Zaman Çarkı

Özalitçilere bakmanızı tavsiye ederim.

Haberlerle geldim millet.
Burada söylendiğine göre Zaman Çarkı’nın çekimleri için takvim hazırlanmış.
Buna göre çekimler Eylül 2019’da Prag’da başlayacak. Videoyu çeken vatandaş sinopsisi de okudu, hikayesi Moiraine’yi takip edecek, ancak ben bunun gizemi arttırmak için yapılan bir değişiklik olduğunu düşünüyorum, ki umarım gerçekten öyledir.
Benim diyeceklerim şimdilik bunlar, kaçırdığım bir şeyler varsa kusura bakmayın.

7 Beğeni

Oğlum ciddi ciddi dizi geliyor,ben hala inanamiyorum.

Yeni Bahar ve Dünya’nın Gözü karışımı gibi bir şey olacakmış hissiyatı uyandı içimde. Siz ne dersiniz. Bu arada kaynak yukarıdaki bağlantı. Hikayesi Moiraine üzerinden gidecekse Yeni Bahar’dan da flashbackler de görebiliriz kanımca.

Bencede Moarine’nin geçmişine değinirler diye düşünüyorum.

Geçmişine değinmelerinde bir sorun göremiyorum ama umarım radikal değişikliklere gitmezler. Yoksa bütün dokuyu bozma riskine girerler diye düşünüyorum, Zaman Çarkı uyarlaması kolay bir seri olmayacaktır zira.

3 Beğeni

Dizi uyarlamalarının çoğunda değişiklik yapıyorlar.İçime bu dizide de değişiklik yapacaklarmış gibi doğuyor.Umarım yanılırım ama Moarine’nin gözünden anlatılması bu sezimi güçlendiriyor.Bekleyip göreceğiz.

O sitede cevirisini kim yaptiysa biraz yanlis aktarmislar sanirim. orjinal dogru ama ceviri baska bir dunyadan bahsediyor sanki.

En geç şubat sonu diye duydum.(Kesin Bilgi değil duyum)

Ohooooo 2020’ye kim öle, kim kala… Üç kere ölüp iki kere dirilirim ben o seneye. :expressionless:

İki güzel haber var. Mart 19’da Işığın Anısı’ndan çıkarılmış kısımları içerecek Unfattered 3 adlı bir kitap çıkacak. Ayrıca bu yılın güz döneminde Robert Jordan’ın Zaman Çarkı’nı yazmadan önce yazdığı bir eser olan Warrior of The Altaii (Altaii Savaşçısı) yayınlanacakmış.

8 Beğeni

Birkaç ay gelmedim, neler olmuş neler, bütün yazılanları okuyamadım bile :smiley: Dizi haberlerinden kalp krizi geçirecek olsam da bu iki haber yüzümü güldürmüştü. Paylaşım için teşekkürler.

3 Beğeni

Yukarıda görmüş olabileceğin gibi bir ara buralar bayağı hararet yapmıştı. :joy:
Yalnız Robert Jordan’ın kitabını da İthaki ya da başka bir yayınevi çevirir diye umuyorum, oldukça ilginç bir şeye benziyor çünkü.
Bakınız bu da Rıhtım haberi.

4 Beğeni

Bunu görmemiştim, teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Dizi hakkında yeni birşeyler var mı? En son yeni bir senarist kadroya katılmıştı. Bi de çekimler başlayacak diye birşeyler mi okumuştum ne :thinking::thinking:

Yeni senarist hakkında bir bilgim yok ama çekimler Eylülde Prag’da başlayacak.

Habercibaşı oldum galiba. :joy:

2 Beğeni

Evet, bildirim geldiğinde gözlerim ay gibi parlıyordu :smiley:

1 Beğeni

Hangi bildirim?:thinking:

1 Beğeni

Rıhtım’ da haber yayınlanınca e-posta geliyor , onu kastetmiştim :smiley:

1 Beğeni

Haaa. Benim de tarayıcımda bildirimler açık, haber gelince direkt düşüyor. Hatta forumu da kapatmıyorum yoksa e postalar sanırım 30 dakika içinde falan geliyor ama böyle daha rahat oluyor. Sıkıldıkça dönüp geziyorum forumu. :joy:

1 Beğeni