Yeni Kitap Haberleri

İyiymiş. Önce inecelemek lazım. Güzelse alırım.

Ben de şu an Yapıkredi indiriminden alacaktım ama bekleyeceğim.

İlginçmiş doğrusu, bu kitaplar yüzüklerin efendisinin devamı niteliğinde mi peki veya aynı evrende geçen farklı hikayeler mi?

Yüzüklerin efendisini unut o büyük bir dünyanın küçük bir öyküsü okadar. Bu kitapların çoğu orta dünya halklarının geçmisi hakkında bilgi veriyor. Tanrılar, orklar, elfler, insanlar ve türlü türlü yaratıklar ve daha adını duymadığımız onlarca yer hakkında bilgi barındırıyor. 12.ciltlik orta dünya tarihi kitabı ansiklopedi niteliğinde keşke o seriyi ithaki bassada bu sık orta dünya bilgimiz kapansa.

Biz de sevindik Epsilon ne güzel tek tek çıkarmak yerine 3 ciltte tüm eserleri toplamış diye ama tweetlerinde ilk paylaşılan 3 kapağın yanında “daha fazlası” ile çok yakında diyordu. Biraz şüphelenmiştim, daha fazlası buymuş demek.

4 Beğeni

Yeni Hawking kitabı gelmiş.

1 Beğeni

Soldaki mavi baloncuk ne şimdi? Bu nasıl bir küçültmedir böyle? Koskoca Hawking yeni kitabına eski kitabının referansı olarak gösteriliyor?

9 Beğeni

ALFA Bilim kitaplarının listesi, buradan da takip edebilirsiniz. Foruma aktarsak iyi olur ya… Meşakkatli bir iş, @fortknoxt gibi tahammül sınırı yüksek ve açtığı konularını takip eden arkadaşımızın el atmasını bekliyorum.

Blog, Türk Bilim İnsanı Kerem hocanın. Kendisi aynı zaman da ALFA Bilim dizisinin editörü.

4 Beğeni

Epsilon, Sabahattin Ali’nin kitaplarını ne zaman satışa çıkartacakmış? D&R hediye çekim var. Kullanmak için Harika bir fırsat olabilir.

Yayıneviyle görüştüm dün. Günler kaldı dediler. Kitapyurdunda sadece satışta şu an.

Kitapyurdu’nda fiyatları bayağı uygunmuş.

Evet fena değil. Ancak şu anda Bkm’de Epsilon %46. Oraya düşmesini bekliyorum.

1 Beğeni

Bir Yazdönümü Gecesi Rüyası (Ciltli)

b

Fırtına (Ciltli)

f

6 Beğeni

Neredeyse yarı yarıya düşüyor. Ben de BKM’yi bekleyeceğim.

1 Beğeni

Tabi önyargılı olmak doğru olmayabilir ama çevirmenlerin çeviri geçmişine bakınca Aysun Şişik olarak çok tatmin edici eserlerle karşılaşamıyoruz. Kaldı ki söz konusu Shakespeare. Bekleyip görelim.

Cilt ve kapakları beğendim ben, galiba sayfa kenarları da ciltlerin rengi ile aynı.
Umarım, dediğiniz gibi çevirmenler iyidir. Emine Ayhan ve Aysun Şişik için Google’da arama yaptığımda tiyatro eserleri çevirmişler ve çevirdikleri oynanmış tiyatro oyunu var.

1 Beğeni

Bu kitap yanlarını boyamaları hoş görünse de hiç hoşuma gitmiyor. Hem elime bulaşıyor hem de elimi yüzüme filan sürünce cildim kabarıyor. Sonra bir kaşıntı tutuyor ve her yanım kabarmaya başlıyor. Bu moda gittikçe yayılırsa yakında eldivenle kitap okuyacağım anlaşılan.

Düzenleme: Üstelik sürekli boyalarla haşır neşir olan insanım ben. Hiç biri bu şekilde sorun yapmadı yıllardır. İçinde garip bir madde mi var yoksa, kağıt ile temas ettiği için mi böyle oluyor anlamış değilim.

3 Beğeni

Şu, boya ve koku mevzusuna kontrol getirilmeli. Kardeşimin bir tanıdığı, kitaba özel parfüm yüzünden alerjik reaksiyon göstermişti. Şimdi de boya çıktı başımıza.

Durduk yere sağlık krizi çıkıyor. Birinin başına ciddi bir iş gelmeden düzenlemeye gidilmeli.

2 Beğeni

Eğer, özel basım 1984’teki gibi boyanın üzerine vernik atarlarsa bu sorunları önlerler. Tabii artı masraf olduğu için bu işe girişirler mi, orasını göreceğiz.

1 Beğeni

Yeni China Mieville kitabı gelmiş. Çıkış tarihi 7 ocak

5 Beğeni