Yeni Kitap Haberleri

Oh beee sonunda. Ne bekledik şu kitabı .:smiley:

1 Beğeni

Kapak tasarımına bakınca öyle gözüküyor ama belli de olmaz. :slight_smile: Can yayınları instagramda detaylı fotoları paylaşır yakında.

1 Beğeni

3 gelişmeye de çok sevindim :hugs:
-Ateş Kadehi ciltli basımı sonunda geliyor
-Eksik Parça’nın Rosewater’ın (Wormwoord serisi) devamını basıyor. Darısı Kaybolan şimsek gibi’nin devamına ve Zamanın Çocukları gel artık :pray:
-Kızıl Mars’ın da ikinci baskısı, serinin yayınlanma sürecini (bence) olumlu bir biçimde etkileyebilir (umuyorum :upside_down_face:)

4 Beğeni

Sabri Gürses bilimkurgu mu çevirmiş şaşırdım. :rofl:

5 Beğeni

Rosewater okumak için serinin tamamlanmasını bekliyorum. 3. Kitap hızlı gelir umarım.

3 Beğeni

9 Beğeni

İthaki Yeniler

13 Beğeni

Ben bu seriye yeni başladım, çok çok iyi gidiyor. Netflix dizisi olması da güzel bi gelişme, 3. kitabın eli kulağındadır muhtemelen ahaha

1 Beğeni

O muhteşem Algernon’a Çiçekler’in yazarı Daniel Keyes’den bir başka harika:

Billy Milligan’ın Zihinleri

Ve zaman makinesi. Koridor Yayınları bunu nasıl yapıyor. Çok iyi çevirmenlerle çalışıyor. (Bu kitabın çevirmeni Çiğdem Öztekin)
Kitaplarında hata az oluyor. Üstelik klasikleri bez ciltlerle basıp çok uygun fiyata satıyorlar. Muhteşem bir yayınevi. Çok saygı duyuyorum.

19 Beğeni

Koridor’un bez ciltlerini sizin gibi çok seviyorum ve başarılı buluyorum,bu fiyata bu baskı kalitesi ve çevirmen kalitesi gerçekten şaşırtıyor.En çok merak ettiğim şey,bundan sonra hangi kitapları basacaklar? :drooling_face:

1 Beğeni

Çok mutlu oldum şu an. Algernon’a Çiçekler muhteşem bir kitap ve yazarın dilimize çevrilmiş başka kitabı olmaması beni çok üzüyordu.

4 Beğeni

Bugün aldığım en güzel haber olabilir :heart_eyes:

1 Beğeni

Aslan Asker Şvayk’ın bugün bandrolü alınmış. Yakında çıkar. Meraklısına duyurulur. Çok bekleyeni vardı. :sparkles::mag_right::eyes:

7 Beğeni

Çok yakında Oblomov, Cimri, Küçük Kadınlar ve daha birçok önemli eseri sizinle buluşturacağımız için heyecan duyuyoruz.

Instagramda paylaşmış bugün Koridor yayınları.

https://www.instagram.com/p/CE9ZU3RF-mm/?utm_source=ig_web_copy_link

Bu da bastıkları tüm kitapların görseli. Dediğiniz gibi güzel görünüyor.

9 Beğeni

Harika haber -----------

1 Beğeni

Kapakları çok güzel duruyor, adeta al beni al beni diye bağırıyor. Ellerine sağlık

@Agape cadı demeyelim de, son kurbağa bükücü mesela.

5 Beğeni

Enteresanmış… :buyucu:

1 Beğeni

Oldukça az yazılan yöntem ile hazırladığım ‘‘Sokratik’’ kitabı çıktı. Kapağın üzerindeki çiçek Sokrates’in gerçekten hak ettiği şeydi. Dönemin şahısları maalesef ona baldıranı layık gördüler.
Konusu:
Batı ve doğu çatışmasını ele alan bu kitap, Sokrates’in idamının sonrasını çok bilinmeyen oğlu Sophroniscus’un Antik Yunanı gezerek mitolojik konularda görüşlerini ‘Sokratik” yöntem ile okuyucularına sunuyor. Diğer oğulları babalarının katilleri ile birlikteyken Sophroniscus babası gibi düşünmeyi sağlıyor. Batı da bir şölene katılarak her insanın aynı olduğunu savunuyor. Doğu da ise misafirperverlik ile karşılandığı bir evde diyaloglar yoluyla öğretmeyi amaçlıyor.

Bu kitabı bana antik felsefeyi sevdiren Sokrates’e ithaf ediyorum. Umarım bu dünya bir daha düşünüldüğü için böyle bir kayıp vermez. Fikirleri yoksaymak en büyük idamdır.

9 Beğeni