Yeni Kitap Haberleri

Ek olarak kendisi düz yazıda da çok iyidir, ben de 99 Yüz’ü önereyim @SOLINARI Biraz meraklısına bir derlemedir ama şahsen çok keyifle okumuştum.

1 Beğeni

Ne zaman çıkar İlahi Komedya?

Net bir bilgim yok lakin telif sonrası 30-40 günü buluyor Alfa için.

Tek cilt çıkacak gibi duruyor. Ekim ayı için beklemedeyim sorun çıkmazsa.

Teşekkürlerimi sunuyorum bende size.

1 Beğeni

-İlahi Komedya var mı?
-Bizim yayınevinde değil.
-Başka mizah kitapları var mı öyle?

Kitap fuarında birebir maruz kaldığım buna benzer bir çok diyalogdan biri.

14 Beğeni

Alfa Yayınları Mitoloji Dizisi yeni üyesi geliyor. Klas Östergren - Kasırga Partisi

10 Beğeni

Rosewater İsyan ön siparişe açılmış :hugs:

-2019 Arthur C. Clarke En İyi Roman Ödülü
-Inaugural Nommo En İyi Roman Ödülü
-John W. Campbell En İyi Bilim Kurgu Roman Ödülü finalisti

İş bankası yeniler

Yeni Jaguar eseri :smiling_face_with_three_hearts:

34 Beğeni

Rosewater ilk kitap nasıldı? Aklımda yorumlar ortada olarak kalmış.

1 Beğeni

Okuduğumda beğenmiştim, okuması keyifli güzel bir evreni vardı. Ayrıca çevirisi, editörlüğü de iyi.
Tavsiye ederim :pray:

2 Beğeni

Eyvah eyvah, bir kitap daha eklendi o zaman listeye. :frowning: Belki bunu es geçerim diyordum ama, bilim kurgu sevince es geçemiyoruz sanırım. Üçüncü kitap da kısa zamanda çıkacaktır zaten, zamanın çocukları çıkınca bunları da alalım o zaman.

1 Beğeni

Jaguar Yayınları kadar güzel, sade, öz kapak tasarlayan yayınevi görmedim… Ders verir gibi kapak tasarlıyorlar.

7 Beğeni
7 Beğeni

İsyan’ın kapağı çok hoşuma gitti,seriye başlamayı düşünmüyor değilim.:smile:
İlk kitabı beğenmiş miydiniz?

2 Beğeni

İlk kitabı beğenmiştim, tavsiye ederim :pray:

1 Beğeni
2 Beğeni

Dostlar, öncelikle hepinizden af dilemem gerek. Bu konuya açıklık getirmek elbette benim görevlerimden biri sayılsa gerek. İthaki’nin 2. cildini görmedim, birinciye sadece şöyle bir göz attım. Arada sıralama meselesinde farklar var. Ben Miller-Clark ikilisinin Howard’a gönderdiği planı takip etmeye çalıştım. Onlar daha sonra Dark Horse sıralamasına temel olan sıralamayı yapmışlar.
Genel olarak benim Conan çevirilerim ile ilgili durumu şöyle özetleyeyim. Howard’ın sağlığında yayınlanan 17 öykü, yayınlanmamış 4 öykü, taslaklar, sinopsisler derken yazarın tüm Conan eserlerini ister tamamlanmış, ister taslak halinde kalmış olsun çevirimde hepsine yer verdim. Ayrıca, Hyboria Çağı denemesi, Hyboria Çağı’nda geçen, baş karakter Conan olmayan bir öykü taslağı da bu külliyatın için eklendi. İlave olarak, Hyboria Çağı’ndan kalma bir mezarı açan arkeologların arasında geçen kısa bir diyalogdan ibaret bir taslak da bu çalışmada yer aldı.
Bunlardan başka Conan’a temel oluşturan üç öyküyü de üçüncü cildin sonuna ekledim. Bunlar, Ben Bu baltayla hükmederim" adlı Kull öyküsü, ilk kez Conan adında bir kahramanın gözüktüğü Karanlığın halkı öyküsü ve bildiğimiz karakter olarak ilk Conan öyküsü Kılıçtaki Anka’nın Weird Tales editörü Farnsworth Wright tarafından reddedilen ilk versiyonu. Bildiğim kadarında dünyada bu kapsamda bir çalışma henüz yapılmadı. 2000’li yılların ortasında Howard eserleri Public Domain olduğunda yayınlanan kitaplarda bu ek öyküler bulunmuyor.
Çevirdiğim diğer Howard eserleri ise, yazarın bütüncül bir kurgusal tarih oluşturma çabasının anlaşılması bakımından önem taşıyor. Kull Conan’ın soy olarak ataları olan Atlantis ulusunun bir mensubudur. Kull’un sağ kolu Brule’nin uzak torunlarından biri Bran Mak Morn’dur. Kara Turlogh, bir macerasında Bran Mak Morn’un heykeliyle karşılaşır ki Turlogh, 1014 yılında vikingler ve yandaşları ile Keltler arasında İrlanda’nın hakimiyeti için yapılan Clontarf savaşında ortaya çıkar. Böylece yazılı tarih dönemi ve Howard’ın kurgusal dönemi birbirine bağlanır. Kafatası-Surat adlı polisiye öyküde geçen Kathulos, Atlantisli Kuthulos’un ta kendisi olduğunu öne sürer. Böylece 20. yüzyıl bile bu büyük kurgusal tarihin izlerini taşır.
Selamlar…

41 Beğeni

16 Beğeni

Geliyor :heart_eyes:

Haftaya raflardaymış.

25 Beğeni

Yukarıda isimleri belirtilen şekilde farklı edisyonlar tek cilt sert kapak olarak, tek kitap karton kapak ve her biri için ayrı karton kapak edisyonlar olacakmış. :slightly_smiling_face:

7 Beğeni