Zaman Çarkı

Bir başkasının eserine öyle bir şey kurgulamak gerçekten büyük cesaret işi, Fain konusundaysa doldurulması gereken çok fazla boşluk vardı bence. Sanderson’ın o konuda yapabileceği pek bir şey yoktu kanımca.

Bildigim kadariyla RJ finali yazmis ve icinde bariz Fain yok. Sanderson neresine sokusturacakti eger genel hikayeye katamayacaksa. Finali degistirmeyi de goze almamis. Degistirseydi bence kabul edilmezdi RJ’nin esi tarafindan.

Serinin karton kapak baskılarını toparladım. Fakat 1. cilt Dünyanın Gözü karton kapak olarak İthaki baskısı bulamadım. Karton kapak olarak 2. ciltten mi başladı İthaki, bilgisi olan var mı? Farklı yayınevine ait farklı ebatta bir karton kapak baskı var sadece görünürde.

Evet aynen öyle oldu.Dünyanın Gözü sadece sert kapak olarak basıldı.

Dünyanın Gözü’nün Phoenix ve İthaki çevirileri arasında bariz bir fark var mı?

Phoenix baskısını okuma şansım olmadı ama o cildi bir yerlerde bulursam almayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim bilgi için.

İthaki tarafında Phoenix bastı biz direkt 2 den başlayalım abi, denilmiş zamanında demek. Harika fikirmiş :slight_smile: Az miktarda olsa basılmalıydı bence.

Bizim aslında @Ishamael, @OldFatGil-Galad ve @yafeshan’la birlikte Amazon’dakilere kalkan koyma planlarımız vardı, noldu o mevzu? Bize destekçi lazım. Zincire katılmayı düşünür müydün @D-San?
Bu arada cidden şu çarşamba günleri olan soru cevap etkinliğini takip edeniniz var mı, herhangi bir gelişme bilen? Yol sahnesini okuyunca biraz içim rahatlar gibi olmuştu benim biraz ama… Gelene kadar heyecan ve korku arasında gidip geleceğim galiba.

1 Beğeni

Kadınlardan iş çıkmaz kadınları beklemeyip deliği mühürleyerek Saidin’in lekelenmesine sebep olan Lews Therin’i şimdi daha iyi anlıyorum. Sahiden zincir olmadan Karanlık Varlığa karşı nasıl durabilmişler güçleri birleşmeden zor hepsi tek noktaya mı örmüş pek mantıklı gelmedi.

Dediğini tam anlayamadım.

Lews Therin kadınlar olmadan gitmiş karanlık varlığın açtığı desendeki deliğin oraya ve zindanı erkeklerle birlikte kapatmış ya hani onu diyorum. Kadın yoksa zincir de yok nasıl başarmış olabilir?

Ha evet. Hepsi tek tek örmeye çalışmış diyeceğim de çok garip bir şey olur ya, yüz ayrı örgü olması lazım. Eğer durum buysa yenilgi kaçınılmazdı zaten.

Saçma geldi bir an yüz yoldaş birden örüyor akışları nasıl yönetecekler herkes kafasına göre bir şey yaparsa? Garip gerçekten.

Lekeye davetiye çıkarmışlar aslında direkt.

1 Beğeni

Diğer Aes Sedai’nin planını uygulasalar sonuç ne olurdu acaba? Gerçi onun planını hatırlamıyorum şu an. :smiley:

Coedan Kal’ın yapımını bekle demişler ama zaman yokmuş diye hatırlıyorum.

Mantıklıymış aslında ya, öyle yapsalarmış olaylar cidden farklı gelişebilirmiş.
Ama çark öyle dilememişse demek… :smiley:
Çark dilediği gibi dokur sonuçta.

1 Beğeni

Çark dilediği gibi dokur doğru. :slight_smile:

Bir yerde bugün yaşanacak olayların oluşması için çarkın 4000 yıllık bir ayarlama yaptığıyla ilgili bir şeyler okumuştum, bir noktada doğru sanırım.

1 Beğeni

Kadin aes sedailerin plani dogruydu ama tutmadi cunku Chaoden Kal Saangraallerin kontrollerini kaybettiler. Iki planinda kendince hakli yerleri var ama LTT plani daha makuldu, kadinlar kabul etseler belki tam basari saglanabilirdi.

Herseye ragmen KV tek bir kazanmasi yeter. Ishamael hakliydi

2 Beğeni