Yeni Kitap Haberleri

4 Beğeni

Ötüken’in klasikler serisi de güzel gidiyor. Elimde bu seriden Karanlığın Yüreği var. Cildi oldukça güzel.

10 Beğeni

https://www.babil.com/tarihi-kirintilar-kitabi-baris-bicakci

5 Beğeni

Şu kapakları bir düzgün olanını bulsam siteye konuyu açacağım ama kapaklar hep yan çekim. Ama yinede hazırlık yapıp açmayı düşünüyorum.

Evet konusu güzel olurdu. Artık yan man idare ederiz. :slight_smile: :slight_smile:

1 Beğeni

“Kötülüğün Tarihi” serisinin son cildi olan Mephistopheles ile birlikte, kötülük kavramını açıklamada en önemli figür olan Şeytan’a dair bugüne dek yapılmış en kapsamlı tarihsel çalışma tamamlanmış oluyor. İlk üç kitapta diabolojinin tarihini Ortaçağ sonuna kadar getiren Jeffrey Burton Russell, Mephistopheles’te Reform döneminden itibaren geleneğin izlerini sürüyor. Teoloji, felsefe, psikoloji, sanat, edebiyat ve popüler kültür öğelerinden faydalanarak Şeytan idesinin zihinlerimizde nasıl bir değişime uğradığını tanımlarken, modern zamanın entelektüel ve kültürel gelişmelerine de ayrıntılı olarak yer veriyor.

Panama’nın sitesinden aldığım tanıtım yazısının ilk parağrafı böyle. Okuyan var mı kitapları?

16 Beğeni

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisinin hayranları için harika bir haberimiz var! Günler Haritası çok yakında sizlerle birlikte olacak

İthaki Yayınları

7 Beğeni

Siz açılı olan kapakları bana gönderin ben onları düz yaparım :wink:

2 Beğeni

Madem forumda da benim gibi Ötüken klasiklerine ilgi var kendilerine sorduğum, eski kapaklı kitaplarını yeni kapak formatında basıp basmayacakları ve yeni basılacak kitaplarına ilişkin soruma gelen cevabı şuraya iliştireyim;

Snap1

10 Beğeni

“da” bağlacını ayırmayı bilmeyen bir yayınevi yetkilisi daha. :see_no_evil:

4 Beğeni

Yakın zamanda Moby Dick’i alayım diyordum, şimdi bunu görünce vazgeçtim. Ötüken’in ciltli baskıları çok iyi geldi bana. Onları toplarım. Paylaştığınız için sağolun :slight_smile:

6 Beğeni

Ötüken yayınlarının çeviri ve kağıt kalitesi nasıl hocam?

2 Beğeni

Henüz okumadım ama incelediğim kadarıyla çeviri temize benziyor elimdeki kitabın. Cildi ve kağıt kalitesi ise bence oldukça güzel.

1 Beğeni

https://www.babil.com/harry-potter-ve-lanetli-cocuk-8-kitabi-jack-thorne

Sahne Metni Özel Baskı’dan farkı yeni çıkan edisyonun romanlaştırılmış olması falan mı acaba? Anlayamadım tam olarak?

1 Beğeni

Açıkcası farkı nedir tam olarak bilemiyorum. Sıkı Potter takipçileri aydınlığa kavuşturabilirse seviniriz. :slight_smile:

1 Beğeni

Açıklamasında yazıyormuş aslında şimdi fark ettim.

J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait özgün hikâyeden yola çıkılarak yazılan Harry Potter ve Lanetli Çocuk, 2016’da Londra West End’de gerçekleşen dünya prömiyeriyle beraber “sahne metni özel baskısı” olarak yayımlandı. Oyunun metni yayımlanmasının ardından dünya çapında çok satan bir kitap oldu ve pek çok tiyatrosever ve eleştirmenden coşkulu yorumlar aldı. Bu eksiksiz nihai metin, bazı eklerle beraber, sahnelenen oyunun son diyaloglarını içermektedir.

1 Beğeni

Daha çok edisyon göreceğiz galiba :thinking:

1 Beğeni

Dünya tarihinde Harry Potter kadar sağılmış seri var mıdır acaba?

1 Beğeni

Star wars var onunda çılkını çıkardılar.

2 Beğeni