Zaman Çarkı

Lan’ın mavi gözleri vardı…Oyuncu sert, taş suratlı tıpkı Lan gibi ama gözleri neden mavi değil, buna anlam veremiyorum. Ee bir de giysisi çok saçma görünüyor o ne öyle yahu… :smiley:

Ve Rand da kızıl saçlı olmamış, turuncu yapmışlar saçlarını. :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Shador Logoth’taki görsel efekt çok yapmacık durmuyor mu ?

Bir GOT çıkacağını sanmam çok fazla uzaklaşmışlar gibi ana materyalden. GOT ilk sezon kitapla neredeyse tamamen aynıydı. 4.sezona kadar da ufak değişikler hariç çok fazla bir değişiklik yapılmamıştı. Ne zaman ana materyalden çok uzaklaşıldı dizi yokuş aşağı gitti.

İllaki değişiklik olur ki olsun da.Bu ‘‘slog’’ dediğimiz gibi kısımlar düzenlenebilir buna itiraz etmem ama daha en başından bu kadar değişiklik olursa sonrasında büyük ihtimal sadece kitaptan belli karakterlerin dizi de bulunduğu bambaşka bir şey izleyebiliriz.

Tabi diğer bir konu, kitapta bulunan temaları da değiştirecek mi dizi ? Kadın-erkek arasındaki dinamizm nasıl işlenecek, bulunduğumuz dönemde çok rahat kaçınabilirler bu tür konulardan, linç yememek için.(Kitap serisi bile çok fazla linç yiyor bu yüzden.)

1 Beğeni

Ben cok begendim ilk resimlerde gorduklerimi. Bence karaktelerler cok iyi oturmus. Fragman bekliyoruz bakalm. Zaten bir kac ay kaldi baslamasina

Dünyanın Gözü ilk 26 bölüm(416 sayfa) sona erdi. Ders gibi çalışıyorum kitabı. Yavaş gidiyor ama keyifli oluyor. Tabi yavaş gitmemde başka kitaplar da okuyor olmamın etkisi büyük.

LOTR’e acayip benziyor olsa da kesinlikle yaratılan coğrafya çok daha karmaşık şimdiye kadar.

LOTR dedik harbiden 26.bölüm Thom’un “run you fools!” nidalarıyla bitti :smile:

8 Beğeni
2 Beğeni

İlk kitapta çok fazla benzerlik var gerçekten. Ama sonrasında işler baya değişecek. Umarım dizide düzgün işlerler.

1 Beğeni

Ben de daha önceki gönderinizde dediğiniz gibi dizi için seriye başladım ama simdi bakıyorum da dizi ıçin değil seri için seriye başlamak lazımmış🙂 çok fena sardı.
İlk kitabın ortalarındayım (33.bölüm), biraz da işten güçten ağır ağır tadını ala ala okuyorum.
Diziyi izlemeyi de düşünmüyorum, filmi sonradan izlesem bile kitaptan aldığım zevkin baltalanmasına bu sefer izin vermeyeceğim. LotR’de o hataya düştüm çünkü. Kitaptan sonra diziyi izleyeceğime kitap serisini yeniden okurum.

3 Beğeni

Işığın soldan gelmesi ama karakterlerin gölgesinin ışığın geldiği sol tarafa doğru düşmesi. Evet yapmacık duruyor bence de.

1 Beğeni

@Who_Sametto Zaman Çarkı 15 Kitap Takım Ciltli Robert Jordan

İlk 50 adet için fiyat 699 TL.

3 Beğeni

Madem sakal olayı kasıtlı, Rafe Judkins’e güvenip itiraz etmeyeceğim :grinning: Chuck ve Agents of Shield dizilerinde de parmağı varmış, iki diziyi de severek izlemiştim.

2 Beğeni

Yarın ilk teaser fragmanı geliyor.Türkiye saati ile 18.30’da yanlış bakmadıysam internetten.

Beklentileriniz neler sizin ? Ben çok umutlu değilim ama izleyip görücez artık.

7 Beğeni

Bir an trailer geldi sandım. Niye bekletiyorlar, hayret bir şey… Ben beklentimi çok yüksek tutmuyorum ki hayal kırıklığı olmasın.

1 Beğeni

Ben de kontrol ettim, bizim saate göre 18:30 görünüyor.
İlk fragman olduğundan vurucu olması lazım. Bakalım göreceğiz yarın.

Şuana kadar edindiğin izlenim bu dizinin tutmayacağı valla.

Beyaz Kule sanırım.

4 Beğeni

Neden hala amazon prime video da reklamı yok.

En sonunda teaser bile olsa bir şeyler göreceğiz. Fotoğraflardan yorum yapmaktan gına gelmişti.

merhabalar. seriyi okumayı düşünüyorum ama şöyle bir sıkıntı var ki şu anda piyasada bulunan ciltli baskılarının basımının yavaş yavaş sonlanacağını ve ileride seride tedarik sıkıntısı çekileceğini okumuştum. böyle bir şey olacak mı, yani seriyi toplamak için acele edilmesi falan gerekiyor mu?

Merhabalar. 18-20 yıl civarı bir tarih öncesinde basılan; toplam 14+1 ciltten oluşan bu serinin ara ara bazı ciltlerinin baskısının tükendiği oldu. Bazı dönemler geç olsa da her seferinde bu tükenen ciltlerin yeni baskıları geldi. Şimdi dizinin de geleceği bir evrede tükenme/yeni baskı/tedarik gibi sıkıntıların olacağını sanmam. Tam tekrar para getirmeye başlayacak iken ithaki seriyi boşlamaz :smiley:

2 Beğeni

anladım teşekkür ederim. bir şey olur da kendimizi sahaflardan fahiş fiyatlara seri toplamaya çalışırken buluruz diye korkmuştum :smiley:

1 Beğeni