Yüzüklerin Efendisi’ni Okuyacaklar Cemiyeti 📖

Yine de okumanın verdiği zevki ve özellikle Tolkien’in satırlarındaki lezzeti tatmak için okuyun derim ben.

Ben Kara Kule’yi pdf olarak okumuştum zamanında. Çeviri ile ilgili de bir sıkıntı olduğunu hatırlayamıyorum doğrusu. Sonunda biraz dumura uğramış olsam da sevmiştim seriyi.

Son olarak size bu efsaneyi bırakıyorum:

@mit söz veriyorum öyle birşey yapmam.
:crossed_fingers: :crossed_fingers:

2 Beğeni

İtiraf ediyorum LOTR okumadan önce Zaman Çarkı’na bile başladım… 14 kitap bitmek üzere ama LOTR yıllardır beklemedeydi, ta ki üç gün önceye kadar. Üçlemede bazı şeyleri bildiğimi “zannediyormuşum”.
Hobbit’i falan okudum ama yahu. (Teselli bulmaca :smiley: )

2 Beğeni

Olsun sonuçta okumamışsınız, bu(Hobbit) sizi @OldFatGil-Galad’ın gazabından kurtaramaz :smiling_imp: hepimizi atacaklar forumdan :upside_down_face:

2 Beğeni

Bu utançla yaşayamam en kısa sürede eksikliğimi kapatacağım :joy:

2 Beğeni

:smiley: utanacak bir şey yok, en iyisini en baştan tüketmek istememişiz diyelim(böyle deyince de küçükken önce daha az sevdiğim çikolatayı yediğim,iyisini sona sakladığım zamanlar geldi aklıma :sob:)

1 Beğeni

Sadece filmi izleyip kitabı okumayanlar Glorfindel’i duymayacaklar mesela. O efsanevi elf beyi. :worried:

- noro lim, asfaloth noro lim repliğini de Arwen’den bilecekler.

Hayır efendim, kendi profil resmimin reklamını yapmıyorum. :shushing_face:

3 Beğeni

Utancımı aslanlar gibi haykırabileceğim bu güzide hizmet için site yönetimine minneti borç bilirim. :smiley:

İşim şakası bir yana orta okul ve lise döneminde filmlerine göbekten bağlandıktan sonra bugün başlarım yarın başlarım diyerek yıllarca erteledim. O kadar süre sonrası da haddim olmayarak Orta Dünya hikayesinin artık bizden geçtiğine inandım.

Sanırım yine sizin ve bu samimi sohbet sayesinde cesaret edip bu ağır taşın altına gireceğim.

Bir de madem tam başlığımı buldum, ufak bir itirafta bulunmak istiyorum:

Buraya girerken bildiklerime güvenip girmiştim. Ardından üyelerin yanında solda sıfır olduğumu fark edip bir dönem buraya kendimce küsmüştüm. Karantina ile birlikte benim için zevklerine güvenebileceğim, çok da tanımasam bile önerilerini dinleyebileceğim bir insanlar grubu olmaya evrildi. Ve bu beni çok mutlu ediyor.

Gerçekten çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. :smiley:

3 Beğeni

Horozları uyandırıp geldim.
Cemiyete yeni katılacak arkadaşlar eğer Yüzüklerin efendisini okumadıysanız (benim gibi) bunu dilediğiniz şekilde söyleyebilirsiniz. Bir bedeli falan yok, alt tarafı sizi banlayacaklar yani.

Peki hiç okumayacak olanlar? Sanırım onlara dünyalı demiyoruz. :joy:

Bu bahaneyi yiyeceklerini sanmıyorum :laughing:

:rofl: :rofl: :rofl:

2 Beğeni

Şu Yüzüklerin Efendisi serisini okursam daha okumayı düşündüğüm bir sürü seri var. Diğerlerini hiç almadım ama. Mesela
Yerdeniz Serisi
Narnia Serisi
Sherlock Holmes Serisi
Rizzoli - Isles Serisi
Kral Katili Güncesi Serisi

İlk aklıma gelenler bunlar. Şu anda okumayı planladığım birkaç kitap var. Sanırım onlar bitince Yüzüklerin Efendisine başlarım artık.

