Yeni Kitap Haberleri

Her kapakta bulunan uzay gemilerini çıkartsalar daha güzel olacak. İthaki’nin karar verdiği kapaklar daha güzeldi.

1 Beğeni

Bunun da ilk kapağı daha güzeldir kesin. İlla bi kıllık çıkartacaklar işte.

1 Beğeni

Orjinal kapak bu.

3 Beğeni

Kapak çok “Enginlik Serisi” değil mi?

İthaki’nin yapacağı bir şey yok bu durumda ama görünce Asimov demiyorum, Enginlik Serisi diyorum istemeden :confused:

Özet

Ve bunca yıl sonra bile Ergenlik Serisi diyesim geliyor :sweat_smile:

4 Beğeni

Orjinal kapağını da beğenmedim. :expressionless:

İyi bi editing ile iş yaparmış. İlk kitabın yabancı versiyonunun kapağı da öyle ahım şahım gözükmüyordu. Ama basılan hali gayet iyi duruyordu.

100 yıldır kullanılmayan, terk edilmiş bir evin göletinin dibinde kalan bir afişe bakıyormuşum gibi hissettim. Bende uyandırdığı his bu ama çok abuk olmadığı sürece kapaklara fazla takılmam. Önemli olan içerik nasılsa. ^^

2 Beğeni

Benim hayalim, böyle klasik olmuş kitaplarda Bez cilt olsun, Kapak ta kitap adı ve yazar adı olsun …

İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yeni baskı yapılmış. Açıklama kısmında da aşağıdaki gibi bir cümle var.

“Elinizdeki eser, Baha Matbaası tarafından 1967-1972 yılları arasında 8 cilt olarak yapılan baskı esas alınıp 3 cilt halinde düzenlenerek yayıma hazırlanmıştır. Kitabın kaynakçası ve dizini dışında, metne müdahalede bulunulmamıştır.”

2 Beğeni

Bandrol alınmış. :slight_smile:

https://www.instagram.com/p/BrSuLlZH-Ld/

Ercan Kesal’ın son kitabı “Kendi Işığında Yanan Adam” da bahsettiği , rahmetli yönetmen Metin ERKSAN’ın “kütüphanende var mı” diye Ercan KESAL’a sorunca olumsuz yanıt aldığında “nasıl olmaz, hemen temin ediyorsun” dediği eser. Haber için teşekkürler.

1 Beğeni

Yıllar önce 8 cilt olanı okudum ( sabah gazetesi vermişti) 3. Cilt olan bu baskıyı sepete ekledim, bu ay alıp yeniden okuyacağım. Milli Mücadelenin tarihini merak ediyorsanız MM’nin önemli figürlerinden birisi olan Galip Hocanın yazdıklarını okumalısınız.

2 Beğeni

Rica ederim. Bende bu baskıyı görünce çok beğendim. Milli Mücadele yıllarını ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü birinci ağızdan okumak güzel olacak.

Umarım bütçe ayırabilirim. :slight_smile:

1 Beğeni

Everest bu kez de Selim İleri’nin Geçmiş Bir Daha Gelmeyecek serisini tek kitap olarak basmış.

3 Beğeni

Selim İleri’nin eskiden TRT2’de çok güzel bir programı vardı. Kanal kapanınca bayağı üzülmüştüm.

4 Beğeni

Bir zamanlar TRT 2 kültür sanat kanalıydı. Selim İleri’nin programını hatırlayamadım ama Attila İlhan’ıın programını izlerdim.

3 Beğeni

:+1:t2::+1:t2:

21 Beğeni

Orkun UÇAR’ın yeni kitabı

2 Beğeni

Kapağı görünce aklıma direk “Lil” ön takısı geldi. Son zamanların eğilimi.

1 Beğeni