Zaman Çarkı

Ya kardeş banane senden ister onu ister okuma ben burda kendimi ifade edemiyormuyum ben karşıyım blader sen oku senin okuduğun beni ilgilendirmez sen kafayı zaman çarkına takmışsın ben 50 liraya 30 tane kitap alabilirim kitap fiyatlarının nerde olduğunun farkındayım bana başkasının emeğini yiyip sonrada ven burda haklıyım diyerek çıkıp bana bunların doğru olduğunu savunma kısa ve beni ilgilendirmez ben gider orjinal alırım okurum almıyorsam beklrr biriktirir alır öyle okurum konuyu kapatalım artık fazla sıktı bu mevzu

Valla ben bu siteye katıldığımdan beri e-kitaba aşırı şekilde önem verilmesini hep istediğimi dile getirdim. İthaki yayınları içinde bunu dile getirdim ama cevap geldiğini hayırlamıyorum. Ciltli ve ciltsiz kitaplar satışa sunuluyor 3.cü bir secenek olarak ekitap olayınıda ekleseler çok güzel olur hem çok uygun oluyor hemde istediğin an elinin altında oluyor. Ama bizim ülkede yine bu işe ne yazık ki sadece bankaların yayınevleri azda olsa destek oluyor. Zor bir iş olduğunuda sanmıyorum ama heralde onun içinde ayrı telif gerekiyor.

2 Beğeni

Bu konuda İthaki soru hattına sorulduğunda, isterseniz bakabilirsiniz, bu şekilde bir planları olmadığını söylediler.
Biraz araştırırsanız Türkiye’de elektronik kitap konusunda yayınevlerinin çok fazla faaliyet göstermediklerini görebilirsiniz. Keza elektronik yayınlardan lüks tüketim vergisinin alındığını da.

1 Beğeni

Kütüphanede kitap kaynıyor ya. :joy::joy:

1 Beğeni

Bana sorarsanız, siz gidip bu konuyu her şeyiyle bir araştırın derim. Elektronik ortam konusunun deep web gibi bir şey olmadığını göreceksiniz. Yoksa sonsuza dek biz ak siz kara dersiniz. Tartışmayı uzatmanın alemi yok.

1 Beğeni

Ne yasaymış arkadaş. Çok merak ettiğimden bir soruya yanıt vermenizi isteyeceğim. Baskısı olmayan bir kitabı düşünün ve,
Satıcı(Yayınevi) - Alıcı(Biz) - Devlet(Vergi) üçgeninde yasal olan İkinci el ile yasal olmayan Pdf’nin farkını bize açıklayın.
Ve bunu açıklarken açıklamanızı temellendirin. Bu yasal, bu yasadışı gibi, içinde hiçbir öznel fikir barındırmayan şeyleri lütfen söylemeyin.

2 Beğeni

Valla bizim burda yok maalesef ben dediğiniz edevletteki kütüphane olayını çok inceledim her kitap her kütüphanede yok zaman çarkı okumak içinde burdan mersin İstanbul veya adanaya gitmez kimse:-)

Devlet %1000 vergi alınca veya yayınevleri %200-300 karlı satınca yasal o oluyor galiba. Ne demişler yasalar güçlülere işlemez diye:-)

2 Beğeni

Yakında kitap fiyatları %100 arttarsa bunu hatırlatacam. Ayriyetten sanki bu siyede Herkes elit. Sanki film izlemek isteyen hergün sinamaya para veriyor, yemek yemek isteyen hergün lokantaya gidiyor, kitap okumak isteyen kitüphaneden çıkmıyor. Söylediğin şey başta yanlış bikere bu sitedekileri iyi takip edersen kitapları herkes en yasal şekilde elde ediyor lakin nadiren baskısı olmayan kitaplar için kitap okuma hevesi yüksek olan bu insanlar için pdf bir seçenek. İthaki yayınları yüzyılın en iyi bilimkurgu öykülerini ekitap basmadıda insanlarmı almadı.

4 Beğeni

Başkasının emeğini yiyorsun mu dedin bana sen?

Yasa maddesi yok, görüşlerinizi temellendireceğiniz herhangi nesnel bir veri yok. Bu da yukarıdakileri sadece sizin öznel görüşleriniz kılar.
Gerçekten, elektronik yayınlar konusunda araştırma yapmalı ve fikirlerinizi gözden geçirmelisiniz. Benim diyeceklerim bu kadar.

1 Beğeni

Ne kadar ahlaklısın tebrik ederim.

