Yeni Kitap Haberleri

(Türker ŞİRİN) #1874

(Hazal Çamur) #1875

Elif Ersavcı’nın yetkin çevirisi tamam da, şu nedir ya:

anlarından sert ve hoşgörüsüz Bayan Finch’le birlikte, “Gecenin Düşlemi Kumpanyası” adlı bir yeraltı sirk gösterisi için küflü bodrum katlarına inen bu gruba sizde katılın.

Sen yayınevisin, bu nasıl tanıtım metni? Herhalde bu grup katılmak için benim eve geliyor. -de’yi ayıramayan yayınevi…

(Mustafa Yıldız) #1876

Ben tanıtım metninde çizert kelimesinden sonrasını okumadım açıkçası. Daha tanıtım metninde 2 hata yapan içerikte ne hatalar yapar.

(Hazal Çamur) #1877

O kısmı gözlerim autocorrect yapmış :smiley:

(Serhat) #1878

(Hüseyin gök) #1879

(Yasin) #1880

Ötüken’in klasikler serisi de güzel gidiyor. Elimde bu seriden Karanlığın Yüreği var. Cildi oldukça güzel.

(Serhat) #1882

Şu kapakları bir düzgün olanını bulsam siteye konuyu açacağım ama kapaklar hep yan çekim. Ama yinede hazırlık yapıp açmayı düşünüyorum.

(Yasin) #1883

Evet konusu güzel olurdu. Artık yan man idare ederiz. :slight_smile: :slight_smile:

(Mustafa Erdem) #1884

“Kötülüğün Tarihi” serisinin son cildi olan Mephistopheles ile birlikte, kötülük kavramını açıklamada en önemli figür olan Şeytan’a dair bugüne dek yapılmış en kapsamlı tarihsel çalışma tamamlanmış oluyor. İlk üç kitapta diabolojinin tarihini Ortaçağ sonuna kadar getiren Jeffrey Burton Russell, Mephistopheles’te Reform döneminden itibaren geleneğin izlerini sürüyor. Teoloji, felsefe, psikoloji, sanat, edebiyat ve popüler kültür öğelerinden faydalanarak Şeytan idesinin zihinlerimizde nasıl bir değişime uğradığını tanımlarken, modern zamanın entelektüel ve kültürel gelişmelerine de ayrıntılı olarak yer veriyor.

Panama’nın sitesinden aldığım tanıtım yazısının ilk parağrafı böyle. Okuyan var mı kitapları?

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisinin hayranları için harika bir haberimiz var! Günler Haritası çok yakında sizlerle birlikte olacak

İthaki Yayınları

(Tansel Diplikaya) #1886

Siz açılı olan kapakları bana gönderin ben onları düz yaparım :wink:

Madem forumda da benim gibi Ötüken klasiklerine ilgi var kendilerine sorduğum, eski kapaklı kitaplarını yeni kapak formatında basıp basmayacakları ve yeni basılacak kitaplarına ilişkin soruma gelen cevabı şuraya iliştireyim;

Snap1

(Gülçin Akın) #1888

“da” bağlacını ayırmayı bilmeyen bir yayınevi yetkilisi daha. :see_no_evil:

(Şeyma) #1889

Yakın zamanda Moby Dick’i alayım diyordum, şimdi bunu görünce vazgeçtim. Ötüken’in ciltli baskıları çok iyi geldi bana. Onları toplarım. Paylaştığınız için sağolun :slight_smile:

(Ömer A.) #1890

Ötüken yayınlarının çeviri ve kağıt kalitesi nasıl hocam?

(Yasin) #1892

Henüz okumadım ama incelediğim kadarıyla çeviri temize benziyor elimdeki kitabın. Cildi ve kağıt kalitesi ise bence oldukça güzel.

(Doğan Can Urul) #1893

Sahne Metni Özel Baskı’dan farkı yeni çıkan edisyonun romanlaştırılmış olması falan mı acaba? Anlayamadım tam olarak?