Yeniden Baskısı Yapılan/Yapılacak Kitaplar

Umarım benim dediğim değil de senin dediğin baskıdır :slight_smile: bu senin eklediğin baskı bende yok. :slight_smile:

Çevirmen adından belli oluyor hangisi olduğu. Diğer ciltli Hobbit’in çevirmeni Gamze Sarı.

6 Beğeni

Nasıl kaçırdın? :thinking: Ben de vardı ama sattım ben. :sweat_smile:

1 Beğeni

Belki de İthaki bunların hepsini yeniden ciltli basıyordur :slight_smile: Hobbit, Bir Uzay Efsanesi, Jules Verne Biyografisi, Hurin’in Çocukları vb… (totem yapıyorum)

3 Beğeni

Küçük boy hobbit olabilir

Baskı sayısı ve çevirmen bilgileri nedeniyle küçük boy Hobbit değil.

1 Beğeni

Bu arada çevirmen aynı olabilir tabii. Evlenme/boşanma gibi nedenlerle soyadı değişince aynı çevirmenin 2-3 farklı çevirmenmiş gibi çıkabiliyor eserleri. (Maalesef) Sadece bunu belirteyim istedim. Teşekkürler. :slight_smile:

Not: Bir de bandrol alırken çevirmenin TC kimlik numarası ve kimlikteki tam adı kullanılıyor. Mesela bir çevirmenin bandrol bilgisinde iki ismi ve evlilik soyadı yer alırken, arzusuna göre kapakta/künyede evlenmeden önceki soyadı yer alabilir. Müstear isim de kullanılabilir tabii de o başka bir konu. :slight_smile: Kadınların soyadı meselesi yüzünden kendi tarihlerini, geçmişlerini kaybetmeleri aslında çok ciddi ve üzücü bir şey.

5 Beğeni

Hepsi bir yana Bir Uzay Efsanesi kitabını isterdim. Bazen gözüm dönüyor ama çabuk yerine yerleşiyor. :sweat_smile: Ciltli tek baskıları okumak çok hoşuma gidiyor gerçekten.

4 Beğeni

21 posts were merged into an existing topic: Tartışma Köşesi

8 Beğeni

Bekleyeni vardı sanırım.

Devrim Çağı - Eric J. Hobsbawm Tekrar baskı yapmış

2 Beğeni

Yakın zamanda 22/11/63-Stephen King yeni baskı yapacak. Almayı düşünen varsa sahaflara fazla para vermesin.

3 Beğeni

Şunu merak ettim bir gelişme var mı acaba

1 Beğeni

bu muhtemelen Tolkien Mirası setindeki küçük Hobbit

2 Beğeni

Bir gelişme yok şu an için.

1 Beğeni
6 Beğeni

resim

Daha önce kimdi hatırlamıyorum ama bu kitabın baskısı varken kaçırmayın baskı biterse karaborsa olur demişti. Alfa tekrar basmış bilginiz olsun.

5 Beğeni

İmge kitapevine ulaşabilen var mı? Dünya Tarihi ve Buluşlar Tarihinin Ciltli baskılarının bilgisini alamıyorum.

1 Beğeni

Asimov’un kitabını bende ciltli basarlar diye bekliyorum. Umarım basarlar. Bilgi gelmezse fuarda soracağım tabi yetkili cevap verecek birini bulabilirsem.

4 Beğeni

Dünya Tarihi’nin Ciltli baskısı sitelerinde var, hatta fiyatını bile girmişler (77TL) ama çıkacak mı? Ne zaman çıkacak? kesinlikle cevap vermiyorlar.

Eğer bi şekilde temas kurup öğrenirsen, buraya da yazarsan sevinirim.

2 Beğeni