Yeni Kitap Haberleri

Alfa, Amerikan polisiyesinin klasikleşmiş isimlerinden Raymond Chandler’in iki romanını Sevin Okyay’ın çevirisi ile basacak. Kitapları daha önceden Everest bastı diye hatırlıyorum. 30-40’lı yılların dedektiflik öykülerini sevenler için güzel haber. Büyük Uyku romanı sinemaya da uyarlanmış, başrolü de Humphrey Bogart oynamıştı.

27 Beğeni

Süper! Uzun süredir bekliyordum. :dizzy::pray:t3:

1 Beğeni

Ünlü gazeteci ve ekonomist Mahfi Eğilmez İnferis adında bir polisiye roman yazmış.

4 Beğeni

Evet ben de eski basımları sahaflarda arıyordum, tekrar basılması çok iyi oldu.

@Alladierre evet haklısınız. Ben de tasarımları beğendim. Adeta al beni diyorlar. Yazı tipi de ayrı bir güzel.

Kitaplar hakkında bir bilgim yok ancak Alfa’nın son zamanlardaki kapak tasarımlarını çok beğeniyorum. İnsana konusunu bile okumadığı kitabı alma isteği veriyor.

3 Beğeni

Daha önce duymamıştım ama ilgimi çekti görünce. Yalnız Goodreads’e baktığımda “Büyük Uyku” serinin ilk kitabıyken “Uzun Veda” da altıncı kitabı olarak görünüyor. Neden böyle bir seçim yapılmış acaba :face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni

Evet öyle görünüyor. Belki de sırasına göre basmayacaklar, bilemedim. Yarın öğrenmeye çalışırım.

Zor bulunan, iyi olmayan bir baskısı vardı. Okuması dert, çevirisi kötüydü bana göre.

Meraklısına güzel bir kitapla geliyor Alfa. Yine daha da meraklısına bir kitap daha önereyim.

YKY’den baskısı yapılmış olan fakat biraz tuzlu bir kitap daha var.

Kemalettin Köroğlu, Selim Ferruh Adalı çalışması. Bulursanız kaçırmayın bence. link

7 Beğeni

Aslında tam bir seri gibi değil. Baş karakter her zaman aynı, olaylar değişiyor. Sürekliliği olan bir olayı anlatmıyor seri. Belki o yüzden ikisi aynı anda basılmıştır ya da tasarımcı sadece iki kapağı paylaşmıştır, diğerleri yoldadır.

1 Beğeni

Uzun Veda daha önce hiç basılmamıştı, yıllardır Sevin Okyay’ın çevirisi bekleniyordu. O yüzden paylaşılmış olabilir.

1 Beğeni

Evet aynen öyle. Her kitabın konusu ayrı, sonlanıyor yani.

Sanırım Kadim Uygarlıklar serisine geliyor bu. Hititler, babilliler ve etruskler olan seriden bahsediyorum. Çok iyi bir kaynak olur mu şüpheliyim. Ha ben alır okurum o ayrı :sweat_smile:

Eski baskısı şu sanırım Asurlular - (Tarih, Toplum, Kültür) (Eva Cancik-Kirschbaum) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - kitapyurdu.com

Evet eski baskısı o. Çok iyi bir kaynak olmaz çünkü kapsamlı bir kitap değil ama fikir sahibi olunması açısından güzel bir başlangıç.

Şu tarihi konularda roman dışında kalan eserlerde tek bir kaynaktan okunsa yeter bence. Aynı olayı konuyu her sene sanki yeni bişey bulunmuş gibi baştan kitap olarak çıkarmak gereksiz bence.

Muhtemelen baskı sayısı fazla, martı bookstagramlara falan dağıtmaya başladığına göre sınırlı değil. Birinde 1800 küsür numarasını gördüm.

1 Beğeni

Martı yayınları sonunda 3-5 kez sorduğumuz soruya cevap verdi. Her 2 baskı da 2000 adet yapılmış.

@Ufuk

7 Beğeni

Aydınlandık sonunda :slight_smile:

Kim bu şanslı 2000 kişi :stuck_out_tongue:

Sabahattin Ali için birisi ben olurum gibi. :slight_smile:

Ben de şerlokta olabilirim. Sabahattin ali oldu her tarafımız ama yeter artık ya :slight_smile:

İlknokta da sepete eklemiş ücretsiz. Napalım bilmiyorum.

1 Beğeni

Sherlock’un da farkı yok aslında. Benim de sağım solum Sherlock, Kafka, Çehov, Tolstoy, Sabahattin Ali… :slight_smile:

Ben bazı edisyonlar değil ama diğerlerini eşe dosta hediye ediyorum.