Yeni Kitap Haberleri

31 posts were merged into an existing topic: Sizce Kitapların Kapağında Çevirmen Adı Yazmalı mı?

Dex yayinevinden Stellheart kitabini almistim gordugum en kalitesiz kağit bu kitaptaydi o kadar kalitesiz ve inceydiki bir yerde sayfalar birbirine yapismisti.

1 Beğeni
4 Beğeni
5 Beğeni

Bu mesaja en uygun yerin burası olacağını düşündüm.

Eksik Parça Yayınevi bildiğiniz gibi “Yıldız Lejyonları” kitabını basmıştı. Geçen ay yayınevinden birisiyle görüşmüştüm ve bazı sorular sormuştum.
Bu yıl 10 tane bilimkurgu kitabı basacaklarmış. Bilimkurgu/fantastik kurgu türünde ktaplar. Hangi yazarların olduğunu sordum. Aşağıdaki yazarların eserlerini basacaklarmış. Ayrıca inceleme ve teklif aşamasında olanlar varmış. Ayrıntılı bir yazar/kitap listesi göndereceklerdi ama gelmedi.

Adrian Tchaikovsky Adrian Tchaikovsky
Ada Palmer Ada Palmer
Fonda Lee Fonda Lee
Theodora Goss Theodora Goss
Tade Thompson Tade Thompson
Bina Shah - Bu yazar adına en uygun R.D. Shah var. Sanırım bir yazım hatası var. B(ina) yerine R veya D olabilir. R D Shah

12 Beğeni

Children of Time geliyo o zaman

1 Beğeni

Sanırım Bahsettikleri Bina Shah bu. Paki yazar geçen sene feminist distopya yayınlamış sanırım.

1 Beğeni

En sevdiğim distopya tipi. Özellikle haberlerden sonra o kadar çıldırıyorum ki iyi geliyor. (Sonra buna da sinirleniyorum. :joy:)

1 Beğeni

Bu yazdığınızdan anladığım kadarıyla sizi bu ülkede yaşamak sinirlendiriyor. Aslında televizyonda haber izlemeyince güzel ülke. Özellikle nisan ortasına kadar. Ben bir şeylerin düzeleceğine inanmak istiyorum açıkçası.

3 Beğeni

9786051853611

Bide böyle okumak isteyenlere :slight_smile:

5 Beğeni

Televizyon hiç izlemeyince güzel ülke, güzel dünya. Ben neredeyse hiç izlemiyorum. Haftalık televizyon izleme sürem yaklaşık iki saate denk gelir. Onda da uzaktan dinliyorum genelde. Sağda solda denk gelmedikçe kendime televizyon işkencesi yapmıyorum.

7 Beğeni

Yeni kitaplara göz atarken önce adı ilgimi çekti sonra da konusu. Alışveriş listeme ekledim. Goodreads puanlaması da oldukça iyi.

“Kendimizi uygar saymak hoşumuza gidebilir ancak bize
uygarlığı bahşeden, büyük ölçüde malzeme zenginliğimizdir…
Biz onları yarattık, onlar da karşılığında bizi
bugünkü halimize getirdiler.”

Malzemeler dünyasında yaşıyoruz. Etrafımız gündelik tasarım ve mühendislik mucizeleriyle çevrili. Çeliği düşünün: Ağzımıza sokuyor, istenmeyen tüylere karşı kullanıyor, içine biniyoruz. En sadık dostumuz ama nasıl işlediğini bilmiyoruz. Cam neden saydam? Lastiğe esnekliğini veren ne? Ataş neden bükülüyor? Bir malzeme neden göründüğü gibi görünüyor, neden davrandığı gibi davranıyor?

Mark Miodownik bizi malzemelerin iç dünyasına götürüyor. Mucidini idamdan kurtaran porselenden ayakkabılarımızdaki köpüğe, elinizdeki kâğıttan uygarlığımızın günah keçisi betona kadar, yaşamlarımızı şekillendiren bu mucizelerin nasıl doğduğunu, keşiflerinin ardında yatan akılalmaz öyküleri ve tüm bu yolculuğun insan ırkının becerisine, yaratıcılığına dair ne anlattığını ortaya koyuyor.

Eşyanın Tabiatı’nı benzersiz kılan, 20 dilde yayımlanmış bir popüler bilim klasiğine dönüştüren şey Miodownik’in saplantı derecesindeki tutkusu ve bu tutkuyu kelimelerle bize bulaştırma becerisi. Sadece etrafımızdaki nesnelere değil, dünyaya bakışımızı da değiştiriyor.

8 Beğeni

Güzel haber. Yakın tarihimizle ilgili önemli bir eser yeniden yayımlandı.

1 Beğeni

resim

Güzel görünüyor :slight_smile:

7 Beğeni

Hemde ciltli listeye ekledim :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Açıklama da birde “Amerikan Edebiyatı’nda, Edgar Allan Poe’nun, H. P. Lovecraft’ın mirasçılarından olan Edward Lucas White” ibaresini görünce daha bir ilgimi çekti benimde :slight_smile:

Kapak tasarımı da şahane olmuş :heart_eyes:

3 Beğeni

O kısmı görünce zaten hemen ekledim :pleading_face: Kapak tasarımı güzel olmuş Birde alfa Lovecraft ve Barok döngü üçlemesinin ikinci kitabını mart ayında çıkartırsa baya güzel olacak :slightly_smiling_face:

Barok Döngü: Karışıklık bu hafta çıkacak. Editörden bilgi almıştım ben. Takipteyim çıktığı an burada göreceksiniz. :slight_smile:

3 Beğeni

Bir korku sever olarak bu yazarı merak ediyordum. Ama Dedalus’tan hem de ciltli olarak çıkacağını hiç düşünmemiştim. Müthiş bir kapak tasarımı. Çok sevindim bu kitaba.:blush::blush:

2 Beğeni

Dedalus gerçekten güzel kitaplar basıyor. Kapak tasarımları da harika oluyor. :slight_smile:

1 Beğeni