Yeni Kitap Haberleri

(Hazal Çamur) #1522

ALLAH!

Her fuarda sormaktan artık çenem kopmuştu. Oh be.

(Demet ) #1523

Ben bizzat alıp okumadım ama Faust - Doğu Batı Yayınları ve İlahi Komedya- Oğlak Yayınları bunların güzel çeviriler olduğunu söylüyorlar genelde. Okuyan varsa yorum belirtirse ben de alacağım ya da İş Bankası’nı bekleyeceğim.

KB9786050959017

(Umut K.) #1526

Faust için konuşmam gerekirse, ben bu kitabı İthaki’den okudum. Birkaç farklı çevirisini de inceledim.(Aralarında Doğu-Batı çevirisi var mıydı bilmiyorum.) Açıkçası beni pek hoşnut etmedi çeviriler. İş Bankası’nda hazır Faust çevrim aşamasındayken beklemeni öneririm.

İlahi Komedya konusunda da, şu an Oğlak baskısına sahibim ama henüz okuyamadım. Bu çeviri hakkında ben de iyi yorumlar duydum. Ama burada dikkat çekilmesi gereken nokta şu: Bu kitabın etiket fiyatı 90 TL. Eğer İş Bankası aynı kalitede bu kitabı basmış olsaydı, en fazla 40-45 TL arası bir etiket fiyatı koyardı. İyi bir çeviri alternatifi olmadığı için keyfi yüksek fiyat koyuyorlar.
Bunun dışında, kitabı biraz incelediğimde çevirisi kaliteli duruyordu.

İthaki baskısı var ben de. Çevirisi hoşuma girmedi, devam edemedim.

(Umut Özak) #1528

Geliyorrrr. Serinin goodreads puanları gayet iyi. :heart_eyes:

(Hazal Çamur) #1529

Çevirmenini alkışlarla çağırıyoruz : @mit

(Fakat kapaktaki sözün tam bir Le Guin çakması olması :woman_facepalming:t2:)

(Serhat) #1530

Yeni kitap geliyor.

(Mustafa Erdem) #1531

Lontano serisinin son kitabı mı? Bu arada orjinal kapağı iyi kırpmışlar.

Lontano üçleme miydi? İkinci kitap kongo’ya agıt’ı hala okuyamadım gerçi ben ama seri 2 kitap değil mi

(Mustafa Erdem) #1533

Nedense üçleme olarak aklımda kalmış ama internette kısaca baktım seri iki kitap yazıyor :confused:

(Hiçliğin bekçisi…) #1534

Olaya farklı bir boyut kazandırayım… Lontano ikileme miymiş? :joy: Arada kaynamış…

Kitaba çok sevindim. :drooling_face: Ama yazı stili pek olmamış sanki.

(M. Ihsan Tatari) #1537

Oooo… Geliyor nihayet anamı ağlatan çeviri :smiley: “Yeter ya, çok bilimkurgu çevirdim. Fantastik yok mu fantastik?” diye Alican’a çemkirmem sonucunda masama güm! diye inivermişti bu tuğla kalınlığında kitap :slight_smile: Sanderson tarzı orijinal evrenleri ve farklı büyü sistemlerini sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum. Şimdiden keyifli okumalar.

Not: Orijinal kapak kullanılmış bu arada. O da güzel olmuş.

(Mustafa Erdem) #1538

Bir ara bahsettiğiniz epik fantezi serisi bu muydu?

Çevirmenin çemberi yazısı harika olurdu sanki. :roll_eyes::joy:

(M. Ihsan Tatari) #1540

Evet, buydu :slight_smile:

Fırsat bulursam mutlaka.

Ooooo Abi, Sanderson dedin aklımı çeldin :joy:

(Hüseyin gök) #1542

Puanlama 2 ve 5 arasında gitmiş yani sevmek,sevmemek arasında gittiğine göre bana kalırsa büyük beklenti beklemeyin kitaptan yoksa bir shannara versiyonu ile karşılaşabilirsiniz🙄