Yeni Kitap Haberleri

(Ufuk) #1114

İş bankasını takip ediyorum. Ama Ayrıntı’nın bastıkları ilgimi çekti bikaç kere sen yazınca baktım. İç kısmı nasıl günümüz türkçesiyle mi yazılmış? Birkaç fotoğraf atsana :slight_smile:

(Alper) #1115

İş Kültür

Ayrıntı

İş Kültür bir çok kelimeyi günümüz Türkçesi olarak yayınlamış genelde deyim, şiir vb dokunmayıp dip not olarak açıklamış. Ayrıntı da şiir vb olduğu gibi verip dipnot ile açıklamış ama kelimeleri eski Türkçe olarak verip hemen kelime yanına parantez ile günümüz Türkçe kelime yazmış.

(Ufuk) #1116

Teşekkürler Ayrıntı’nın yaptığını okumak benim açımdan daha zahmetli olur. Takip ettiğim İş Bankası’nın serisine devam edeyim.
Ayrıntı’nın baskılarını beğeniyorum ondan aklım karışmıştı. Hazır iki seride başlardayken acaba Ayrıntı mı takip etsem diye düşündüm.En azından kafamda netleşti sağolasın.

(Alper) #1117

Evet…
Günümüz Türkçe kelimeler nedeniyle iş kültür okumak daha kolay oluyor.

şu ana kadar 2 kitap dışında aynı kitap yayınlamadılar ama öyle ya da böyle aynı kitaplar çıkar ikisinden de

(kimyager_ferhat gürdoğan) #1118

Hadi gözünüz aydın.

Şöyle bir kitap dikaktimi çekti. Yeni çıkmış…

Yine Yeditepe’den çıkan Viking Mitolojisi diye bir kitap daha vardı. Bu hangisi acaba?

(Ufuk) #1120

Dediğiniz kitap bu sanırım. Yazarlar aynı kitapyurdundan içerik kısmına bakmak gerek aynı mı diye?

(asafafafaf adafa) #1121

siteye baktım da göremedim ben

(Alper) #1122

Alfa Yeniler…

https://www.alfayayinlari.com/yenikitaplar.php?cat=&s=1

(Serhat) #1123

Biraz bekleyelim bakalım. Eğer Türk yazarlara devam ederlerse konuyu açarım. Can Yayınlarına da mail atarım. Takip ediyorum.

(Serhat) #1124

Bugün İlknokta alışverişimin içinden çıkan ön okuma kitapçığı. Yakında geliyor. (Jessica Jones dizisinin başrol oyuncusu olan Krysten Ritter’in kitabı)

(kimyager_ferhat gürdoğan) #1125

Yayınevi hiç çekici gelmiyor. :joy:

(Emre ) #1126

Breakin Bad’teki keş kız.

(Umut Özak) #1127

Yabancı, iyi bir yayınevi ama kitapları pek benlik değil ya :frowning:

(Emre Aygün) #1128

Bunu ben çevirdim. :slight_smile:

(Serhat) #1129

Çıkış tarihi belli mi.

(Emre Aygün) #1130

Değil ne yazık ki. Bu ön okumaların basım tarihi biraz eski. Normalde sene ortasında çıkacaktı. Sözleşme süreci inanılmaz yavaş ilerliyor. Bizim tarafta her hazırlık yapıldı, yurtdışının yetişmesini bekliyoruz kısacası.

Öte yandan büyük keyifli kitap. Çıktığında şans vermenizi dilerim. Ben keyif alarak okumuş, çevirmiştim.

Salon Yayınlarından yeni üçleme. :slight_smile:

Üçlemenin tamamı için : https://www.goodreads.com/series/172893-the-dominion-trilogy

(Demet ) #1132

Bana da geldi bu ön okuma. Pek ilgimi çekmemişti, yazarın kim olduğunu sizden öğrenince okuyasım geldi şu an :grin: Çeviriyi de Emre Bey yapmış, mutlaka bakılmalı bu kitaba.

Edit : Mesajları okumadan yazmıştım da herkes biliyormuş, bir ben bilmiyormuşum. Kınadım kendimi. :sweat_smile:

(Türker ŞİRİN) #1133

Jaguar Yayınları Prospero Kitaplığı’nın üçüncü kitabı duyuruldu: Ernst Jünger - Cam Arılar