Yeni Kitap Haberleri

Şimdi ben iki ara bir derede kalırım :smiley: İş Kültür mü seçsem Çınar Yayınlarını mı seçsem diye :thinking:

@ilydious kitap bayağı ilgimi çekti. Kapak tasarımını da sevdim. Ayrıca sütçü kapağı Counter Strike oyunundaki T’ lere benzemiş :smiley:

2 Beğeni
8 Beğeni

Türk Tarih Kurumu Yeni Yayını,
Karadeniz’in Orta Çağ Dönemi Eserleri ve Topoğrafyası (2 cilt)

6 Beğeni

13 Beğeni

Sarı Odanın Esrarı’nın kapağı serinin en başarısız kapaklarından sanırım :smiley:

2 Beğeni

Ön Siparişe açılmış;

8 Beğeni

Umberto Eco’nun Felsefe Tarihi 1 ciltli olarak da çıkmış. Keşke ciltsiz versiyonla aynı anda satışa sunsalardı. Sanırım üç cilt olacaktı ve ilkini ciltsiz aldığım için diğerlerini de ciltsiz almak zorundayım. :man_facepalming:t2: :roll_eyes:

1 Beğeni

Bu kadar çok basılmış bir kitabı basmasalardı keşke. :frowning:
Alacağız kaçarı yok ama napalım.

Micheal Ende yeni kitap geliyor @Agape nerdesin…

2 Beğeni

E sonunda…Michael Ende için başka sürprizleri de vardı diye hatırlıyorum.

@effect Kitabı okudunuz mu acaba? Ben de bir dahaki ay listeme ekleyebilirim belki. İçeriğinden birkaç görsel paylaşabilir misiniz?

1 Beğeni

Maalesef henüz okumadım. İçindekiler kısmı şu şekilde. Umberto Eco’nun editörlüğünü yaptığı diğer kitapları gibi her konuyu başka bir kişi hazırlamış.

Acaba sürprizlerden biri şu olabilir mi? Hoyrat Rodrigo ve Yaveri Bücür (Michael Ende) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - Kitapyurdu.com “Michael Ende tarafından yazılmaya başlanmış, Wieland Freund tarafından tamamlanmış modern bir klasik.” olarak geçiyor.

4 Beğeni

Daha önce hiç Eco okumamıştım. O yüzden ben ilk defa her bölümün farklı kişiler tarafından yazıldığını öğrendim. Teşekkür ederim fotoğraflar için :slight_smile: . Evet sanırım sürpriz bu. Telif hakları listesinde vardı diye hatırlıyorum.

1 Beğeni

Rica ederim. Alfa yayınlarından çıkan Ortaçağ serisi, Antik Yunan, Yakındoğu ve 16.yy kitaplarında editör olarak geçiyor. Bu kitaplarda konuyla ilgili çeşitli makaleler var. Ancak diğer kitapları Umberto Eco’nun doğrudan kendi yazdığı kitaplar. Başta Doğan ve Can yayınlarından olmak üzere hem roman hem araştırma-deneme türünde sayılabilecek güzel eserleri var. Romanları da dahil, kolay okunabilen bir yazar olduğu sanırım söylenemez. Her sayfadan bilgi fışkırıyor, ne kadar cahilmişim diyebiliyorsunuz :grimacing: En sürükleyici romanı sanırım Gülün Adı ve onda bile bazı sayfalarda ne okuyorum ben dediğim olmuştu.

2 Beğeni

İthaki yeniler , Ağustos’un yedisinde geliyorlar.Milkman :heart_eyes:

18 Beğeni

Kan Yemini (Barut Büyücüsü) için bandrol alınmıştı. Ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı?

Yenilenen basımda belli bir tarih olmuyor ama genelde 1 ay içerisinde çıkıyor. Arada bir kendi sitelerine bakın :blush:

1 Beğeni

Yeni Kapaklar

8 Beğeni

Instagram da DEX’in hikayesinde anket var hangi kitabın daha önce basılmasına dair, SKYWARD’a oy vererek destek olalım :stuck_out_tongue_winking_eye: :krs:

https://www.instagram.com/p/CDVsJVdoUaD/?utm_source=ig_web_copy_link

Şu an geride kalmış durumda Skyward.

2 Beğeni

Brandon sanderson sevenleri buraya alalım :sweat_smile:
Ben akıl çelen aldı zannediyordum Skyward’ı. Dex ten çıkması güzel haber oldu. Akıl çelen kadar kötü olmazlar heralde.

Hikaye surada
https://instagram.com/stories/dexpub/2366004616150997258?utm_source=ig_story_item_share&igshid=cjdk7nnc7iaf

2 Beğeni

@Edward @Ozgur Dex kesinlikle okur oyalıyor. Bundan bilmem kaç ay önce instagram hesabında da benzer bir anket düzenlemişti. Yine Skyward vardı. O zaman Skyward seçilmişti. Oy verdiğimi de hatırlıyorum. Al birini, vur ötekine. Dex de pek matah bir yayınevi değil bence. Ayıplı olan baskılarını indirimli diyerek fuarlarda satan bir yayınevinden bahsediyoruz sonuçta. Peh…

12 Beğeni

Anketi ben de çok iyi hatırlıyorum, yazmaya üşendim. :joy:

3 Beğeni