Yeni Kitap Haberleri

İlk bakışta karman çorman bişey gibi geldi gözüme ama sonra ‘gördüm’ kapağı. Güzel olmuş bence ama ‘vay canına!’ dedirten bir kapak bekliyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Hiçbir Orwell kitabını almayacaktım ki Sevin Okyay ismini gördüm. Bir müddet (iş için gerekli olanlar harici) kitap almama sözüm var kendime. Belki Sevin hanımcığım için bozarım bu sözü. :heart_eyes:

2 Beğeni

Çevirmenden çok kapak konuşulması sadece bana mı garip geliyor.

5 Beğeni

Ben alıştım. :slight_smile:

George Orwell çok iyi bir yazar. Bence bir şans verin kendisine :slight_smile:

Büyük ihtimalle Orwell okumuştur, yeni çıkan baskıları almayacağından bahsediyordur @DamlaGol.

3 Beğeni

Kapakları bayağı çarpmışlar gibi ama güzel duruyor yine de, güzel uyarlamışlar :smiley:

1 Beğeni

Lütfen daha fazla Orwell haberi görmeyelim artık :joy: Hyperion, Dune, Malazan gibi haberler beklerken günlerdir yalnızca Orwell’in yeni yayınevlerince basılan kitapları…

Neredesin @Bunn-Y bi hareket kat şuraya😂

6 Beğeni

Stajere göstermişler böle bi kapak var paintten aynısını yapar mısın diye. Stajerinde ancak İthakinin kapağı kadar kopyalayabilmiş.

2 Beğeni

Daha yeni başlıyorlar :joy:

1 Beğeni

Tüm yayınevleri basacak bence daha hepsi görücüye çıkmadı. Alfa, YKY, Doğan Kitap, Epsilon basar, bunlar bittikten sonra Yabancı, Artemis, DEX gibi kardeş yayınevleri de basarlar. :smiley:
Küçük butik yayınevlerinin baskılarını bekliyorum özellikle :slight_smile: Özel Ciltli baskılar çıkmadı daha ortaya :slight_smile:

6.45 ben de varım diyor :slight_smile:
Çeviri kimden bilgi bulamadım ama kapak tasarımları kayda değer.

7 Beğeni

Çeviri rahmetli Nevzat Erkmen’den olsa bile 6.45’ in Orwell basımlarının aşırı kötü olacağını düşünmekteyim.

4 Beğeni

Teşekkür ederim @Bjork :slight_smile: Evet, yeni çıkanları almayacağım. Sel’den çıkanların bir kısmını da okumuştum. Bir de yeni kitap almama sözüm var, çünkü inanılmaz bir “okunmamış kitap” yığınım var. O yüzden. Yoksa bence de Orwell çok iyi bir yazar @MelihAntepli. :slight_smile:

5 Beğeni

Can’ın baskısını çok uzun zaman önce okudum 1984 ile Hayvan Çiftliği’ni. Onun çevirmeninin üzerine çok çıkabilecek var mı bilmiyorum. Galiba Can’ın çevirileri zaten çok çok iyi diyorlardı.

Şu kapaklar paylaşılmış mıydı, göremedim mesajlarda

http://tepegozdergi.com/george-orwell-artik-klasik-haline-gelmis-eserleriyle-yeni-yilda-edebiyatin-zirvesi-everestte/

18 Beğeni

6.45 eksin kalsın.

30 Beğeni

Evet yanlış anlamışım :slightly_smiling_face: @Bjork yazınca bana yapacak bir şey yoktu. Yazmıştım artık :smiley:

1 Beğeni

Vallahi ağzım açık kaldı.:joy::joy: Ayakta alkışlıyorum. Can baskılarının yanına İthaki baskılarını sıralayacağım kitaplığımda. 10/10

Araştırmacı arkadaşlardan 6.45’in nasıl batmadığını araştırmasını tavsiye ediyorum :smiley: Kimse sevmiyor ama inatla hayata tutunmaya devam ediyorlar :joy: :joy: :joy:

4 Beğeni