Yeni Kitap Haberleri

Şuan çok mutsuzum :frowning:

1 Beğeni

390 TL. :frowning: %60 görürse belki alırım. Yoksa almam.

6 Beğeni

Beklenen fiyattan gelmiş…

3 Beğeni

İthaki boykotumu kendime saygısızlık pahasına delebileceğim tek şey bu ciltli baskıydı. 650 TL’yi gördükten sonra ciddi bir hayal kırıklığı yaşadım. Evet ciltli baskı ve poster 2 kat daha pahalı olmasına ahlaki bir zemin hazırlıyormuş demek ki. Alacak arkadaşların attığı fotoğraflara bakacağız artık :persevere:

10 Beğeni

Lütfen yanlış düşünüyorsam düzeltin ama artık sormak istiyorum. Yabancı Yayınları, İthaki grubuna ait bir yayınevi olmasına rağmen ciltli kitaplarını indirimden 20 TL’ye bile alabilirken İthaki’nin aynı sayfa sayısına yakın kitapları niçin 50 TL bandında satılıyor? İkisi de aynı kalitede kağıt ve malzeme kullanmıyor mu?

10 Beğeni

Harika görünüyor, beklentimin çok üzerinde çıktı.Sanırım Penguin’in Clothbound Classics serisindeki Dune baskısını kullanmışlar ön yüz olarak veya benzerini, hayran kaldığım bir tasarım. :drooling_face:

17 Beğeni

Aynı malzeme kullanılsa bile yazar, çeviri telifi hatta editör, redaktör ifiyatı etkiler.

2 Beğeni

Bunu düşünmemiştim. :neutral_face:

1 Beğeni

Her MTG setinde 1-2 kitap yayınlanır yeni karakterleri biraz tanıyalım diye. Sanderson da sıkı MTG oyuncusu ve MTG’nin 25. yıldönümünde anlaşıp bir kitap da ona yazdırdılar, hatta bedava yayınlandı. Çevrilmesine şaşırdım, Sanderson satar diye düşünmüşler galiba.

2 Beğeni

ebi göz var ebi.
Pardon bu alfaymış kralım çok yaşa

Tek tek baktım çevirmen olarak @Tobizume’nin dediği isimleri okudum ben de.

1984 Hasan Fehmi Nemli
Hayvan Çiftliği Hasan Fehmi Nemli
Paris ve Londra’da Beş Parasız Hasan Fehmi Nemli
Aspidistra Ceren Can Aydın
Papazın Kızı Ceren Can Aydın
Nefes Almak İçin Elif Nihan Akbaş
Katalonya’ya Selam Elif Nihan Akbaş
Burma Günleri Özlem Korkmaz
Wigan İskelesi Yolu Özlem Korkmaz
9 Beğeni

Ben pek kitap kapağı olayını önemsemiyorum. Önceliğim çeviri ve baskı kalitesi.

3 Beğeni

Az biraz melaj da verin hocam. Bu fiyata sadece kitaplar ve bir poster alınmamalı.

6 Beğeni

Kişisel algılanmasın kapakları sen paylaşmışsın konu karışmasın diye cevap seçeneğini kullandım.
Forumun genel kanısı bu yöndeydi de ondan yazdım

1 Beğeni

Dune ciltli baskıların indirimi neden %50 değil acaba %40 olarak gözüküyor. Genelde setleri %50 ile satıyorlar. Bunda bir ayrıcalık yapmışlar sanırım

Bu kitap ayrı okunabiliyor muydu ki? Çevirmen falan da belli değil :sweat_smile: strom light 4 basacak değiller ya. Tabi evrenin dışınd akitap bassınlar.

1 Beğeni

Ohohohoy Dune etiketi 650 lira. Ben alamam heralde bu durumda. Baya pahalı geldi. Ben onları oyalarım siz beni bırakın devam edin.

5 Beğeni

Kimse almazsa daha çok indirime girer. Yüzde 50 olduğunda da birbirimizi tutup seti almazsak yüzde 60 civarına düştüğünde saldırır bitiririz bu faslı. Diye düşünüyorum ben. Ama önemli olan örgütlenmek. :joy:

4 Beğeni

Ciltlerine falan kusur bulamayacağım hakikaten güzel olmuş ama o fiyat beni aşıyor. Heveslenmiştim kursağımda kaldı. :unamused: Bulursam 2. el falan toplarım belki.

2 Beğeni

Bu gözdem kaçmış galiba.

10 Beğeni