Zaman Çarkı

(Hiçliğin bekçisi…) #805

Ohooooo 2020’ye kim öle, kim kala… Üç kere ölüp iki kere dirilirim ben o seneye. :expressionless:

(Muhammet Topcu) #806

İki güzel haber var. Mart 19’da Işığın Anısı’ndan çıkarılmış kısımları içerecek Unfattered 3 adlı bir kitap çıkacak. Ayrıca bu yılın güz döneminde Robert Jordan’ın Zaman Çarkı’nı yazmadan önce yazdığı bir eser olan Warrior of The Altaii (Altaii Savaşçısı) yayınlanacakmış.

https://www.tor.com/2019/01/18/robert-jordan-warrior-of-the-altaii-coming-from-tor-books-in-2019/
https://www.tor.com/2019/01/28/unfettered-iii-wheel-of-time-a-fire-within-the-ways/

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #807

Birkaç ay gelmedim, neler olmuş neler, bütün yazılanları okuyamadım bile :smiley: Dizi haberlerinden kalp krizi geçirecek olsam da bu iki haber yüzümü güldürmüştü. Paylaşım için teşekkürler.

(Cankut Değerli) #808

Yukarıda görmüş olabileceğin gibi bir ara buralar bayağı hararet yapmıştı. :joy:
Yalnız Robert Jordan’ın kitabını da İthaki ya da başka bir yayınevi çevirir diye umuyorum, oldukça ilginç bir şeye benziyor çünkü.
Bakınız bu da Rıhtım haberi.

(Muhammet Topcu) #809

Bunu görmemiştim, teşekkür ederim :slight_smile:

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #810

Dizi hakkında yeni birşeyler var mı? En son yeni bir senarist kadroya katılmıştı. Bi de çekimler başlayacak diye birşeyler mi okumuştum ne :thinking::thinking:

(Cankut Değerli) #811

Yeni senarist hakkında bir bilgim yok ama çekimler Eylülde Prag’da başlayacak.

Habercibaşı oldum galiba. :joy:

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #812

Evet, bildirim geldiğinde gözlerim ay gibi parlıyordu :smiley:

(Cankut Değerli) #813

Hangi bildirim?:thinking:

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #814

Rıhtım’ da haber yayınlanınca e-posta geliyor , onu kastetmiştim :smiley:

(Cankut Değerli) #815

Haaa. Benim de tarayıcımda bildirimler açık, haber gelince direkt düşüyor. Hatta forumu da kapatmıyorum yoksa e postalar sanırım 30 dakika içinde falan geliyor ama böyle daha rahat oluyor. Sıkıldıkça dönüp geziyorum forumu. :joy:

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #816

İş yoğunluğumdan dolayı eskisi gibi buralarda olamadığım için üzülüyorum. Neyse ki Zaman Çarkı ile ilgili güvenebileceğim sen varsın da gözüm arkada kalmıyor :smiley: :joy:

(Cankut Değerli) #817

Elimden geldiğince buralarda olmaya çalışıyorum. :slight_smile:Ve teşekkür ederim ayrıca. :slight_smile:

Haberin sonunda ki bir kaç cümlelik çeviri bile ne kadar güzel değil mi? Jordan bir röportajında şu an aklımdakileri yazmak için 30 sene gerek demişti (ki o zaman daha hasta değildi). Ne yazık ki Zaman Çarkı’nı bile tamamlayamadan aramızdan ayrıldı. Hâlâ çok üzülüyorum.

(Cankut Değerli) #819

Evet giriş oldukça ilgi çekici duruyor.
Ayrıca tamamlayamasa da on bir koca kitabın altından çok başarılı şekilde kalktı, herkesin öyle kolayca yapabileceği bir şey değil bu.

Müthiş işti yaptığı kesinlikle. Zaman Çarkı benim için ikamesi olmayan bir seri. Ben okuma şansını kaybettiklerimize yanıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Zaman Çarkı’ndan sonra İnfinity of Heaven diye bir seriye başlayacaktı. Ah ah neyse okuma şansına eriştiklerimizle mutlu olalım.

(Cankut Değerli) #821

Yalnız ben tanıtımın orijinal metnini görmemiştim. Az önce Tor’daki haberi okuyunca küçük bir ayrıntı fark ettim, Ingilizce metni aşağıya yapıştırıyorum.

Bu konu daha önce de konuşulmuştu gerçi ama… İngilizce bilen arkadaşlar anlayacaktır, “allowed to” gibi bir kalıp kullanılsa olayı tam olarak anlatır belki. Umarım senaryoda bu tip hatalar yapmazlar, Aes Sedailer konusu serinin bel kemiği bir bakıma.

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #822

Senaryoda öyle birşey yapacaklarını zannetmiyorum. Eğer yapacaklarsada bırakıp gitsinler zaten. Okuduğunu anlayamayıp bir de yazarlık yapmasınlar. Moireine olayı zaten canımı sıktı.
Durup dururken modum düştü bak. Ben gidip yatayım :triumph:

(Cankut Değerli) #823

Moiraine konusunu Yeni Bahar’la işlerlerse güzel olabilir bence, çünkü koca bir sezon ayrılacak kadar kapsayıcı bir kitap değil Yeni Bahar. Yoksa gerçekten batırma riskleri büyük.

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #824

Moiraine’nin ve Lan’in büyük hayranıyım ama ne Yeni Bahar hikayesini ne de Moiraine’in bakış açısını ekranda görmek istemiyorum. Yeni bahar zaten ana hikayeye bir şey katmıyor bence değil bir sezon ekranda anlatılacak bir bölümlük bir olay bile yok orada.
Lews Terin’in ölümü ile Ejder’in doğumu ve Vakanivüs’ün yaptığı kehanet birleştirilerek giriş sahnesi olarak kullanılabilir. Onun dışında Moiraine’i at üstünde Emond Meydanı’na girerken görmeyi kesinlikle istemiyorum.

Daha önce de söylemiştim, ben Rand’in pelerinini sırtına yapıştıran o rüzgarı görmek istiyorum.