Yeni Kitap Haberleri

(Alper) #1093

Benim hayalim, böyle klasik olmuş kitaplarda Bez cilt olsun, Kapak ta kitap adı ve yazar adı olsun …

İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yeni baskı yapılmış. Açıklama kısmında da aşağıdaki gibi bir cümle var.

“Elinizdeki eser, Baha Matbaası tarafından 1967-1972 yılları arasında 8 cilt olarak yapılan baskı esas alınıp 3 cilt halinde düzenlenerek yayıma hazırlanmıştır. Kitabın kaynakçası ve dizini dışında, metne müdahalede bulunulmamıştır.”

Bandrol alınmış. :slight_smile:

Ercan Kesal’ın son kitabı “Kendi Işığında Yanan Adam” da bahsettiği , rahmetli yönetmen Metin ERKSAN’ın “kütüphanende var mı” diye Ercan KESAL’a sorunca olumsuz yanıt aldığında “nasıl olmaz, hemen temin ediyorsun” dediği eser. Haber için teşekkürler.

(Alper) #1097

Yıllar önce 8 cilt olanı okudum ( sabah gazetesi vermişti) 3. Cilt olan bu baskıyı sepete ekledim, bu ay alıp yeniden okuyacağım. Milli Mücadelenin tarihini merak ediyorsanız MM’nin önemli figürlerinden birisi olan Galip Hocanın yazdıklarını okumalısınız.

Rica ederim. Bende bu baskıyı görünce çok beğendim. Milli Mücadele yıllarını ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü birinci ağızdan okumak güzel olacak.

Umarım bütçe ayırabilirim. :slight_smile:

(Serhat) #1099

(Alper) #1100

Everest bu kez de Selim İleri’nin Geçmiş Bir Daha Gelmeyecek serisini tek kitap olarak basmış.

Selim İleri’nin eskiden TRT2’de çok güzel bir programı vardı. Kanal kapanınca bayağı üzülmüştüm.

(Alper) #1102

Bir zamanlar TRT 2 kültür sanat kanalıydı. Selim İleri’nin programını hatırlayamadım ama Attila İlhan’ıın programını izlerdim.

:+1:t2::+1:t2:

Orkun UÇAR’ın yeni kitabı

(Emre ) #1105

Kapağı görünce aklıma direk “Lil” ön takısı geldi. Son zamanların eğilimi.

Gucci gang gucci gang gucci gang

(Ufuk) #1107

Yeni Jules Verne, Shakespeare ve moda olan Sabahattin Ali kitapları geliyor.

(fatih çetin) #1109

@fortknoxt Serhat Abi, Can Yayınları yeni bir seriye mi başladı?

(Alper) #1110

Meraklısı için açıklamalı orjinal metin tercih edilir ama seri toplayanlar için bence geç kaldılar… Ayrıntı, İş kültür, Bilgi serilerinde 11-12 kitap oldu.

Hem Gülyabani nedir diyecektim… :grinning: Can bu tarz hata yapmaz diye ama zaten yayınevi kaynaklı değilmiş,

(fatih çetin) #1111

Ben İş Bankasının günümüz Türkçesiyle olanlarını topluyorum ama bunlarda ilgimi çekti. İş Bankasındaki Gulyabani kitabını bekliyorum özellikle. Zamanı gelirse tabi.

(Gülçin Akın) #1112

Daha önce bu şekilde bastıkları 3 tane kitap var: Aşk-ı Memnu, Mai ve Siyah, Ferdi ve Şürekâsı. Bunları 2016’da basmışlar. Yeni bir seri değil yani.

(fatih çetin) #1113

Onları da gördüm bu kitabı inceledikten sonra. Sadece Aşk-ı Memnu’nun açıklamalı orijinal metni yok satış olarak. Ya da ilknokta adresinde tükenmiş sanırım. Diğer sitelere bakmadım henüz.