Yeni Kitap Haberleri

Hayvan Çiftliği’ni BKK’ne koymalarını tasvip etmesem de kapakları çok beğendim.

1 Beğeni

Kapaklar beklediğimden daha iyi olmuş, özellikle de Orwell kitaplığındakiler. Orwell kitaplığı muhtemelen olur diyordum ama bu kadar çabuk beklemiyordum. Tebrikler İthaki. Rahat Bir Nefes İçin sanırım Boğulmamak İçin’le aynı kitap? Aspidistra da eklenecektir mutlaka seriye.

4 Beğeni

Beklenti ve beklentinin karşılanıp karşılanama durumu bana göre. İlk kitabı Dune olan bir seriden millet daha özel kitaplar bekliyor. benim gördüğüm. İthakinin bilim kurgu klasikleri eksikleriyle tanınan seri gördüğüm kadarıyla.

Kapaklar gerçekten çok güzel olmuş ama benim anlamadığım Orwell için ayrı kitaplık yapacaklarsa Hayvan Çiftliği ve 1984 neden ayrı sete konulmuş ki? Sanırım bu iki kitap klasikleştiği için böyle bir tercihte bulunmuşlar, ama yine de aynı sette olsaymış keşke. Diğer seti de çok beğendim, bu kadar erken beklemiyordum. :slightly_smiling_face:

1984’ün kapağı direkt olarak filmden mi araklanmış bana mı öyle geliyor?

Bu da Hayvan Çiftliği.

12 Beğeni

Benzer şeyi daha önce H.G.Wells için de yapmışlardı. Yazarın 5 kitabı BKK içerisindeyken, ayrıca şuan 5 kitap ile devam etmekte olan bir H.G.Wells kitaplığı serisi var.

Ayrıca BKK içerisine almayıp özel kitaplık oluşturacağız dedikleri Ray Bradburry kitaplığını göremedik. Bunun yerine BKK, Modern ve Karanlık Kitaplığın içine dağıtılmış Ray Bradburry kitaplarına sahibiz. Aklıma gelmişken H.G.Wells’in de KK içerisinde eseri mevcut :confused:

4 Beğeni

Çevirmen Begüm Kovulmaz gibi yetkin bir isim bu daha sevindirici.

Bunları kesinlikle alacağım, kapaklar adeta beni al diye bağırıyor. :hanci:

4 Beğeni

Kemal Varol da Everest saflarına katılmış. :slight_smile:.

4 Beğeni

Araklama değil ilham almadır o… Bayağı emek harcanmış evet gözünüzden kaçmamış.

1 Beğeni

Bu son dönemde tüm yayın evlerinin Hayvan çiftliği ve 1984 basmasının özel bir sebebi var mı ?

Telif hakkı düşeceği için.

1984 ve Hayvanlar Çiftliği’ni ben de almayacağım ama bunları satın alırım. Tabii İş Bankası fiyatları da önemli.

Taban tabana zıtız şu an :smiley:

1 Beğeni

Bu yeni baskılara sevinme sebebim, şahsen, Can’ın fiyatlarını düşürecek olmaları :smile:

1 Beğeni

Telif kalkınca yazara ya da ailesine ödenen para ortadan kalkıyor. Bu da yazar ya da ailesi için eksi iken okuyucu açısından artı oluyor. (Diğer ülkeleri bilmem ama en azından bizim için durum bu) Ben de Savaş Günlükleri, Savaş Öncesi Günlükleri ve Savaş Sonrası Günlüklerini Can’ın basmasını bekliyorum :smiley: Forumdan bir arkadaş umarım bu iyi haberi en kısa zamanda yeni kitap haberlerinde paylaşır :pray:

1 Beğeni

Aman aman neler oluyor. 1984 ve Hayvan Çiftliği Can’dan var bende. Ama İthaki’nin Orwell Kitaplığı çok güzel olmuş, İş Bankası’ndan veya İthaki’den alırım diğer Orwell’ları, fiyat önemli ama arada iki üç lira fark olursa İthaki’den alırım, özel kitaplık olmuş sonuçta. İş Bankası’da diğer kitapları ne zaman getirecek ona bağlı, Zweig gibi yıllara yayabilirler.
Düzenleme : Can Yayınları tüm kitapları basarsa ve fiyat düşerse ondan da devam edebilirim, ama olay fiyatta ve süreçte olacak gibi.

28 Beğeni

Bir sürü Orwell… Kafam karıştı. Burada da Sevin Okyay gibi müthiş bir çevirmen var.

Seri falan toplamıyorum bu yüzden çok mutluyum. Bir sürü Orwell kitabını aynı anda almak zorunda kalırdım. İthakinin Kapaklarını sevdim güzel olmuş. İş Bankası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim tabi bu benim zevkim genelde tüm kapaklarını severim iki serinin de. Ben fiyatların aşağı çekmesini bekleyip Can Yayınlarından devam edeceğim. Aşırı seviyorum kapaklarını gözüm gönlüm açılıyor.