2 Beğeni

Siz de iyi ki varsınız efenim(evet efenim :smile:)

Acıyorum Azerbaycan horozlarına. Siz temkinli davranın, sizin yüzünüzden erken ötüp kelleyi teslim etmesin hayvancağızlar.(köyde bulunmayı özlemişim yaaa, biraz yeşillik görmek,yatmak gökyüzüne bakmak istiyorum)

Ihsan Abi ilgileniyor onlarla, @galeme uzaklaştırıldı mesela(tam bir dakika!). :smiley:

Tüm yazdıklarınızdan bir bu seriyi okudum ben de.

2 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi’ni sevmeyen ya da saçma bulan kişiler fantastik kurgu sevmeyenlerdir. Bu çok açık. Ya da herhangi bir sebeple bu seriye kızgın olmalarıdır. Ve evet, seriyi izlemezseniz çok şey kaybedeceksiniz. Ve de önce filmleri izleyin. Sonra kitabı okuyun

(darlandım)

Son olarak, kitabı okumayanların ismini aldım. Sokağa çıkma yasağı bitince Gandalf ile havai fişek gönderip evinizin önünde patlatacağım

2 Beğeni

Önce film sonra kitap? Tam tersi olması gerekmiyor mu? Yıllardır kendimi tuttum, heyecanı kaçmasın, hiçbir spoiler almadan şu kitapları okuyayım diye. Filmleri sonra izleyeceğim ben. Gerçi Hobbit filmini izlemiştim hangisi bilmiyorum. Çoktan unuttum. O zamanlar bile pek hoşuma gitmemişti. Burada da Hobbit filmlerinin kötü olduğunu yazmışlar.

1 Beğeni

Önce kitapları okursanız aldığınız hazzı filmlerden bulamayıp sıkılma olasılığınız yüksek. Ama ikisini de ayrı yapıtlar olarak ele alıp x2 hazzına ulaşmak bence daha kârlı :slight_smile:

1 Beğeni

Inanın acınacak tipden değiller. :joy: Bu arada köyde yaşamıyorum, o horozları da babam çok seviyor. Ben civcivler 1 haftalığına kadar iyi derim. Horozlarlasa aram hiç iyi olmadı.

Yok ben şaka yapıyordum. Sessizlikte kitap okumak için erken kalkıyorum ve bana “horozlarla birlikte kalktın değil mi?” derler. Ben de “yok, ben horozları uyandırdım” derim. O anlamda söyledim. :sweat_smile:

Evet gördüm onu :joy: Bize de ders olsun. :rofl:
@Expelliarmus O serilerden hiç birini okumadım. :sweat_smile: Narnia’yı yeni başladım. Ardından HP’yi bitirip Lotr okumak istiyorum.

Benim evimi bulamazsınız. Bir de Gandalf çok yaşlı. Çıkmasın dışarı. :joy:

1 Beğeni

:joy: :rooster: :joy:

:+1:t2:

1 Beğeni

Yani kitap açıklaması bile okumadığımı hatırlatıp duruyor. :sweat_smile:

1 Beğeni

Satın alacağım zaman tek cilt olanı baskıyı almayı düşünüyorum ama kitabın taşınabilirliği bakımından endişelerim var. Ikisini de incelemiş forumdaşlar ufak bir karşılaştırma ve öneride bulunursa hem diğer satın almamış olan arkadaşlar için de faydalı olur.

1 Beğeni

Yedi yıl kadar önce acayip bir sırayla (3-1-2) okuduğum için şu an okumamıştan farkım yok, o kadar unutmuşum. :smile: Fantastik kurguyu çok sevmesem de Yüzüklerin Efendisi’ni gerçekten sevmiştim ama Hobbit ölüm gibiydi. Umarım linç yemem, gerçekten sıkılmıştım.

Bende tuğla gibi olan özel basımı olduğundan tekrar okumaya üşeniyordum. Karantinada bunu da hallederim artık. :joy:

2 Beğeni

:zipper_mouth_face::zipper_mouth_face::expressionless:

13 Beğeni

Ben de tam olarak bundan korkuyorum, sizce özel edisyonu mu almalı yoksa ayrı ayrı basılmış halde mi almalı? Kalbim hep bir tuğladan(burası “tek ciltten” olarak okunacak, tuğla tanımı hatalı) yana ama…