Zaman Çarkı

Yok hocam, Aiellerin hiçbiri kılıç kullanmıyor, kılıç kullanan birini görürseniz o aiel değildir :joy:

3 Beğeni

Sakın böyle anladığını onlar duymasın. Malum çok hassas bir nokta. :rofl: :rofl: :rofl:

3 Beğeni

Jindo ile Jenn karışmış sanki. JennlerYaprağın Yolunu terk etmeyen olmayan klanın ismi. Rhuidean da onların toprakları olarak geçiyordu. Kılıca dokunmama meselesi biraz da onlardan geliyordu zaten.

2 Beğeni

Tenekeciler ile bir alakaları var mı?

Öncelikle spoiler ibaresi!!! Boşa yazmadım onu spoiler içinde :slightly_smiling_face:

Direkt bir bağlantı yok gibi. Şuanki Aiellerin onlardan rahatsız olması dışında. Efsaneler Çağı zamanında tek Yaprağın Yolunu takip edenler Aiellerse belki ufak bir bağlantı olabilir, bununla ilgili net bir şey yok. Sadece her Aielin yolu takip ettiğini biliyoruz ama tek takip edenler onlar diye bir şey denmedi, ya da ben hatırlamıyorum.

1 Beğeni

Teşekkürler hocam, bodoslama daldım seriye bakalım bu sene bitirebilecek miyim.

Nasil direk baglanti yok. Tenekeciler dogrudan ailler ile ayni kokten geliyorlar.

9 Beğeni

Paylaşım kaldırılmış ama birisi ekran görüntüsü almayı başarmış.

1. sezon 5. bölüm ismi “Blood Calls Blood”-Kan Kanı Çeker.
    Bu sözü nereden hatırlıyoruz? Tabi ki 2. kitabın başında gördüğümüz Gölge Kehanetinden ve kitabın 7. bölümünün isminden.
    “Gecenin Kızı, yürüyor yine.
    Kadimdir savaş, yine de savaşıyor o.
    Yeni âşığını arıyor, ona kulluk edip ölecek, yine de kulluk edecek olanı.
    Onun gelişine kim karşı duracak?
    Parlak Duvarlar dize gelecek.
    Kan kanı besler.
    Kan kanı çeker.
    Kan, kandı ve kan olacak her daim.
    İlk kısmı böyleydi kehanetin.

Bu ne anlama geliyor? Önceki bölüm isimleri ile zaten bir nebze anlamıştık ama artık neredeyse kesin. İlk sezon 1. ve 2. kitapları kapsayacak. 8 bölüm olması da neredeyse kesin, bir ihtimal 10 bölüm olacak. 4 bölüm ilk kitap, 4-6 bölüm de 2. kitap için olacak gibi duruyor.

4 Beğeni

Speedrun izleyecekmişiz gibi bir his doğdu içime ya .s.s.s

1 Beğeni

Tenekecilerle Aieller ile nasıl ufak bir bağlantı olsun Aieller aslında Tenekeciler sonradan değişim yaşıyorlar yaprağın yolunu bırakıyorlar. Bilmeden yanlış bilgi vermişsiniz.

4 Beğeni

12 kitabıda alarak piyasada bulamama ihtimalini bitirdim.Ben 13.kitaba gelene kadar oda çıkar zaten şimdi keyifle seriye başlama zamanı :slight_smile:

2 Beğeni

Yeni Bahar’a başladım sonunda. Çok özlemişim seriyi. Okurken bi’ hüzünlendim garip oldum ben ya. :frowning:

2 Beğeni
  1. Kitap spoiler Rand sammael ile shador logotta savaşırken biri yardım etmişti. İshamel olduğunu öğrendim şuan. Ama neden bir terkedilmiş Randa yardım eder onu öldürme fırsatı varken ? Ha bu arada
    @Ishamael isimli arkadaşa 2 çift lafım var. Sana haklısın diyemem ama haksızsın da demek gelmiyor içimden. :slight_smile:
1 Beğeni

Bu bilgi spoiler olur mu olmaz mı bilemedim aslında :sweat_smile: sadece şunu söyleyeyim o zaman, İshamael Rand ile son savaşta savaşmak istiyor ama Karanlık varlık ile aynı sebepten değil, bazı yerlerde sebebini söylüyordu ama tam olarak yerini hatırlamadığım için bu kadar söyleyeyim.

Ucundan okudum ve evet bence güzel bir spoiler :slight_smile: Çok şükür direkten döndük :slight_smile:

Kitapların %50’si %60’ı zaten betimlemelerden oluşuyor, speedrun izlemeyiz diye düşünüyorum.

Bu Nynaeve kelimesinin telaffuzu nasıl? Beni tribe soktu okuyamıyorum kelimeyi resmen. (Dünyanın Gözü)

Ben okurken hep Niy-na-ev diye okumuştum sonraları yanlış hatırlamıyorsam Nay-niv diye okunduğunu öğrenmiştim.

Düzenleme: Kaynak

http://zamancarki.net/nynaeve-al-meara/

5 Beğeni

Her seferinde başka şekilde okuyunca akıcılık da bozuluyor ne zaman o isim geçse duruyorum dikkatimi dağıtıyor :slight_smile: teşekkürler

2 Beğeni

Kitabın sonunda yazar isimlerin vs. nasıl okunması gerektiğini belirtmişti diye anımsıyorum. Oradan takıldığınız noktada bakabilirsiniz. Açıkçası ben hiç umursamıyorum ve genelde de alakasız okuyorum. Benim okuma akışımı bozmayacak heceler karmaşası kullanıyorum. Nin-va-ne diyorum mesela ki hiç alakası yok. Sadece bana kolay geliyor.

3 Beğeni