Zaman Çarkı

Blur kullanmışım ve seriyi bitiren bir arkadaşla seri hakkında spoilerlı konuşurken siz kendiniz gelip bakmışsınız. Hangi olayın hangi kitapta olduğunu nasıl hatırlayayım.

Ouy anam ben nerelere gidem… :cry:

1 Beğeni

Sende haklısın. Zaten herkes bir şeylerin kolayını bulmuş yürüyor. Burdan anlıyoruz ki kitap okumakta fayda etmediği zamanlar oluyor. Bak biri yedi spoilerın dibini. Neden ? Sadece kendi yaptığı muhabbetten zevk alıp gerisini düşünmeyen insanlarda var. Benim dilim ağırdır ama kimseyi kırmak hakaret etmek gibi bir niyetim yok. İstiyen istediği şekilde anlayabilir.

Özür dilerim
@Buyici senden özür dilerim

2 Beğeni

Haha bende yemiştim o spoileri. Teşekkürler @Tobizume. Ben zaten bu seride hep spoileri yiyorum. Bütün önemli şeyleri öğrendim. Taht oyunlarında da yemiştim baya bi. Bi yerden sonra alışıyorsunuz :sweat_smile: çok da takılmayın.

1 Beğeni

Bu konuyu sessize aldım ve spoiler konuşabileceğimiz ayrı bir konu açtım. Tüm seriyi bitirenleri bu konuya davet ediyorum. Seriyi bitirmeyen konuya uğramasın lütfen.

1 Beğeni

Yazmışım oraya seri sonu spoileri diye bu ne cesaret açıp bakıyorsun :smiley: elimde bir bomba spoiler de var ama söylemicem :smiley:

1 Beğeni

Yok senden önce öğrenmiştim. Ama ben hep açıyorum. Dayanamıyorum.

1 Beğeni

Bütün seriyi okuyan arkadaşlar kitaplara puan verebilir mi acaba? Merak ediyorum da :smiley:

Bu benim kitapları okuduktan sonraki puanlamam.

6 Beğeni

Galiba final çok iyi yapılmış?

1 Beğeni

Kendi adıma ben istediğimi aldım diyelim. Sonu tatmin etti.

2 Beğeni

Ne kadar zamanda okudun ? Ard arda mi yoksa aralik verdiniz mi ? Bu soruyu seriyi bitiren herkese sorabilir miyim?
Evet seriyi ne kadar zamanda okudunuz ve ara verdiniz mi ?

2 Beğeni

Lisede bir çırpıda okumuştum ilk. Sonra mobilden okudum art arda, sonra bir de kindledan ingilizce olarak okudum. Yakında kendi kitaplarımı dizdikçe bir de öyle okuyacağım. Hatırladığım kadarıyla tüm okuyuşlarım araya başka kitap koymadandı.

3 Beğeni

2 seneyi geçmiştir bitireli, yaklaşık 25 26 ayda bitirdim. O zaman 10 serilik Amber yıllıkları ve 14 kitaplık Wardstone Günlükleri ve araya başka kitaplar koyarak okudum. 3 seriyi de özellikle çok sevdim. Birinden diğerine geçerken hevesle geçtim.
Hem okuduğum kitap çok güzel aman bitmesin, hem de şunu bir an önce bitireyim de diğer seriye geçeyim hevesiyle okudum. Kitap okuma bakımından, hayatımın en verimli dönemiydi. Ahhhh bee

1 Beğeni

Ben de yaklaşık 9 ayda okumuşum.

Sadece Dünyanın Gözü ile Büyük Av arasına başka kitaplar girmiş.

Sonunda 5. Kitap bitti. Uzun zamadır bu kadar gaza gelmemiştim.

  1. Kitap ile ilgili ağır süprizbozan içerir.
Özet

Neler oldu öyle ya Moirane,Lenfear,Rahvin,Asmodean öldü.

Lenfearın öldüğünü dusunmuyorum. Gecenin kızı bence çok fena bir şekilde dönecek. Rahvinin de bir şekilde geri geleceğini düşünüyorum. Çünkü daha önce ıshamelin geri geldiğine dair bir seyler okumuştum. Belki çark yeniden dokur. Asmodean konusuna gelince bence onu Padan Fain öldürdü.

Hee birde couldin olayı var. Couldin öldü ancak Savvana denen kadın yaşıyor. Savvana kesin fitne fücurluk yapacak

Karakter isimlerini yazarken hatalarımız olduysa affola.

Diğer kitaplar hakkında spoiler vermeyiniz efendim. Şu an seri ile ilgili deli seyler dönüyor aklımda.

Ben de seriyi iki sene önce, araya hiç kitap sokmadan dört ay içinde okuyup bitirmiştim. Araya başka kitap sokmamak takip ettiğim başka serilere ara vermek anlamına geliyordu, biraz da yorucu bir süreçti ama eğlenceliydi.

2 Beğeni

3 yılı geçti. Amber Yıllıklarını yeni bitirmiştim ve Zaman Çarkı 14 kitapla göz kırpıyordu. 5 aylık bir süreçte sanırım 5. kitaptan sonra bir ara vererek bitirdim seriyi. Ara vermem de o sıra vakit bulamamamdandı. Yoksa kitap hep aklımdaydı. Şimdi ikinciye dönüyorum yavaş bir şekilde. Brandon Sanderson okurken arada Zaman Çarkına da bakıyorum ve 4. kitabı yarıladım. Hedefim dizi başladığında diziyle birlikte de okumak.

3 Beğeni

Ben ilk olarak 3 sene önce giriş bölümünü okuyup bırakmıştım. Ondan 6 7 kadar sonra tekrar başlayıp ilk kitabı bir günde bitirdim. Ondan sonra Toplamda 40 gün kadar sürdü galiba.

3 Beğeni