Zaman Çarkı

Size bir sorum olacak ama biraz konu dışı,

Epup ile Pdf aradindaki fark nefir?

1 Beğeni

Epub bir elektronik kitap formatı, yazının büyüklüğünü falan rahatça ayarlayabiliyorsunuz. Pdf tamamen bilgisayarlar için yaratılmış eski bir format, kitaplar için özel değil yani, epubların aksine boyutları hayli büyük olabiliyor.

2 Beğeni

O zaman epub daha iyi. Ancak fark ettiğim bir sıkıntı var o da epup kitapların sayfa sayısı az oluyor, Para ile indorsrniz bile.

Parası olmayan kitap okumasın mı? Herkes’in kitaplara bütçe ayırabilmek gibi bir şansı yok maalesef. Ben de bütçe ayırabildikçe okuduğum kitapları satın almaya çalışıyorum.

3 Beğeni

Epub sadece elektronik kitap okumak için düzenlenmiş bir format ve boyutları word dosyası gibi kb boyutlarında sadece yazıyı ve kapak resmini barındırıyor. Pdf kitaplarda genellikle tarayıcıdan çıkarılmış olduğu için resim şeklinde ve boyutları yüksek. Yazı şeklinde olanları da var ama okuması genellikle daha zor oluyor ve adobe ile zaten tamamen işkence. Wps kullanıyorum ben pdf için okuma modu var onun yani yazıyı ekrana daha düzgün oturtuyor sayfaları dokunarak rahatca değişiyorsunuz ama bu söylemediğim gibi tarayıcı ile üretilmiş pfdlerde olmuyor. Epubda ise zaten otomatikman bu şekilde ve gece modu ile arkaplan siyah yazılar yani fontlar beyaz şekilde rahatça okunabiliyor. Illa illegal olmak zorunda değil yasal kitaplar da var ve gece okuması çok rahat oluyor epub’u. Nasıl yapıldığını sorduysan şöyle ki ona özel düşük boyutlu programlar var pdf i oraya koyuyorsun sana epub şekilde düzenleyip çıktı veriyor. Ama pdf okunaklı olmalı. Ben bir arkadaşımın kendi kitabını daha basılmadan okuyabilmek için epub a cevirmistim oradan biliyorum kaldi ki basılmadı da kitap.

5 Beğeni

Kardeşim sen alırsın bir başkası alır ama bu %10u anca karşılar diğerleri almaz, yada benim şahsi Görüşüm yada en azından ben almam.
Ben korsanın her türlüsüne karşıyım.
Zaman çarkı olmazsa olmaz bir kitap değil o kadar insan mecburda değil okumaya baskısı çıkınca okusun benim okumak isteyipte okuyamadığım çok kitap var(gedik savaşları) gidip epub okumuyorum ama

Bütçeni okuduğun kitapları almak yerine okumadğın kitapları Alsan daha güzel olmaz mı?

İnşallah bulursun temiz set letgoda bana çok denk geliyor bundan 2 hafta önce 275 liraya karton kapak denk geldi 4 kitap eksikti. Çok uygundu bence

1 Beğeni

Korsanın her türlüsüne karşısınız hmm fakirler okumasın diyorsunuz yani en azından ben öyle anladım.

4 Beğeni

Sana göre olmazsa olmaz bir kitap değil

1 Beğeni

Aylık 50 lira ile kim zengin olmuş?

Ben set olarak aldım buldum aldım ama ben bunu alana kadar aman epub okuyayım demedim

Bi anda verecek o kadar param yok maalesef biriktikçe alıyoruz bu sırada baskı bitiyor napalım okumayalım mı

1 Beğeni

Selin oku ben okumuyorum diğer arkadaşda okusun hatta hiç para vermeyin gidin korsan alın onu okuyun bunlara para falan vermeyin tamam cevap vermiyeceğim artık

1 Beğeni

Tamam (karakter doldurmak için )

2 Beğeni

Yüzyılın En Iyi Bilimkurgu Öyküleri’ni temiz pdf olarak bulunca (ki buldum) okumayım mı? Yayinevinde telif yok sanırım 2.baskıyı yapmayacaklar. Ee 2. El satışlarda 300 tl civarı. Düşünüyorum, kitabı pdf olarak okumanın etik olmayan bir tarafını bulamadım.

6 Beğeni

Sevdiğim ve merak ettiğim kitabın baskısı yoksa etik metik dinlemem bulduğum gibi pdf epub vs neyse okurum. Çar çakala 200-300tl kaptırmak daha etik dışı geliyor bana.

7 Beğeni

Aylık 470 TL burs veya kredi alıp, ay sonunda cebinde en fazla 10 TL kalan öğrenciler zengin olabilir.

9 Beğeni

Ne 50 lirasından bahsediyorsun ben tüm seriyi bi ayda okudum sen ayda bir kitap mı okuyorsun bilmem ama ben 7 8 kitap bitirebiliyorum cok seversem seriyi bile bitiririm. Tuzun mu kuru anlamadım ben. Kitap fiyatlarından haberin yok demeyeceğim hayır kitap senin için eğlence olabilir bilmiyorum ama benim için yemek içmek gibi bir ihtiyaç ve benim gibi ihtiyaç görenler için HIC PIRI VIRMIYIN GIDIN KIRSIN IKIYIN ILIN INI IKIYIN BINLIRI PIRI FILIN VIRMIYIN TIMIM gibi bir düşünce sadece komik. Şimdi alabiliyorum param var ama bir dönem kütüphanedeki güncel olmayan tozlu hoşuma giden tüm kitapları okuduktan sonra korsan almaya başladım ki onları bile oku ver yenisine fark öde al şeklinde okudum. Paramı aç kalmamak için kullanıyordum. Ama bos ver biliyor musun önyargıyı hiç sevmem ama iddiaya girmek isterdim gençken senin tüm kitaplarını baban almıştır ama boş ver özür dilerik seni tanımadan yargılamak istememiştim sadece bir his oluştu.

5 Beğeni

Elektronik ortamda kitap okumayla ilgili bir kanun maddesi bilmiyorum ben açıkçası. Doğru telifli eserleri açık şekilde internet ortamında yayınlamak yasa ihlalidir, ancak bu tamamen kişinin kendi sorumluluğudur.
İkinci el bir kitaba yüzlerce lira para bayılmaktansa elektronik ortamdan baskısı bulunmayan kitabı okumak daha rahat. Artı bu işleri yapan gruplar yasadışı bir teşvikde de bulunmuyor bildiğim kadarıyla.

2 Beğeni