Yeniden Baskısı Yapılan/Yapılacak Kitaplar

Ben 4-5 gün önce Asimov için e-posta adreslerine yazdım ama cevap vermediler. Cevap gelirse paylaşırım burada.

1 Beğeni

7 Beğeni

Ben bu şahane serinin üç kitabını Metis’ten okumuştum, kütüphanede bulup. Sonra İthaki’ye geçerken dördüncü kitabın Metis versiyonunu bulup satın almıştım dayanamadığımdan. Kütüphanede o yoktu. Şimdi o kitaplıkta biçare, tek başına duruyor, ben kütüphaneden birer kere daha ödünç alıp okudum seriyi. Bir de böyle edinmek istiyorum ya. Muazzamdır çünkü.:heart_eyes:

5 Beğeni

Bu seri epik fantastik mi? Okumayı düşünüyorum yorumları çok iyi ama konusunu tam öğrenemedim bir türlü kısaca anlatır mısınız rica etsem :blush::hugs:

2 Beğeni

Fantastik, aslında tam bir “diyar fantazyası” diyebiliriz. Koca bir diyarı, o diyarın canlılarını, kurallarını, hayatını yaratıyor yazar. Korkak ve Canavar, Türkiye’deki fantastik kurgu edebiyatının ilk romanı olarak biliniyor. Konusunu spoiler’sız özetleyebilir miyim bilmiyorum. Deneyeceğim. :slight_smile: Öte Diyarlar, Mavi Hunsa, Kadi, Fuoli gibi yerlerde geçecek dört kitaplık dev macera bu. Leofold bir savaşçı ama büyüyle canavara dönüştürülmüş. Guorin ise korkaklığı yüzünden köyünde dışlanan biri. Birlikte yola koyuluyorlar ve sonra yanlarına iki yoldaş daha katılıyor. Perg diyarını kötü kaderinden kurtarmaya çalışıyorlar. Ama kendileriyle de mücadele halindeler. Alt metinlerde gerçekten insana kişisel gelişim mesajları da veriyor sürekli, seviyorum bu yanını.

Şöyle de bir aşırı duygusal yazım var konuyla ilgili: Perg Efsaneleri

13 Beğeni

Çok teşekkürler… :slight_smile:

Umarim pangea kitaplığından çıkar yeni baskısı. @Strenergy

1 Beğeni

Mümkün tabi fuarda satışa çıkacaktır göreceğiz hep birlikte. :blush:

1 Beğeni

Benim gibi Tarih merak olan var ise çoktandır yeni baskısının yapılmasını beklediğim Steven Runciman - Haçlı Seferleri Tarihi (3 Cilt) Türk Tarih Kurumu tarafından yeniden basılmış. Bir sahaf kepazeliği örneği olarak 180 200 220 diye gidiyordu bu setin fiyatları.

Yeni baskıda kapağı da değiştirip daha modern bir tasarıma geçmişler. Güzelim kitap 90’ların MEB Açıköğretim Ders Kitabı görüntüsünden kurtulmuş. En ucuz TTK’nın sitesinde satılıyor. 5 TL’de kargo ekleniyor.

https://emagaza-ttk.ayk.gov.tr/2288-hacli_seferleri_tarihi_i_iii_cilttakim-yayini.html

6 Beğeni

Philip Pullman’ın Karanlık Cevher serisinin devamı olan The Book of Dust serisi ne zaman basılacak acaba herhangi bir bilgisi olan var mı?

Yeni fark ettim. Müşterek Dostumuz’un yeni baskısını yapmış İthaki. Bu ay İş Bankası’ndan David Copperfield’ı alacağım. Müşterek Dostumuzu’da alayım diyorum. Okuyan varsa çevirisi nasıldı?

Bandrol alınmış.

7 Beğeni

Bu kitap bende var. İkincisini de en az 3-4 ay sonra bekliyorum. Hadi bakalım. :slight_smile: Bitirsinler de okuyayım. :smiley: Terry Pratchett denildiğinde akan sular durur veya Ankh-Morpork’taki gibi olabilir. Siz yine de dikkatli olun. :sweat_smile:

2 Beğeni

Sevindirici.
@Agape ikinci yine çıkar da 3 4 ne zaman çıkar allah bilir :sweat_smile: Onlar çıkana kadar birin baskısı biter falan. Tam bir kör döngüye dönüştü bu olaylar son zamanlarda.

3 Beğeni

Erken kalkan yol alır demişler. Ben çıktıkça alır, kitaplığıma koyarım. Tamamlanınca keyfim ne zaman isterse okurum. Hiç böyle kör döngülerle vakit harcamam. :smiley:

1 Beğeni

4 Beğeni

Kapaklarda yenilenmiş :+1:

12 Beğeni

Bu kapaklar daha güzel olmuş sanki.

1 Beğeni

Güzel kitaplar ama çok pahalı :expressionless:

1 Beğeni

4 Beğeni