Zaman Çarkı

Aynı dert bende var, seri büyük olunca Önümüzdeki kış başlarım, olmadı yaza kalsın derken seriyi toplamamın üzerinden galiba 2 yaz aha da bu 3. kış geldi hala başlayamadım… :roll_eyes:

Bu başlığı da son mesajlara bakıp kapatıyorum, spoiler yemeyeyim diye

Betimleme seviyorsan iyi. Yazar betimlemeden asla kaçınmıyor hatta bazı kitaplarda bu biraz can sıkıcı olabiliyor.

Bu konu hakkında soru hattında bayağı tartışıldı, eksik kitapların basılacağı da söylendi. Tekrar baskılar için de tarih veremiyorlar maalesef.

1 Beğeni

Geçen yıl fuarda bu konuyu sormuştum. Kitabın ciltli ve şömizli olmasıyla alakalı matbaada tam olarak hatırlamadığım bir sorun var denilmişti. Son takiplerime göre de gelecek sene için bu problem çözülmüştü. Çok fazla tacizcisi oldu bu konunun ithaki de bezdi. İşin arka yüzünü çok bilmiyoruz biraz daha sabredilirse sorun çözülecek. ^^

2 Beğeni

Tavsiyem eğer alışıksanız eksik kitapların düzenlenmiş epublarını internetten bulabilirsiniz, hataları falan da yok tertemizler. :slight_smile:

Ufak bir baskı yapma gibi bir seçenekleri yok. Ne kadar az baskı yaparlarsa, kitap başına düşen maliyet bir o kadar artar.
Artı şu andaki ekonomik durum ortada. Ve bu ekonomik durumda işletmeler yeni müşteri kazanmayı ön plana koyarlar. Kaos Lordu’nu bastığında sadece daha önceki kitapları okumuş, kısıtlı bir kitleye satış yapabilecekken, bir bilimkurgu klasiği bastığında, hem eski müşterilerine satış yapabilirler hem de yeni müşteriler edinebilirler.
En azından basılmamasının bir nedeni de bu.

2 Beğeni

Kardeşim ben aylardır bekliyorum kaos lordunu boşuna bakmışsın 2 saat kıyıya köşeye ben aylardır arıyorum. Soru hattındaki kaos lordu ile ilgili bir çok mesajda bana ait. O sözde tacizcide benim zaten. ( konun muhattabı olan bir kuruma belirli aralıklarla gelişme var mı yok mu öğrenmek için soru soruyorsun ve hop tacizci oluyorsun. Evet bundan böyle tacizci olmamnız için size tavsiyem A kurumunun sorumluluğunda olan bir konuyu B kurumuna sorun ki tacizci ilan edilmeyin) İyi bir yayın evi nasıl olur inanın hiç bir bilgim yok ama kötüsü nasıl olur tecrübe ettim. Tavsiyemi soracak olursan ( ki hiç kimse bir tacizcinin fikrini önemsemez buna bende dahilim) ithakiden seriye başlicaksan tüm kitapları edinmeden okumaya başlama. Ama mutlaka zaman çarkını bir şekilde bitir. Çok iyi bir seridir

3 Beğeni

Seriyi okumaya başladım ve başlamışken ufak bir yazı da yazayım istedim. Okumak isteyen olursa diye burada da paylaşmak istiyorum. Umarım sorun olmaz Hevesimi Almaya Geldim

1 Beğeni

Güzel yazı keyifle okudum. İlk kitap için spoiler (Nyaeve nin ekibe katılması bana çok tuhaf geldi hatta ne işi var bunun burada dedim. Hele ilerleyen kitaplarda yapacakları falan ne bilim çok damdan düşmüş bir karakter gibi geldi bana. Ayrıca Nyaeve çok itici bir karakter. Işık kavursun onu.)

Öncelikle teşekkürler. İkinci kitabın ortasındayım ve nynaeve serinin şu an için en bufflı karakteri ama bana itici gelmiyor. Aksine kadın karakterlerden en gerçekçisi nynaeve gibi duruyor. Belki diğerleri çok silik olduğu için seviyorumdur.

Nynaeve ilk başlarda çekilmez gibi dursa da alıştırıyor kendisine, özellikle son kitaplarda bayağı toparlıyor diyebilirim.

En geç şubat sonuna kadar zaman çarkının bütün kitapları tamamlanacakmış

3 Beğeni

Nereden bu bilgi ? Bana cevap veren yokta yayın evinden :smiley:

Bir tek ilk kitap eksik kaldı bende yeni bahar onuda alsam rahatlayacağım

@irbis emre bey daha iyi bilir bunları teyite muhtaç bir bilgi

Dün akşam canlı yayında burcununkitapları söyledi kesin bilgiymiş.Bence Emre bey bize kızdığı için burdan bişey söylemedi.

1 Beğeni

Gerçekten teyite muhtaç bilgi.

Şöyle yapalım. Bundan sonra sorularınızı Burcu hanıma iletirsiniz. Ne de olsa yayınevinin ya da kitabın editörünün haberdar olmadığı bilgileri kesin bilgi diye insanlara duyuruyor.

Siz yayınevinin iyi niyetini kaybettiniz. Bundan sonra da cevap almayacaksınız.

2 Beğeni

Tabi ki yanlış Bilgi olabilir buraya Bunun için yazıyoruz.

Tanrımız kızmış. burcununkitapları yayınevinden alın bundan sonra Selin Hanım, bir daha da forumu işgal etmeyin lütfen (:

3 Beğeni

Kimdir nedir bu burcu yahu