Peki ben yayınevinin eylülde çıkacak sözüne güvenip 1-8 cilt arasını 6 hariç almışım. Sonra Ekim demiş, sonra yıl bitmeden demiş. Ocak gelmiş yayınevi hala basamamış daha da basılacağı şüpheli. Bu mudur ahlaklı olan. Benim 7 kitaba verdiğim neredeyse 300 liraya yazık değil mi? Ya da yayınevleri bize seri kitapları aldırıp devamlarını satmıyor diye basmayınca ahlaklı, bir kitabı epub okuyan ahlaksız…

11 Beğeni

Burada ahlak bekçiliği yapacağına fikir üret, fikir. İlk önce yukarıda sorduğuma cevap ver, sonra konuş. Söylediklerinin altında hiçbir temel yok. Hiçbir yorumlama yok. Sen okuduğun her şeyi olduğu gibi mi alıyorsun? İçine hiçbir fikir katmıyor musun? Ezber cümlelerinle değil, mantığınla konuş.
Eğer hukuk, ekonomi hakkında bir şeyler biliyorsan düzgünce karşılıklı konuşalım. Yoksa sus. Ve de içi boş, ezbere sözlerle insanlara ithamda bulunma.

3 Beğeni

Yok.Küçük bir ilçede yaşıyorum kütüphanede çok az kitap var.Zaman çarkı gibi bir kitabı bulmam imkansız.2.ele de o kadar para veremem.Yayınevi basmıyor seri yarım kalmış beş kitabı okudum daha ilerleyemiyorum.Sen burda pdf ahlaksızlık diyosun.Hı ahlakmış

3 Beğeni

Bakınız Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu.

Ufacık bir Google aramasıyla çok rahatça bulunabiliyor, incelemenizi salık veririm.

5 Beğeni

Teşvik etmek olmasın diye çok söylemiyorum ama internetteki Zaman Çarkı epubları(Son Silahşörün düzenledikleri) kitap halinden daha iyi halde şu an. Ben şahsen bütün seriyi hazırlık yılında üniversite kütüphaneden okudum, epub hali de halen daha durur telefonda, okurum arada halen.
Baskısı bitmiş kitapların epublarını okumak konusunda hiç sıkıntı çekmiyorum şahsen. Kış Kralı da Kadıköy’de özel bir kütüphanede varmış galiba, bir gün üşenmez de üye olup elime geçirirsem bizzat kendim tarayıp epub haline getirip sunacağım millete.

5 Beğeni

Allah’a şükür bugün de hırsız olarak yaftalandık. Gün geçmiyor ki yeni bir yönümü daha keşfetmeyeyim :upside_down_face:

8 Beğeni

Hiç sorma, insanın bilmediği yönlerini keşfetmesi ayrı bir eğlence oluyor doğrusu. :joy:

3 Beğeni

Adam hırsız olarak suçluyor. Birini bu şekilde yaftalamakta hiçbir sorun yokmuş gibi. Sen kimsin lan bana hırsız diyeceksin. Böyle gerzek gerzek konuştular mı deli oluyorum.

5 Beğeni

Epub konusunda sıkıntı büyük. Yeni gelen vergilerden önce bile kitapların epubları bulunmuyordu. Yayınevinin yayınladıklarından bahsediyorum burda yanlış anlama olmasın. Örnek olarak Delidolu’nun Diskdünya serisini epub olarak satın almaya başladım ama bir yerden sonra çıkarmamaya başladılar. Sorduğumda ismini vermeyecegim bir satış sitesi satmamaya karar verdiklerinden ellerinde kalmış ve bu yüzden serinin devamını epub olarak satmıyorlar. Neden böyle bir karar alınmış anlam veremiyorum hala. Hal böyleyken benim gibi kitapları kindle üzerinden okumak isteyenlerin önü kesiliyor. Amazon bir şeyleri degistirir mi bilmiyorum.
İthaki içinde Dune serisinin ilk kitabı epub olarak var devamı yok. Yayınevi yetkilisine sorduğumda epub olarak başka bir firmanın hazırladığını kendileriyle alakası olmadığı söylemişti.

Not: Bir kaç sene önce epub furyasınında sırf ekitap okuyucu satışlarını arttırmak için bilerek yapıldığı ile ilgili komplo teorisi de var. Bu da bana mantıklı geliyor.

1. Not: İki sene önce Doğan Yayınevi avukatı epub hazırlayıp yayınlayan ekibin başındaki kişiye dava açtı ama hiç bir sonuç alamadı.