Zaman Çarkı

(Her şey için teşekkürler özellikle balık için) #784

Ki bu da seriyi muazzam kılan şeylerden bir tanesi. Aes sedai’ler (aslında çoğu karakter için geçerli) okurken insanın paranoyak olmasına neden oluyor.

(Muhammet Topcu) #785

Zaman Çarkı sevenlere, hazırladığım Zaman Çarkı arkaplanını atayım. Belki kullanmak istersiniz :slight_smile:

Hep beraber para toplayıp kendi zaman çarkı haritamızı mı bastırsak?

(Lanfear ) #787

Kırtasiyeden bu haritayı kolayca yazıcıdan çıkarttırabilirsiniz. İstediğiniz boyda.

70*70 gibi düşünüyorum çıkartırlar mı öylesini?

(Lanfear ) #789

standart kağıt boyutlarında çıkartırlar.Bu tabloda kağıt boyları var bunlar basarlar yazıcılar bunlara uyumlu ama matbaaları bilemiyorum belki orda daha büyük basabilirler

(Gülçin Akın) #790

Kopyalama merkezlerinde basabilirler. 70x70 cm standart bir ebat değil ama. 50x70 cm ya da 70x100 cm olur kağıt.

70*70 derken boyut olarak büyüklüğünü kastettim kırtasiyelerde büyük bulunmuyor sanırım ve ben normal bir kağıda bastırmak istemiyorum hem renkli hemde kaliteli kağıda bastırmak istiyorum

(Gülçin Akın) #792

Standart bir kırtasiyede bastıramazsınız o boyutu tabii ama dediğim gibi kopyalama merkezlerinde 50x70 cm ya da 70x100 cm, gramajı ağır ve hatta kuşe poster kağıdı gibi şeylere bastırabilirsiniz.

Denizli’de öyle bi yer bilmiyorum :slight_smile: araştırayım bulursam size haber ederim almak isteyen olursa tabi

(Gülçin Akın) #794

İnternetten de sipariş alan yerler var. Daha pahalıya gelecektir tabii. Dijital baskı merkezi diye arayabilirsiniz.

(Muhammet Topcu) #795

Özalitçilere bakmanızı tavsiye ederim.

(Cankut Değerli) #796

Haberlerle geldim millet.
Burada söylendiğine göre Zaman Çarkı’nın çekimleri için takvim hazırlanmış.
Buna göre çekimler Eylül 2019’da Prag’da başlayacak. Videoyu çeken vatandaş sinopsisi de okudu, hikayesi Moiraine’yi takip edecek, ancak ben bunun gizemi arttırmak için yapılan bir değişiklik olduğunu düşünüyorum, ki umarım gerçekten öyledir.
Benim diyeceklerim şimdilik bunlar, kaçırdığım bir şeyler varsa kusura bakmayın.

(Metal Storm) #797

Oğlum ciddi ciddi dizi geliyor,ben hala inanamiyorum.

(Cankut Değerli) #798

Yeni Bahar ve Dünya’nın Gözü karışımı gibi bir şey olacakmış hissiyatı uyandı içimde. Siz ne dersiniz. Bu arada kaynak yukarıdaki bağlantı. Hikayesi Moiraine üzerinden gidecekse Yeni Bahar’dan da flashbackler de görebiliriz kanımca.

(Lanfear ) #799

Bencede Moarine’nin geçmişine değinirler diye düşünüyorum.

(Cankut Değerli) #800

Geçmişine değinmelerinde bir sorun göremiyorum ama umarım radikal değişikliklere gitmezler. Yoksa bütün dokuyu bozma riskine girerler diye düşünüyorum, Zaman Çarkı uyarlaması kolay bir seri olmayacaktır zira.

(Lanfear ) #801

Dizi uyarlamalarının çoğunda değişiklik yapıyorlar.İçime bu dizide de değişiklik yapacaklarmış gibi doğuyor.Umarım yanılırım ama Moarine’nin gözünden anlatılması bu sezimi güçlendiriyor.Bekleyip göreceğiz.

(orhan capas) #802

O sitede cevirisini kim yaptiysa biraz yanlis aktarmislar sanirim. orjinal dogru ama ceviri baska bir dunyadan bahsediyor sanki.

(Lanfear ) #804

En geç şubat sonu diye duydum.(Kesin Bilgi değil duyum)