Zaman Çarkı

Harikaymış benim aldıklarım 144p haritaya sahip, kara kara mürekkep hataları sandığım yerler ormanmış… :sweat_smile:

5 Beğeni

Ejder dağı, ejder bağı mi olmuş yoksa öyle biryer var miydi ?:thinking:

Türkçe çeviriler ile ilgili olumsuz yorumlar okuyorum. Ciltlilerin çevirisi gerçekten çok mu kötü?

Ejder Bağı diye bir yer hatırlamıyorum. Ejder Dağı desen onun da yeri yanlış biraz.

@narpal Ejder Bağı olarak gözüküyor bende de.

Kitaplarda öyle bir yer var mıydı? Okuyalı bayağı zaman oldu hiç hatırlayamadım.

Ben daha yeni başladım henüz 1. kitabı okuyorum. Ben ne söylersem yalan yanlış olur. Konuda bilgili çok fazla arkadaş var onlar en iyi bilgiyi vereceklerdir.

Elimdeki 8.ciltteki harita. Ejder dagi olacaktı galiba orası.

2 Beğeni

Bu haritalar hayran çizimi mi? Yazarın çizdiği veya onayladığı haritalar mı?

Yanlış çevirmişler diyemiyorum ama yanlış yazmışlar, aynı hata yeni karton kapak cilt 1’de olan haritada var.
vineyard
mount

https://www.deviantart.com/sevenbridges/art/Wheel-of-Time-Western-Lands-169743789

1 Beğeni

Bir sorum var.
Yalıtılmış olan bir Aes Sedai tekrardan saidar’a dokunabiliyor mu? Ya ben Siuan’a çok üzüldüm tekrardan düzelse keşke.

1 Beğeni

Çok beklersiniz efendim :joy::joy: Siuan’a dikkat edin ve gönlünüzü kaptırmayın derim. Şaka, yapıyorum olabilir yani neden olmasın deli kadın Nynaeve varken…

2 Beğeni

6 . kitaptayım ben Ejder Dağı diye geçiyordu bütün kitaplarda.

Güç’ten kesilenler saidin’e veya saidar’a dokunamıyor. Aslında sonrası için söylenecek bir kaç şey var burada ama spoiler olacak. :slight_smile:

2 Beğeni

Bi’ bit yeniği arayacağız demek onda da, uyarı için teşekkürler :joy:
@Kitsune biraz daha ilerleyeyim bakalım ne göreceğim meraklandım. :ok_woman:

Bazı şeyleri çok sorgulamazsanız daha iyi olur yoksa fena spoiler yiyebilirsiniz demedi demeyin. :wink:

Keşke bir şekilde bu evren üzerine daha fazla şey okuyabilsek. Öğrenmek isteyeceğimiz çok şey var bu evrene dair…

2 Beğeni

CiltsiZ versiyonun 2. Kitap icin ne zaman veya hic cikacak mi , bilgisi olan var midir ? Ilk kitap bitmek uzere ona gore 2. Ciltli veya ciltsiz alacagim eger cikarsa yakinda.

Dikkat Spoiler!

Nynaeve yalıtılmış kişileri tedavi etmenin yöntemini keşfediyor. Siuan’ı da tedavi ediyor ama Siuan artık saidar’ı eskisi kadar güçlü kullanamıyor.

Söylemeseydin de kendisi okusaymış. :sweat_smile: Kardeş sen okuma bu yorumu bence.

Eyvah eyvah. Ama aslında böyle bişey bekliyordum. Spoiler deseniz de meraklanıp okudum. Bakalım Verin’le ilgili gerçeği de unutamıyorum bu da tuzu biberi olur. @Buyici çok geç artık :sweat_smile:

Verin gerçeği neydi unuttum?:thinking: