Yeni Kitap Haberleri

(Emre ) #2087

Klasikleşmiş yazarların günümüzde hala Türkçe’ye çevrilmemiş kitapları var mı? Misal; Tolstoy, Balzac vb. ?

(Hazal Çamur) #2088

Kitap değil ama bir defter :slight_smile: Hem de Okuma Günlüğü

Kendime alıp çok beğendim. Size de tavsiye ederim. Üstelik fotoğraflarımda paylaştığımdan daha fazlası da var :slight_smile: Alıntılar mesela. Sonra en arka sayfalarda okunacak kitaplar ve yazarlar listeleri vb. şeklinde.

Fotoğraflar:

(Tansel Diplikaya) #2089

Benim bir Excel tablom var :laughing:

(Serhat) #2091

Konu takibi için İthaki Yayınları Modern Serisi

Konu takibi için İthaki Yayınları Karanlık Kitaplık Serisi

(Emre ) #2092

5 yıl sonra şu kapak tasarımları da sıradan gelecek.

destancagi-1552475733

Destanlar Çağı - Michael J. Sullivan, Goodreads üzerinden bulduğum bu seri mi? 6 cilt olarak düşünülen serisinin 4 kitabı mı yayınlanmış. Seri hakkında bilgisi olan yazabilir mi?

(Mustafa Erdem) #2096

Hızlı yazan abilerden sanırım. Her sene seriden 1 kitap yayınlanmış.

Benim de merak ettiğim 6. kitap son mu olacak yoksa devamı gelecek mi?

(Gülçin Akın) #2097

Aslında henüz 4. kitap da çıkmamış sanırım.

Riyria diye bir seri varmış ve bu seri Riyria’nın çok öncelerini anlatıyormuş. Yani devamı önceden yazılmış sayılabilir.

(Emre Aygün) #2098

Bu seri 6 kitap. Normalde Michael J. Sullivan’ın asıl serisi Ryria Chronicles serisi. Destanlar Çağı’yla başlayan seri aynı dünyada ama 3000 yıl öncesinde geçiyor. Kitaplar 6 ayda bir çıktı yurtdışında. Şu an sırada 4. kitap var. Biz de 5-6 ayda bir çıkaracağız.

Ryria da henüz bitmedi, hâlâ oradaki iki karakterin hikâyelerini devam ettiriyor.

Destanlar Çağı’yla başlayan seri tamamlandığında iki seri arasını bağlayacak yeni bir seriye başlayacak.

Bizim önceliğimiz İlk İmparatorluğun Efsanleri’ni tamamlamak şu an.

(Erdem ) #2099

Emre bey, acaba bu seri tamamlandıktan ve ya güncele yetiştikten sonra duruma göre diğer serilerinde çevrilme ihtimali var mıdır ?

(Emre Aygün) #2100

Elbette ihtimal var. Ama bu serinin tamamlanması 2 sene sürecek. 2 sene sonrası için şimdi bir şey söyleyemem. Yazarların başka serilerinin basılması genel olarak basılan serinin okur tarafından nasıl karşılandığıyla alakalı.

(Serhat) #2101

(Serhat) #2102

(Mustafa Erdem) #2103

Son dönemde fantastik kurguda kapağı en çok hoşuma giden kitap bu oldu. Gereksiz alıntılar yok, sade, mis gibi.

Kitabın içeriği, tarzı, serisi vs hakkında bilgisi olan var mı?

(Hiçliğin bekçisi…) #2105

Bu kapakta bir eski havası var. Ben de onu beğendim. Sanki yıllar öncenin kapakları gibi. Bir ağaç… Baktıkça insanın bakası geliyor. Orijinal kapak galiba buydu. İyi ki orijinal kapak olmuş. Bazen insan illustration görmekten de bunalıyor. Ayrıca gereksiz hiçbir şey olmaması da çok güzel olmuş. Size katılıyorum. Çevirmen adı eklenebilirdi belki. Çok dikkat çekmeyecek biçimde; bla bla aslından çeviren: bilmemkim yazılabilirdi. Yine de uzun süreler beklemek gerekiyor. Aşağı yukarı 6 ayda bir yenisi gelecekmiş. Tamamlanmadan başlamam sanırım. Yeterince mağdur olduk bugüne dek. Sütten ağzımız yandı, yoğurdu da üfleyerek yiyeceğiz.

(Serhat) #2106

(Hüseyin gök) #2107

9786055678753_9a794

(Serhat) #2108

Konu Takibi İçin Tıkla Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

Konu Takibi İçin Tıkla Türkiye İş Bankası Çocuk Klasikleri