Yeniden Baskısı Yapılan/Yapılacak Kitaplar

Cilt-4 ilknokta sitesinde öne çekildi, sanırım stok güncellemesi yapılacak. :slight_smile:

4 Beğeni

Bu YKY cidden canımı sıktı. Güya mart ayında basacaklardı Ömer Seyfettin’i. Nisan oldu hala bandrol almadılar. Şimdi de nisanda satışta olur dediler. Hadi bakalım inşaalah basarlar. :frowning:

2 Beğeni
2 Beğeni

YKY;

İlginize çok teşekkür ederiz. Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nin baskısı tükenmiştir ve tekrar baskı tarihleri şuanda belli değildir maalesef.Mevcutsa sahaflardan temin edebilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.
Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.

dedi, Sahaftan almayı biz de biliyoruz da kitaba 850 - 1000 TL arası isteniyor.

6 Beğeni

Altın kakmalı herhalde? O fiyatı aklımın kabullenebilmesi için ancak böyle olması lazım çünkü. :joy:

3 Beğeni

Ama verdikleri fikir muhteşem neden daha önce düşünemedin ki sen bunu :joy::joy: Biraz daha zorlasan belki epub olarak verirdi sana :joy::joy:

6 Beğeni

Normal etiket fiyatı da en son 250 civarıydı. Bana kalırsa en güzel baskı Deltanın ( beğenmeyen mutlaka olacaktır) hem de günümüz Türkçesi ama 850 çok çok çok fazla… 250 Etiket fiyatı olan kitabı zaten 150 TL civarında alıyoruz ama 850 TL çok para.

Ciddi bir para gerçekten. Nereden bakılırsa bakılsın bir çalışanın yarım aylık maaşı sayılır. Kutulu ve iki cilt olarak sanırım. Şöyle bir kafama yazdım. İnsaflı bir sahafta denk gelirsem size haber ederim. Bir şekilde hallederiz. 850 ciddi anlamda fazla para.

2 Beğeni

Forumda sık sık evladiyelik kitap, seri vb diyoruz ya. Esas bu kitaplar evladiyelik, hatta toruniyelik :slight_smile:

Hesabı da yapayım tam olsun:)

Dil en az 50-60 sene çok fazla değişmez. Seneye çocugunuz olsa 50 sene sonra 20 yaşında torun çok rahat anlar bugünün dilini. :slight_smile:

2 Beğeni

Yahu ben elli sene sonra ölmüş olurum. :rofl: Hayır ölmesem bile kendi çocuğumu tanımam ben. Kafa hepten kopar, gider benim. :sweat_smile:

2 Beğeni

İş bankası da beni ( yoksa yine YKY miydi acaba ) bir kitabı ısrarla sormam sonrası İstanbul’da olan kütüphanelerine çağırmıştı, kitabı dışarı çıkaramazsın ama fotokopi alabilirsin diye…

İş ona kaldıysa internette PDF var diye yazmadım ama baskısı biten kitapları bulmak, bulunca istenen para çok zorluyor insanı.çogu zaman haliyle alamıyoruz .

3 Beğeni

Bu kadar pahalı olupta nasıl böyle tükeniyor onu da anlamıyorum.

1 Beğeni

Ülkemizde çok ortalıkta gözükmeyen ama merak eden, dünyayı anlamaya çalışan , okuyan belki bir kaç on bin kişi olsa da var. Bir de bu kitap, Evliya Çelebi hep güncel, günümüz Türkçesi ve iyi baskı olduğu için baskı kısa zamanda olmasa da tükenmiş.

3 Beğeni

Ecinniler satışta. Belki haberin olmuştur da görünce aklıma geldin :slight_smile:

1 Beğeni

Çok teşekkürler dostum. Geçen ay çıkar çıkmaz almıştım.

1 Beğeni

YKY 'nin özel baskılardaki azmi cidden takdir edilecek derecede. Hatta özel olmadığı halde baskısı tükenen ve yeniden bir türlü basılamayan yayınlardaki istikrarıda.
Cidden çok güze ve çok evladiyelik eserler basıyorlar ama bazen de birşeyleri kaçıran okurlar için bir imtiyaz sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. Ben de Evliya Çelebinin günümüz türkçesi ile seyahatnamesini ve Yaşar Kemal’in İnce Memed’inin 4 ciltlik baskısını çok istiyorum.

5 Beğeni

Charles Taylor - Seküler Çağ, İş Bankası Yayınları tarafından Ciltli olarak tekrar basılmış. Benim gibi bekleyenlere duyurulur.

2 Beğeni

27,50 Etiket fiyatı. Eski baskının liste fiyatı 14 TL idi. İlla ki zam gelecek ama bu kadar pahalı olması çok garip.

1 Beğeni

Bu linkteki kitabı iş bankasına facebook üzerinden sorabilecek var mi?