Zaman Çarkı

(Cankut Değerli) #966

En azından ilk iki kitabını sıkıştırmanızı tavsiye ederim, ikinci kitapta işler daha bir açılıyor. Devam edip etmemeye Büyük Av’ı da okuduktan sonra karar vermeniz daha kolay olur bence.

Öyle olsun.

Foruma yeni katıldığımda ilgimi çeken ilk başlıktı. Okumayı düşünmek şimdi kafama dank etti.

Set olarak fiyatı bin liraya yakın. Gözüm korktu açıkçası. Hepsini bir anda değil de parça parça toplayarak geniş bir zamanda okumak daha mantıklı geldi.

(Zafer) #968

Set halinde şu an aldığında 650 tl civarı bir ücret çıkması lazım. Ben de önümüzdeki siparişlerde toplamaya başlayacağım.

(Muhammet Topcu) #969

Zaman Çarkı’na harcanan para ve zaman israf olmaktan çok uzaktır.

(Perrin Aybara) #970

Benim hatam afedersin.

(Kürşad) #971

Bir süredir aklımda olan, uzun soluklu bir plan var:
Zaman Çarkı’nı 9 defa baştan sona okuyup, yüzlerce sayfa not biriktirdikten sonra artık yapabileceğimi düşündüğüm; seriye tekrar başlayıp her bölüm(yahut birkaç bölüm için) kapsamlı incelemeler ve re-read yapmak. Bu, uzun vadede Türkçe’de geniş bir Zaman Çarkı incelemeleri ve lore külliyatının ilk adımı olabilir elbette. Benzer bir projeyi Tor’da Sylas Barrett yapıyor bildiğim kadarıyla: https://www.tor.com/author/KJBarrett/

Sınavlar ve zamanımı alacak başka birkaç aktivite bittiğinde bunu hayata geçirmeyi planlıyorum. Yüksek ihtimalle bir veya birkaç yıla yayılacak, yine de haftada iki-üç bölüme dair yazı yazmayı planlıyorum. Yalnızca serinin ana kitapları değil, Handbook, Jordan hayattayken çıkan “The World of Robert Jordan’s The Wheel of Time” ve bu güne kadar Harriet McDougal, Jordan ya da Sanderson tarafından yazılan/söylenen tüm kayıtları kullanacağım elbette. Zaman Çarkı, böyle bir projeyi diğer fantastik serilerden daha fazla hak ediyor.
Buradakilerin fikirleri benim için yüksek önem arz ediyor, ee ne diyorsunuz :smile:

(Buyici) #972

Benim ilk ciltim bugün geliyor ve seriye haftaya başlıyorum. Herkesin ayri bir planı var ne güzel. :grin:

Ben de seriyi okumaya başlamak istiyorum ama önce 4. kitap tekrar basılmalı.

((Eski Nick İBow) Emre) #974
  1. kitapla ilgili bir şeyi merak ediyorum. Bundan sonrası 9. kitap ile alakalı ağır spoiler içermektedir.

Saidin’in temizlenmesi belirli bir süre aldı. Bu süre zarfında Demandred neden kendine sonuna kadar bağlı olan Ayyadlarla sağlam bi çember kurup saldırmadı? İlk denemesinde tek başınayken başarısız oluyor ama eğer ki 13 Ayyad ve Sakarnen ile birlikte karşına çıkanlara üstün gelebilirdi herhalde.

Elimde karton basım var özelden mesaj atarsın uygun fiyata bırakabilirim

Ciltli istiyorsanız bandrolü alınmış yakın zamanda çıkar sanırım

Teşekkürler. Ciltli istiyorum. Aldıklarımın hepsi ciltli.

(Muhammet Topcu) #978

Ohooo beni geçmişsiniz ben daha 4. yeniden okumamdayım :smiley:

(Burak Kuşcu) #979

Yeni bahar bandrol alınalı 2 ay olacak ne oldu bu kitap öldü mü ya

1. Cilt ile ilgili bilgi aldım şimdi. Nisan ayı içerisinde çıkacakmış yeni baskısı. Yeni Bahar da çıkar büyük ihtimalle bu ay içerisinde.

(Erman Günseren) #981

Çok güzel olur. İncelemeleri takip ederken seriyi tekrardan okumayı da düşünürüm. Tabi önce ikinci faslı bitirmem lazım. İşlerin yoğunluğu azaldığından özellikle ramazan da gelince bitiririm. 3. seferi yaparken yetişir mi acaba projeniz? Neyse olmadı 4. yü incelemelerinizle eş zamanlı götürürüm.

(Erman Günseren) #982

Bende bir ara adını duysam da nedense hep erteledim. Sonra bir gün Amber Yıllıklarını bitirmişken ne okusam diye düşünürken bu sefer Zaman Çarkı baskın çıktı. Önce pdf olarak edinip 4-5 ay gibi bir sürede bitirdim seriyi. Sonrasında da ciltli olarak tüm seriyi kitaplığıma ekledim. şimdi tekrar okuyorum seriyi. Yıllarca bir çok fantastik eser okusam da Yüzüklerin Efendisi’nin yeri hep ayrıdır bende. Zaman Çarkından önce onun yanına hiçbir kitabı yakıştırmadım. Bunu yıktı. Keşke Jordan yaşıyor olsaydı da evrene dair daha fazla bilgi edinebilseydik. Para israfı kesinlikle değil. Kitapları alırken ciltli mi istersin onu bir düşün derim hatta.

(Buyici) #983

Eveeet benimde kitabım geldi ve bu hafta izine çıktım. 1 haftaya ilk kitabi çok iyi okumalıyım. Akabinde devam hizli hızlı. :slight_smile:

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #984

Gayet mantıklı olurdu ama fark ettiyseniz Kara Ajah da gelmedi. Belki Karanlık Varlık herşeyi ile saldırmak istememiştir yada başarısız olma ihtimaline karşı Demandred’in planlarının açığa çıkmasını istememiş olabilir. Zaten Karanlık Varlığın Saidin’deki lekeyi istemesinin en büyük nedeni Rand’in dengesiz bir şekilde karşısına çıkmasını istemesi ki Leke olmadan da Rand gayet dengesiz.

(Umut Özak) #985

Vizelerim var, gazlamayın beni. :rofl::rofl:

Para israfı olarak asla görmedim. Yalnız, yine de yüklü bir yatırım. Pekala önemsenmeyeck bir yatırım olmadığını da düşünüyorum.

Sağ olun.