Yeni Kitap Haberleri

Gözünüzü seveyim beni de aydınlatın. Ya bildiğim meseleden bahsediyorsunuz ya da bilmediğim başka bir olay var. Karanlıkta kaldım.

Şöyle ki Batman ve Catwoman’ı evlendirmeye karar verdiler. Bu zaten bir saçmalık da hadi madem böyle bir şeye karar verdiniz, insanları umutlandırdınız, onlarca varyant kapak satıp paraya para demediniz bari evlendirseydiniz. Sayının sonunda “he can’t be happy and also be Batman.” gibi bir mantıkla evlilikten vazgeçtiler. Satılan onlarca varyant kapak da DC’nin okuyucularına attığı büyük bir kazık oldu. Ve ayrıca bu olay sayı yayınlanmadan önce sızdırıldı, spoiler yayıldı her tarafa.

Üstteki mesaja alakasız olarak; yanlış hatırlamıyorsam Batman I am Suicide hikayesinden güzel bir saçmalık örneği. Dünyanın en iyi strateji uzmanlarından ve kaçış ustalarından birisi olan “world’s greatest detective” Batman, Bane’in mekanı Santa Prisca’dan birisini kaçırmak için hapishaneye bodoslama bir şekilde uçakla ciyuvvvv diye dalıyor. Okurken sinirlenmiştim ama şu an gülüyorum. :smiley: Yahu bu adam Batman, o hapise girer kimsenin ruhu duymadan adamı alır çıkar. Eh be Tom King. Vision serisinde harikalar yaratan adam Batman’i mahvetti.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Bildiğim meseleymiş :slight_smile: Sadece ben o durumu “rezalet” diye değil de “öff” diye değerlendirdiğim için az önceki mesajlarınızı okuyunca meraklandım:)

Suicide’da evet mekana dalıyor ama uçakla değildi sanki :slight_smile: Kendi Suicide Squad’ını topluyordu, planlama hali, sağ gösterip sol vurma durumu vardı diye hatırlıyorum ben:) Tabii kitabın editörü olarak bakış açım okurunkiyle aynı olamıyor. Teknik kısma daha çok odaklanmak zorunda kalıyorum.

1 Beğeni

Kendi ekibi vardı ama ne gereği vardı ki? Okuyucuyu gaza getirmeye yönelik olarak, “badass” olacağını düşündüğü için öyle yazdığını tahmin ediyorum ben yazarın. Çünkü devamında da “badass” olacağını düşündüğü için yazıldığı anlaşılan onlarca sahne var.

Bir sayıda da Catwoman, Flashlara (Barry, gerçek Wally, atanamamış zenci Wally) tek atıyordu.

Diyaloglar çok ama çok kötü. Hele ki Catwoman ile olan muhabbetleri Bat-Cat lafından öteye gidemedi. İntihara meyilli melankolik birisine çevirdi Batman’i. Bir de bunu insansı yönü diye tutturmaya çalıştılar.

War of the Jokes and Riddles hikayesinde Gotham’da günlerce Counter Strike oynanıyor ve Batman hiçbir şey yapmıyor. :sweat_smile:

Şu anda da Knightfall part 2 yapmaya çalışıyor ama yapamıyor maalesef.

2 Beğeni

Karakarga tarafından yeni çıkmış cyril Pedrosa’ya ait üç gölge çizgi romanından sonra Türkçeye kazandırılmış ikinci kaliteli bir bagımsız çizgi roman.

2 Beğeni

DEX resmen hayranların materyalizm sevgisine oynamış. Telifsiz, maliyeti ucuz bir klasikten nasıl maksimum para kazanılır? :slight_smile: Bookstagram hesaplarının ve kitabın dış görünüşüne değer verenlerin aklını çelerek tabii ki…

Her kitap için ünlü birine önsöz yazdırmaları güzel olmuş fakat. Yine de DEX’in çeviri ve kağıt kalitesiyle ilgili öyle kötü tecrübelerim var ki bizzat elime alıp incelemeden almayı ya da birine önermeyi düşünmüyorum.

Gerçi bir daha baktım da… neredeyse çoğunu okumuşum. Niye bir daha alayım ki? Bak, bir renkli kapak, iki cafcaflı cilt nasıl da çeliyor insanın gönlünü :rofl: Koleksiyonuma katmalıyıığğğm!

19 Beğeni

Öhöm!

19 Beğeni

Zülfü Livaneli’nin son kitabının Dex’ten çıkıyor olması imaj düzeltme gibi geliyor bana.

Dex’e karşı önyargım olmasa almayı düşünürdüm ama Dex işte, eksi puanla başlıyor hep.

1 Beğeni

Dex’in Cthulhu’nun Çağrısı çevirisini Clive Barker, Terry Goodkind, Mark Lawrence çevirileriyle tanıdığımız Kerem Sanatel yaptı. Aynı diziden çıkan Dracula edisyonunun çevirisi de ona aitti. Bu iki çeviri için ne kadar çok uğraşıp özen gösterdiğini biliyorum. Çeviri açısından endişelenmeye gerek olduğunu zannetmiyorum.

7 Beğeni

Sevdalım Hayat kitabına sahipseniz yeni kitap onun içindeki bir kısmın tekrar baskısıymış :slight_smile: İmaj düzeltme değil iyice bozuluyor anlayacağınız :slight_smile:

2 Beğeni

Nihayet sevgiliye ulaşıldı. Darısı diğer eksiklere

3 Beğeni

Haydaaaa. Rüzgarlar Hep Gençtir kitabının içeriği yeni değil yani?

2 Beğeni

Arkabahçe değil, Karakarga bastı.

Pardon:) ilk arkabahçe’nin sitesinde görünce hiç dikkat etmemişim düzeltme için tşk.

2 Beğeni
2 Beğeni

Aynen öyleymiş :slight_smile:

27,75 TL de fiyat biçmiş :rage:

1 Beğeni

Pahalı mı? Ben pahalı bulmadım. Acaba çevirisi nasıl?

Dex fiyattan daha çok politikası ile konuşulmakta zaten. Tabiki alanlar olacaktır. Hatta bekleyenler oldukça fazla.

Açıkcası Dex e bu fiyatı vermektense Alfa’yı bekler ona göre karar veririm. Zaten farklı baskıları da mevcut.

2 Beğeni

Önsöz yazanların adını kapağa yazıp çevirmenin adını kapağa yazmamak da ayrıca çok sevimli bir hareketmiş, gerçekten.
(Sevin Okyay’ın ismini yazabilirler, Lovecraft’tan daha büyük puntoyla bile olabilir, ona itiraz etmem. :grinning: )

9 Beğeni