Zaman Çarkı

Daha ilk kitabın 300.sayfasındayım

Herkese iyi günler buradan sormak doğru bir şey mi bilmiyorum ama, bütün setimiz var fakat 4. kitabımızın kapağı kayboldu malesef evde nasıl temin edilebilir sadece kapak…

2 Beğeni

20 euro’ya satarım kapağını (:

1 Beğeni

İthakiye mesaj at. Belki emre bey hediye eder

Sanırım yeni baskısı yapılmış.

1 Beğeni

Kitapyurdu hariç bütün siteler de tükendi yazıyor

Daha basılmadı, arkadaşlar.

3 Beğeni

tam alıyordum sizin yorumunuzu gördüm… ee konusu açılmışken ne zaman basılıyor ve niye şuan stokda var gözüküyor ? normalde o sitedede yoktu kitap ? bi şüpheye düştüm sipariş versek gelmezmi şimdi anlamadım bişe ??

1 Beğeni

Videonun tamamını izleyemedim ama teoriler oldukça güzel bence. Şu ana kadar görüş ayrılığı yaşadığım tek nokta sezonların sekiz ya da on bölüm olması kısmı, on bölümden fazla olmalı bence.

3 Beğeni

Ne yazıkı sonuna kadar katılıyorum.Hele 2. Kitapta Egwene ve Nayniv arasında Fal Dara kalesinde bir banyo muhabetti geçiyor anliyana kadar sayfayi bastan sona 5 kere okursunuz .

2 Beğeni

Aes sedai muhabbetlerini okuyo musunuz cidden siz?

1 Beğeni

Evet , siz okumuyormusunuz ? Okumadan kitabı tam bitirmiş olmazsınız .

1 Beğeni

Cok bos muhabbet ediyorlar. Aes sedai konusmalarinin hikayeye bir katkisi var mi. Kendini begenmis cadilar. Bildiklerini sandiklari seyler dogru olsa bari.

Haklısınız, ben seriyi çok sevdiğim için ve ayrıntıları kaçırmak istemediğim için okuyorum. Yoksa onların gereksiz muhabbetleri benimde midemi bulandırıyor gerçi arada komik şeylerde soylemiyor degil er .

Hiç bir ayrıntıyı kaçırmamaya özen gösteriyorum. Bu caydımış öbür hanmış fark yok :grin:

1. Kitabı bekleyenler kervanındayım ama aklıma birşey takıldı. Daha öncede defalarca ejder doğmuş ve karanlık varlıkla savaşmış. Yendiğide olmuş yenildiğide ama biz neden Rand Al’Thor un hikayesini okuyoruz ? Mesela baştan 11. yada sondan 6. ejder değilde neden Rand ? Spoiler yemeden cevabı mümkün mü bu sorunun ?

Hic yenilmemiş yenilseydi Karanlık Varlık, Çark’ı kırardı. Yani Ejder hep kazanmak zorundayken karanlığın bir defa kazanması yeterli. Bu yüzden Ishamael haklı. Neden Rand dersen sanırım birini secmesi gerekiyordu Jordan’ın yani bi ejderin hikayesini. Ilki daha mantıklı evet ama o zamanda ejder efsaneleşmiş olmazdı. Yani Rand o andaki sonuncu ejderdi yani Jordan yazarkenki ya da en ilginç hikaye ondaydı. Diğer ejderlerde (yine Rand Al’thor tabi ama bedeni kişiliği farklı) Mat veya Perrin olmayabilirdi mesela. Belki bu yüzdendir.

1 Beğeni

Ben sadece 4 kitabını okumuş biri olarak. Ejderin yenilgiye en yaklaştığı an rand’dan bir önceki ejder diye düşündüm. Öyleki erkek aes sedailer yok oluyor. Karanlık ondan sonra daha fazla güç elde ediyor vs vs. Bizim rand ise çok genç yaşta keşfedilip eğitilmek yerine ( erkek büyücü de yok çünkü) savaşma zamanı gelince bulunuyor ve eğitimsiz bir şekilde başlıyor aslında savaşına ve bir yandan da delirme tehlikesi var çünkü kaynak kirletilmiş. Bu sebeple Rand bence. Ama okuyalı çok oldu ve bir ara baştan başlayacağım. Hatalı bir çıkarım olabilir bu.

Makul bir cevap aslında birini seçmesi gerekiyordu :slight_smile: Ama ejderin kaybettiğide oluyordu. Yanılmıyorsam 2. kitaptaydı rand uyurken ogier koklayıcı ve kendisi taşlarla başka bir zaman dilimine gidiyordu hatta orda selene ile ilk defa karşılaşıyordu. O zaman diliminde karanlık varlık kazanmıştı. Ama şimdi yani Rand ın zamanında zindanından kaçıp bu sefer zaman çarkını kırmak istiyor. Yani ejderlerde kaybeder maksat Rand Al’Thor kaybetmesin.

Hayır küçük bir yanlışınız var paralel dünyada Son Savaş’ı değil Trolloc Savaşlarını kaybetmişti insanlar Karanlık Varlık hala tutsaktı. :slight_smile: Çünkü hatırlarsanız Loial bir anıttan bahsediyor o savaşta ölen insanların adlarının yazılı olduğu bir anıttan. Paralel dünyadakinde de Trollocların adları yazıyor. Ejder kaybederse Çark kırılır Karanlık Varlık dünyayı ele geçirir. Son kitaba doğru bunu daha net anlıyorsunuz son kitapta ise tamamen anlıyorsunuz. Hatta Moridin şey diyor (spoiler değil) Rand’a: “Belki bu savaşı sen kazanırsın ama önemli değil, bir tanesini sadece bir tanesini kaybetmen yeterli. Sonsuzluk çok uzun bir zaman.” Tarzında bir şey söylüyor. Onun Karanlık tarafa geçme nedeni de zaten bu, sonsuz zamanda bir defa bile olsa Ejder’in yenilmesi mümkün. Hatta spoiler’a girebilir dikkat edin 12 ve 13. kitaplarda bu soru Rand’in de kafasını kurcalıyor bunun sonu gelmeyecekse savaşmanın ne anlamı var, mücadele etmenin onun yerine her şeyi yok mu etmeli tarzı bir düşünceye kapılıyor ki bu düşüncenin baya ilginç sonuçları oluyor. :slight_smile:

3 Beğeni