Yeni Kitap Haberleri

Bu aralar aldığım cevaplar (merak edenler için):

12 Beğeni

Scalzi’de çıkar mı ekimde? :slight_smile:

1 Beğeni

Yakında değil ama :slight_smile: bir aksilik olmazsa 2021’de basmaya devam edeceklermiş.

2 Beğeni

Gerçekten o kadar kötü mü? Ben de merak ediyorum o kitabı. BKK baskısını düşünüyordum.

1 Beğeni

Eski çeviri için çok kötü deniyordu. BKK’daki düzeltilmiş hali mi bilmiyorum ama ben oradan okudum ve beni rahatsız eden herhangi bir şeye rastlamadım.

1 Beğeni

BKK içindeki baskısını geçen sene okumuştum.Kitapla ilgili aklımda sadece birkaç şey kalmış.Hatta kitabın sonunda ne oluyordu onu bile unutmuşum o kadar kötüydü çevirisi bana göre.

2 Beğeni

Çeviri kötü. İyi olma ihtimali yok yenisinde. "Evlerden ırak"lık bir durum hatta yazarın kitaplarının çevirileri.

2 Beğeni

Klasik Pegasus farklı birşey yok.

1 Beğeni

Toplu Öykülerinin gideri vardı da bu kitapları nasıl acaba diye merak ediyorum işte.

Kral toplu eserlere de yazık olmuş. :sweat_smile: Ben iki kitabını da sahafa bağışladım. Kimseyle tartışmaya enerjim yok, açar tek tek gösterirdim eskiden olsa hataları da. Beni tanıyanlar icin söylüyorum. Çeviri bu kitaba kadar berbattı, şimdi de pek farkı yoktur.

2 Beğeni
5 Beğeni

Çeviri konusunda bilgisi olamayanı da rahatsız eden şeyler vardı ama ben ilk kitabı okudum gitti. Bir umut belki bu serinin de gideri de vardır diye bekliyorum. :joy:

1 Beğeni

Telifi düşmüş yabancı yazarlar Türkiye politikasını ifşa ediyorum:

“Önce bi İş Bankası çevirsin, tutulursa biz de bir şeyler yaparız.”

+Kızıl Veba’yı çok güzel kapakla basarak cüzdanımı boşaltabileceğinizi mi sanıyorsunuz?
-İvit.
+Çok doğru tahmin etmişsiniz, ciğerimi biliyorsunuz valla.

11 Beğeni

Eksik Parça’nın da az değilmiş ki. %50 indirim lazım ki anca alalım.

Keşif Uzayı’nın ön okuması falan yok mu? Karşılaştıralım çevirisini, bende merak ediyorum. Elinde kitap olan bölüm başlarından vs 3-5 fotoğraf da atsa olur. Üstün körü bir bakardık.

Fırtınaışığı 4 henüz çıkmadı, 17 Kasım’da çıkacak :slight_smile:

1 Beğeni

Şu yazının içerisinde ön okuma bölümü var. Buradan belki bir karşılaştırma yapılabilir. Konusu itibariyle çok merak ettiğim bir seri.

3 Beğeni

ilk kitap için diyorsanız Kitapyurdu’nda ilk kitabın 3-5 sayfası var.

2 Beğeni

https://www.fantasticfiction.com/r/alastair-reynolds/revelation-space/

Siteye göre “Kefaret Gemisi - Redemption Ark” serinin 3. kitabı olarak gözüküyor.
İndie ise 2. kitap olarak çıkartıyor.

2 Beğeni

Goodreads’e göre serinin 2. Kitabı. Chasm City seriden ayrı görünüyor.

2 Beğeni