Zaman Çarkı

(Emre Aygün) #674

Gerçekten teyite muhtaç bilgi.

Şöyle yapalım. Bundan sonra sorularınızı Burcu hanıma iletirsiniz. Ne de olsa yayınevinin ya da kitabın editörünün haberdar olmadığı bilgileri kesin bilgi diye insanlara duyuruyor.

Siz yayınevinin iyi niyetini kaybettiniz. Bundan sonra da cevap almayacaksınız.

(Selin gökçen) #675

Tabi ki yanlış Bilgi olabilir buraya Bunun için yazıyoruz.

(Emre ) #676

Tanrımız kızmış. burcununkitapları yayınevinden alın bundan sonra Selin Hanım, bir daha da forumu işgal etmeyin lütfen (:

(✌🏼) #677

burcununkitapları editörleriyle konuştum kesin basılacak demiş. Editörlerden bu bilgiyi almış olmasa neden editörlerden bilgi aldım desin :slight_smile:

(orhan capas) #678

Kimdir nedir bu burcu yahu

(Cankut Değerli) #679

Kitaplar konusunda içerik üreten birisi, ben de birkaç defa denk gelmiştim.
Ama doğru bilgi için yayınevinin yetkilisinden gelen bilgi dışında bir şeye güvenmem şahsen o ayrı.
Arkadaşlar madem eksik kitaplardan yakınıyorlar internette hepsinin sağlam epubları var, eksiklerini pekala oradan rahatça giderebilirler. Gerçekten, bu kadar olay yaratacak bir konu değil bu.

(orhan capas) #680

Dedigine yurekten katiliyorum. Onemli olan okumak, basili kitap sahipligi degil.

(Mehmet Turan) #681

@cankutpotter @yafeshan

Aynen katılıyorum. 2013 yılında serinin tamamını okuduğumda Yeni Bahar için ben de böyle bir boşluğa düşmüştüm. Heryerde arayıp bulamıyorduk. Yayınevi de yeni baskıyı için çeşitli sebeplerle erteyeliyor ya da çıkaramıyordu. Çok geçmeden(2 ay sonra) epub’ı indirdim ve 300 küsur sayfayı rahatlıkla telefonumdan okumuştum. Geçen yıl kitap tekrardan basılınca da alıp kütüphaneme ekledim.

15 ciltlik devasa bir külliyatı okuyorsunuz ve zaman zaman bazı ciltlerin tükenmesi gayet normal. Arkadaşların da dediği gibi isteyen internetten kolay bir şekilde pdf ya da epub olarak temin edebilir.

(Bahri Doğukan Şahin) #682

Şunu unutuyorsunuz sanırım: Bazı insanlar ekrandan kitap okumayı sevmiyor ya da tercih etmiyor. Ben şahsen nefret ediyorum, hayatım boyunca da herhangi bir ekrandan kitap okumayı düşünmüyorum. Biri bana ısrarla bunu önerse hoş karşılamam.

Not: Zaman Çarkı’nın bende bütün ciltleri var. Yazdıklarım bu konu özelinde değil, genel. Israrla epub önerdiğiniz insanların epub’dan nefret etme olasılıklarını da hesaba katmak gerek.

(✌🏼) #683

+1

Ayrıca bu serinin e-kitap versiyonunun yasal olarak bir satışı yok bildiğim kadar.
İnsanlar yasal olmayan bir şeyi nasıl bu kadar kolay öneriyor anlayamıyorum doğrusu.

(Cankut Değerli) #684

Eh eğer kişi ekrandan kitap okuyamıyorsa ya da buna alışkın değilse bir şey diyemem tabii.
Ancak İthaki soru hattında ve burada bu kadar büyütülecek bir konu değil bu. Naçizane bir öneriydi ePub okumak.

(Can) #685

Peki bu insanlar nereye okuyacaklar? Kimse yasadışıya yönlendirmiyor zaten çıkınca alacaklar her halükarda, çıkana kadar okumak için öneriliyor ve öneriyi bu şekilde alın başka şekillerde değil.

(Cankut Değerli) #686

@Ishamael’e katılıyorum. Kimse gidip korsan almaktan söz etmiyor, önemli olan hikayeyi takip etmek değil mi? Elektronik ortamda kitabı okuyup, yeni baskısı duyrulduğunda da pekala alıp kitaplığınıza ekleyebilirsiniz.
Ayrıca hiç bir şey, burada sorularımızı gönüllü olarak cevaplayan yayınevi yetkilisini darlama hakkını bize tanımaz. Sabırlı olmakta fayda var, gelecek deniyorsa illa ki gelecektir. :slight_smile:

(Selin gökçen) #688

Uzun bir süredir bekliyorum belki bi ihtimal basılır artık diye yakın zamanda ePub olarak okuyacağım zaten sadece konuyla ilgili bir Bilgi öğrendim ve buraya yazdım doğru olmadığıyla ilgili de geri dönüş aldım.Bu kadar daha uzatmaya gerek yok ya baskıyı beklersiniz ya da ePub okursunuz.Yapıcak bişey yok burdan insanları taciz ederek baskıyı hızlandıramıyoruz maalesef.Benim şahsi görüşüm yayınevinin seri kitaplarda okuyucuyu bu kadar bekletmeye kesinlikle hakkı olmadığı.Ama dediğim gibi uzatmaya gerek yok artık.

(✌🏼) #689

Korsan ile Pdf arasında bir fark yok ilk önce bunu bir anlayın.Epub falan demeyin zaman çarkının e-kitabı yok, onun için elektronik ortamda zaman çarkını okuyorsanız bu Pdfdir ve yasadışıdır, suçtur.Hem telif haklarına aykırıdır hemde devlete karşı işlenmiş bir suçtur.

Yayınevini darlayan kimse ona söyleyin o zaman benim kimseyi darladığım falan yok.

(✌🏼) #690

“Peki bu insanlar nereden okuyacaklar?” Bu sorunun muhattabı kitabın telifini elinde tutan yayınevidir, yayınevine sorun bakalım size Pdf olarak okuyun mu diyecek yoksa OKUMAYIN baskısını bekleyin mi diyecek?

(Mustafa Erdem) #691

Her şeyi anladım ama devlete karşı suç derken nasıl yani?

(Selin gökçen) #692

Bu korsan konusunda yayınevi kitabı basmıyorsa pdf okumakta hiçbir sakınca görmüyorum.

(Mustafa Erdem) #693

Ben de bu ara Kış Kralı kitabını arıyorum kimse bulamıyor, yayınevi de basmıyor. Güzel bir epub bulursam hiç affetmem okurum.

(Hüseyin gök) #694

Yaw pdf olayını fazla abarmayın milyonlarca kitabın pdfsi yok. Bence bir kitabın baskısı yoksa ve onlarca yıl çıkmıyorsa baskısı, illa insanlar pdf’ye yönelir yasal veya değil. Misal ben bugün batman film özel baskısı çizgi romanını pdf okudum ben şimdi bir defaya mahsus basılmış bu kitabı nerden bulum veya gidim 200-300tl mi verim. Zaten baskısı yoksa bilinki çoğunlukla telifi bitmiştir.