Yeni Kitap Haberleri

Yeni Kitap:
ALFA Filozoflar serisi : Hegel

Yeni bir seri mi, diğer kitaplar nedir bulamadım, (sitelerinde 2014 basımlı bir kitapla seri den 2 kitap var gibi duruyor, detay öğrenirsem yazarım)

5 Beğeni

Ben h. P lovecraft’ı bekleyecem ciltli kaliteli ve bütün eserlerinin bulunduğu bir basım olur inş. Tek tek kitap toplamayı sevmediğim için bu gibi toplu eserler çok hoşuma gidiyor.

1 Beğeni

H. P lovecraft’ ALFA 8 kitap olarak tüm baskılarını yapmıştı zaten. Ben onları 3-4 sene önce alıp okudum, sıkıntı hatırlamıyorum baskılarla ilgili. ALFA ciltli yayımlayacaklarını açıkladı, bende ALFA yayımladığı 8 kitap, ithaki eski baskılar( galiba 4 kitap) , yeni karanlık kitaptan çıkan baskıları olmasına rağmen ciltli baskıları ben de alacağım.

Alfa’dan 7 kitap çıkmadı mı?

1 Beğeni

Görsel atarmısın alfa olanınkini.

Baktım 7’ymiş… 8 diye uydurmuşum… :slight_smile:

@husey özellikle bakmak istediğin varsa o kitabın sayfalarından fotoğraf çekeyim

3 Beğeni

Sabri Gürses daha önce Tolstoy’un 33 ciltlik külliyatını çevireceğiz demişti. Hatta onun koornidatörlüğünde her sene Rusya’da toplantılar gerçekleşiyordu. Projenin ilk adımı iki kitapla atılmış. Mutlu oldum. Hayırlı olsun.

2 Beğeni

En kötü sanırsam 3 cilt olarak sert kapak çıkar galiba, hepsi toplam kaç sayfa.

Dedim, yoksa bende mi bir eksik var.

1 Beğeni

Siz böyle 33 cilt deyince ben de mutlu oldum.

2 Beğeni

Sekizinci olarak Lovecraft’ın biyografisini diyorsunuz sanmıştım, o da Alfa’dan çıktı.

Bunu diyorsunuz de mi? o aklıma gelmemişti, Toplu Eserleri aklımda 8 diye kalmış. :slight_smile:
9786051715629

İki yıldır beklemekteydim. Siz de müjdeci oldunuz sağolun. Umarım Tolstoy severler bu fırsatı kaçırmaz. Bu zamana kadar okuyamadığımız Tolstoy kitaplarını da yetkin çevirilerden okuyacağız. Ne güzel…

1 Beğeni

Alfa bide maksim gorkiyi toplu bassa tadından yenmez valla. :slight_smile:

2 Beğeni

Toplam sayfa sayısı 2165 civarı, dediğiniz gibi 2 veya 3 cilt olur gibi.

2 Beğeni

Ben bilim dizisi için iletişim halinde idim yayınevi ile, bu kitap yeni bir seri başlangıcı mı diye sordum. Yanıt alınca burada paylaşırım. :slight_smile:

2 Beğeni

Ve bir de Maupassant olsa…:grinning:

2 Beğeni

Genelde ciltli baskılarda hem kitabın boyutu büyüyor hem de yazı fontu küçülüyor. Böylece sayfa sayısı 1500 civarına iner ve 2 cilt de işi bitirirler.
Bende de Lovecraft’ın hem Karanlık Kitaplık, hem de 7 kitaplık serisi var. Ama Alfa’nın ciltli kitapları bir başka güzel oluyor. Kaçırmamak lazım.

1 Beğeni

Şubat ayın’da jbc yayıncılık coşacak galiba :slight_smile:

3 Beğeni

Seçilmiş Öyküler var; Cem’in ciltli kitaplar serisinden…

https://www.ilknokta.com/maksim-gorki/secilmis-oykuler-ciltli.htm

2 Beğeni