Zaman Çarkı

(Kadir) #1574

Galadedrid Damodred ile evleniyor. :grinning:

O kim diye sormak istiyorum ama sormayacağı😀

(Kadir) #1576

İlk kitapta geçiyor o karakter. Ama sonradan Karanlık Varlık’ın reenkarnasyonu olduğu ortaya çıkıyor.

Edit:İki mesajda da söylediklerim tamamen yalan, biraz dalga geçeyim dedim. 3. kitaptayken spoiler istemeniz doğru değil, siz kısaca bir cevap istersiniz ama karşınızdaki kişiyi ayarı tutturamayıp daha fazla bilgi verip tüm serinin içine edebilir. Bende malum bir seride bu karakter güzelmiş ne oluyor ileride diye sorunca adam bana Red Wedding’i anlatmıştı. Eğer çok merak ediyorsanız karakterin adını yazıp wiki sitelerinden karakterlere ne olacağını öğrenebilirsiniz.

(orhan capas) #1577

Brnce tek gucun erkek tarafinin kirli olmasi ve dolayisiyla kadin aes sedaileri dengeleyecek erkek olmamasi sebebiyle yuz yillar icinde bu hale geldi zaman carkinin genel kadin karakteri.

(Buyici) #1578

Öeh red weddingi spoiler mi yedin ? İçine oturur insanın yav. Yüreği burkulur. Emek hırsızlığı.

(Kadir) #1579

Spoiler benim için sıkıntı değil hatta bilerek kendim wiki sitelerinden de araştırıyorum, her seride değil tabii. Karakterin ulaşacağı son noktayı bildikten sonra o noktaya nasıl ulaştığını merak edip daha büyük bir heyecanla kitabı okuyorum.

(Lanfear ) #1580

Bende yedim o spoileri. Hala içim acır.

İlk kitap da geçiyor deyince beynimi kurcalsdın yeni aklıma geldi.

Zaten inandın desem yalan olur sadece şüpheye düştüm.

Spoiller demeyeyim de burda konusulanlardan çıkardığım sonuc. Perrın ile biseyler olacagı yonundaydı ben daha cok sevgılı olacaklar sandın evlenecekleri hic aklımdan gecmedi

Sizede artık soru sormayacağım. Nasıl olsa görmezden geliyorsunuz. İyi akşamlar

Gerçegi biliyorum ama bir an ben bile şüphe ettim ve ’ ne, gelecekte boşanıp onunla mı evlenecek’ oldum :sweat_smile:

Diğer serileri bilmem ama Zaman Çarkı gerçekten bazı yerlerde spoiler alınması gereken bir seri. Olaylar o kadar uzuyor ki artık devam etmek için bir motivasyon kaynağına ihtiyaç duyuyorsunuz.

(Kadir) #1585

Tıkanınca seriyi bırakmaktansa spoilera başvurmak benim için daha mantıklı oluyor. Spoiler sayesinde kaç tane seriyi yarım bırakmayıp tamamladım ben bile bilmiyorum.

@Endodermis Amaçta kafa karıştırmaktı zaten.:joy:

Doğrudur, Zaman Çarkı kalitesi her cümlesinden anlaşılabilecek bir seri olmasına rağmen bir süre amacın sadece süreci uzatmak olduğu anlaşılıyor. İki seriyi de benzer şekillerde sevmeme rağmen Kralkatili Güncesi’nde aklıma spoiler almak dahi gelmemişken Zaman Çarkı’nın ilk kitabından beri serinin wiki sayfasını sürekli ziyaret ediyorum.

(Kadir) #1587

Yalnız Kral Katili Güncesi yanlış bir örnek oldu, çünkü yazar kendisi spoiler veriyor zaten. :joy:

Sayılır. Kralkatili okurken motivasyon kaynağım “Acaba ne oldu da bu çocuk bunca şeyi (örn.Kitabın başlığı) yaptı?” olmuştu. Ama yine de yazar olayları okuyucuyu sıkmayacak sürede anlattığı için spoiler alma ihtiyacı hissetmemiştim.

(Lanfear ) #1589

Ay hangi soru :sweat_smile: (karakter)

(Buyici) #1590

2 kitabıda bitirince büyük hayal kırıklığı yaşayacaksın. :neutral_face:

Yorumların çoğunu okumadım ama spoiler demişsiniz. Spoiler varsa eğer blurlasanız daha iyi olmaz mı forumdaşlar? Gerçi ben kitabı bitirmek üzereyim. (12.kitaptayım :innocent: ) Yine de spoiler spoilerdır. :slight_smile:

Ulan o sirk bitsin kalkıp gitsinler diye ne bekledim.

(Kadir) #1593

Ben blurladığım bir mesajda spoiler yazdığım için birisi beni eleştirmişti. Neymiş hangi kitaptan spoiler olduğunu başta belirtmeliymişim, seriyi bitirmediyse spoilerı niye okuyor hiç anlamadım. Olabildiğince spoiler vermemeye çalışıyoruz ama spoiler yemek istemeyenlerin serinin konu başlığında takılmalarını doğru bulmuyorum.