Yeni Kitap Haberleri

Mobilden diğer çıkacaklar iç içe girmiş gibi ama galiba toplam da 7 cilt gibi

5 Beğeni

Alfa’nın Tolstoy’un eserlerini bu şekilde basması iyi oldu. Bunları alırım artık.

1 Beğeni

Haberiniz için çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu kitaplardan KDV nasıl kalktı ya daha yılbaşına girerken zam gelecek diye konuşmuyor muyduk?

Çok bilmiyorum KDV indirimi konusunu. Geçici bir uygulama galiba, Yayınevleri kendi sitelerinden satışlarda yapabiliyor Kitap satış siteleri yapamıyor KDV indirimi…
Alfa grubu dışında kendi sitesinden KDV indirimi yapan başka yayınevi var mı bilmiyorum.
KDV indirimi ile birlikte Alfa etiket üzerinden kendi sitesinden yüzde 30 indirimle satıyor herhangi bir kitap satış sitesi de yüzde 40 indirim yapınca fiyat aynı olur.

EKLEME;
Alfa KDV indirimli: etiket fiyat: 29.63 TL - yüzde 30 indirimli fiyat: 20.74 TL

BKM kitap: Etiket Fiyat: 32 TL yüzde 38 indiirmli fiyat: 19.84 TL

BKM’de her Alfa kitabında yüzde 38 yok. Olanlarda 90 kuruş BKM’nin fiyatı daha iyi…

2 Beğeni

Geçen hafta beyaz kapakli olanlari almiştim. Bunlar ciltliymiş. Zamaninda haberim olsaydi, pisman oldum.

Önsözünde son pragrafta yazdigina göre yedi ciltten çok fazla olacak. Edebiyat disi yayinlar hariç (bazi kitaplar iki cilt olmazsa) 10-15 cilt arasi olacagini tahmin ediyorum. Ama önsözdeki gibi tüm külliyat olacaksa tahmin bile edemiyorum.

5 Beğeni

Sizin gözünüzden kaçmış… ben bir kaç kez bunu yazmıştım, hem yeni bandrol alındığında hem de ilk karton kapakların çıktığı paylaşımını yaparken…

2 Beğeni

İş Bankası Odysseia, Savaş Sanatı, Gılgamış Destanı, Deliliğe Övgü, İyinin ve Kötünün Ötesinde gibi H.A.Y. Klasiklerini Ciltli olarak bandrol almış :partying_face:

Odysseia’yı Ciltli olarak almak çok istiyordum fiyatları 75 80 uçmuş gidiyordu. Çok sevindim :smile:

Edit : Ek olarak Clitli baskıların satışa çıkıp çıkmadığına nereden takip edebilirim? Alışveriş sitelerinde "Yeni Çıkanlar " olarak sıralayınca 2. baskı oldukları için gözükmüyorlar. Odysseia’yı kaçırmak istemiyorum bu sefer :slight_smile:

2 Beğeni

Oooooo savas sanatı bekle beni ( teşekkürler hocam)

İş Bankası Yayınları hangi kitapları ciltli olarak yeniden basacak. Bilen bir arkadaşımız paylaşabilir mi?

En kolayı Kitapyurdu İş Kültür satış sayfasından takip etmek

Daha detaylı inceleme için Masa üstü sitede Sol’da bulunan kategorilerden takip ettiğiniz serileri seçebilirsiniz…
Örnegin:
Hasan Ali Yücel kitapları yeniden eskiye Buradan sıralayıp takip edebilirsiniz…

1 Beğeni

Listeyi konu altında paylaştım.

Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

1 Beğeni

Kitapyurdu sitesinde arama bölümüne ciltli yazın. Sonra filtreleme seçeneklerinden İş Bankası’nı seçin. Ben o şekilde takip ediyorum.

@AeroKnight-sama Kdv yayınevlerinin kendi sitelerinde kaldırıldı. Süresi falan yok tekrar yasayla kdv gelesiye kadar kaldırıldı. 17 Ocak’ta torba yasayla kabul edildi sanırım. Ama yayınevi siteleri dışında uygulayan yok. Ya kanunda açık var yada ceza falan durumunu bekliyor satış siteleri. Belki ellerindeki stokları kdv ile aldıkları için bitmesini bekliyorlar. Bununla ilgili bir açıklama göremedim. Ama Alfa, Timaş gibi yayınevleri kaldırdı. Altta bir haber metni paylaşıyorum. Bir de sanırım ilerleyen günlerde bakanlık tamamlayıcı düzenlemeler yayınlar işler daha belirgin olur.

“Yayınevlerinin kitap veya süreli yayınları toptancı ve dağıtıcılara satışında bugünden itibaren katma değer vergisi alınmayacak. Kitapçıların tüketiciye sattığı kitap ve süreli yayınlarda ise yüzde 8 KDV uygulaması devam edecek. Yayıncılar Birliği, yayınevlerinin doğrudan tüketiciye yaptığı satışlarda da KDV ödenmeyeceğini duyurdu. Bu durumda tüketici doğrudan yayınevinden kitap alırsa KDV ödemeyecek, kitapçıdan aldığında yüzde 8 KDV ödeyecek.”

3 Beğeni

KDV indirimi kitap satış sitelerinde zaten geçerli olmayacak çünkü onlar KDV ödemekle mükellef. Yayıncıların doğrudan satışlarında geçerli.

İşte onlarıda kitap satışlarında muaf tutacak bir düzenleme bekliyordu herkes.

Bu düzenlemenin mantığı ne anlayamadım doğrusu, bana düzenleme yayınevleri avantajlı duruma geçsin kendileri kitap satıp para kazanıp biraz rahatlasınlar diye yapılmış gibi geldi doğrusu. :roll_eyes:

2 Beğeni

Daha iyi olur.Yayınevlerinin kendi sitelerinden alınan kitaplar ismini vermek istemediğim bazı sitedekilere göre (idefix,d&r) daha az hasarlı geliyor.Fiyat olarak çok özel bir indirim yapmazlarsa yayınevinden almayı tercih ederim.Belki bu siteler müşteri kaybeder ve akıllanırlar.

2 Beğeni

@budalapesle aynen onları desteklemek için yapılmış. Kdv indirim oranı biraz daha yüksek olsaydı daha etkili olurdu tabi.

Satın alacaklar, Alfa Kitap’da fiyat Babil’den daha uygun veya BKM de satışa çıkmasını beklemenizi öneririm. (İndirim oranı yüzde 32 veya 38 olabilir BKM’de)

7 Beğeni

Bu ne demek bilgisi olan varmı? Ben anlamadım valla:)