta, henüz pişmedi.

8 Beğeni

Yeni Sebastian Fitzek’mi? :roll_eyes: :pray:

Maalesef yeni Fitzek için değil Kemal Bey’in yorumu. :slight_smile:

1 Beğeni

Yok ben tabiri caizse zarf attım :smile:

1 Beğeni

Ups. :slight_smile: (#direnyirmikarakter)

3 Beğeni

Bana sarışın Tamer Karadağlı’yı hatırlattı.

Ana! Babababa, Deyzı Hanım’a bak. Neymiş efendim başkasıyla evlenecekmiş.

1 Beğeni

Halbuki ön çekimden hiç benzemez Fitzgerald.

20 Beğeni

Yazarın Öksüz Brooklyn’i sevmiştim. Bakalım bu nasıl olacak

4 Beğeni

31 Beğeni

19 Beğeni

Konulara pat diye ortadan giriyorum ama söylemek istediğim bir kaç cümlem var:
Öncelikle yayınevleri ticari işletmelerdir ve diğer işletmeler gibidir. Bir bakkal veya bir terzi gibi. Bizlere yani tüketicilere mal veya hizmet sunarlar ve biz kendilerine mal veya hizmetleri için bedel öderiz. Sonuçta Yayınevleri de diğer işletmeler gibi kar yapmayı amaçlarlar. Unutulmaması gereken işletmelerin sadece kar yapma amaçları yoktur. Topluma hizmet, Sürekliliğini sağlamak, nitelikli mal sunmak istihdam sağlamak gibi amaçları da vardır. Burada Yayınevleri -kanaatimce kar yapmalıdırlar ama bunun yanında içinde bulundukları topluma yani okuyucularına hizmet etmeyi de önemsemelidirler. İşte bu yüzden, sosyal sorumluluk açısından gerek İthaki gerekse diğer büyük yayınevleri iyice düşünüp taşınıp ya serilere başlamayacaklar veya bunu bir tür prestij meselesi kabul edip başladıkları serilerini tamamlama yoluna gitmelidirler. Ve bu da iyi bir planlama ile olur.

6 Beğeni

Dresden Dosyaları’nın 16. kitabı plan Peace Talks çıktı.

2 Beğeni

Bu pandemi süreci yüzünden Alfa’nın bandol alması ile kitapların satışa çıkması arasında çok rahat 1 ay süre geçiyor. Umberto Eco - Ortaçağ 4. Cilt’in bandolü alınanı tam 25 gün oldu, hala satışa çıkmadı. Lem’ler de böyle olmaz inşallah.

1 Beğeni

Ben de bugün merak edip bir önceki Lem çiftine bakmıştım. Lem 3-4 1 Nisanda bandrol çıkmış, 8 mayısta da satışa sunulmuş. Büyük ihtimal dediğiniz gibi 1 ay sürüyor.

1 Beğeni

Yeni Lem kitaplarının ikisi bu ay çıkacaktı. Beklemedeyiz.

1 Beğeni

Tolstoy 11 ciltli geldi.

14 Beğeni

Ciltli Çehov’lar geliyor. Yanlız garip bi şekilde 1. kitabı atlamışlar, sadece 2. kitap gözüküyor :slight_smile: Gün içinde eklenir herhalde…

Edit : 1 ve 3 Geldi…

9 Beğeni

Nihayet. Güzel haber için teşekkürler.

1 Beğeni