Zaman Çarkı

Ohooo beni geçmişsiniz ben daha 4. yeniden okumamdayım :smiley:

2 Beğeni

Yeni bahar bandrol alınalı 2 ay olacak ne oldu bu kitap öldü mü ya

1 Beğeni
  1. Cilt ile ilgili bilgi aldım şimdi. Nisan ayı içerisinde çıkacakmış yeni baskısı. Yeni Bahar da çıkar büyük ihtimalle bu ay içerisinde.
1 Beğeni

Çok güzel olur. İncelemeleri takip ederken seriyi tekrardan okumayı da düşünürüm. Tabi önce ikinci faslı bitirmem lazım. İşlerin yoğunluğu azaldığından özellikle ramazan da gelince bitiririm. 3. seferi yaparken yetişir mi acaba projeniz? Neyse olmadı 4. yü incelemelerinizle eş zamanlı götürürüm.

1 Beğeni

Bende bir ara adını duysam da nedense hep erteledim. Sonra bir gün Amber Yıllıklarını bitirmişken ne okusam diye düşünürken bu sefer Zaman Çarkı baskın çıktı. Önce pdf olarak edinip 4-5 ay gibi bir sürede bitirdim seriyi. Sonrasında da ciltli olarak tüm seriyi kitaplığıma ekledim. şimdi tekrar okuyorum seriyi. Yıllarca bir çok fantastik eser okusam da Yüzüklerin Efendisi’nin yeri hep ayrıdır bende. Zaman Çarkından önce onun yanına hiçbir kitabı yakıştırmadım. Bunu yıktı. Keşke Jordan yaşıyor olsaydı da evrene dair daha fazla bilgi edinebilseydik. Para israfı kesinlikle değil. Kitapları alırken ciltli mi istersin onu bir düşün derim hatta.

2 Beğeni

Eveeet benimde kitabım geldi ve bu hafta izine çıktım. 1 haftaya ilk kitabi çok iyi okumalıyım. Akabinde devam hizli hızlı. :slight_smile:

2 Beğeni

Gayet mantıklı olurdu ama fark ettiyseniz Kara Ajah da gelmedi. Belki Karanlık Varlık herşeyi ile saldırmak istememiştir yada başarısız olma ihtimaline karşı Demandred’in planlarının açığa çıkmasını istememiş olabilir. Zaten Karanlık Varlığın Saidin’deki lekeyi istemesinin en büyük nedeni Rand’in dengesiz bir şekilde karşısına çıkmasını istemesi ki Leke olmadan da Rand gayet dengesiz.

Vizelerim var, gazlamayın beni. :rofl::rofl:

Para israfı olarak asla görmedim. Yalnız, yine de yüklü bir yatırım. Pekala önemsenmeyeck bir yatırım olmadığını da düşünüyorum.

Sağ olun.

Belki de Rand’ın başarılı olacağına inanmamış olabilirler. Aes Sedailer yeni şeyler denemeye o kadar kapalı hale gelmişler ki leke temizlendikten sonra bile inanmaları uzun zaman aldı. Güçten kesilenlerin tekrar güce bağlanması da mesela imkansız görülüyordu. Hiç uğraşmıyorlardı. Ayrıca Demandred de bu olayı küçümsemiş ve ilk başta başaramayınca gereksiz yere elindeki kozu açık etmek istememiş olabilir. Bilinmezlik çok ve bir çok fikir ortaya atılabilir.

2 Beğeni

@muaet, Biraz takıntılıyım ben Zaman Çarkına, ondandır :grin:

@Tnuviel37, Yaz başı ya da Temmuz’a başlamayı düşünüyorum, sınavlar geçsin hazırlık yapmaya başlayacağım. Kısmet:)

Bu seriye başladığımda şu blurları tek tek açmaya başlayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum :slight_smile:

Ben açıyorum ve hiçbirini hatırlamıyorum ama olsun açıyorum. :smiley: Okuma şevki veriyor. Allah allah öyle mi olmuş? Anam bu nasıl olmuş? Hayda o neymiş ki? gibi tepkiler verip anlık rahatlıyorum sonra da unutarak huzura kavuşuyorum. Spoilerkolik oldum ama hatırlasaydım ben de açmazdım. :rofl:

4 Beğeni

Zaman Çarkı’nı bitirdiğimde düştüğüm boşluğu hiçbir seride yaşamadım. Ne maceraydı ama.

4 Beğeni

Dizinin çekileceği haberinden beri en büyük umudum Zaman Çarkı’na dair bilgisayar oyunları ya da modların çıkabileceği oldu, zira 90’larda çıkan bir oyun dışında kayda değer bir şey yok. Game of Thrones için bu aynı şekilde dizi ile oldu. Crusader Kings 2 için bir WoT modu isterdim açıkçası :smile:
Shadow of Mordor ya da CK2:A Game of Thrones gibi WoT oyun ve modlarını dört gözle beklemekteyim

3 Beğeni

Zaman Çarkı, hem büyük bir külliyat hem de türünün en iyilerinden olması açısından kesinlikle böyle bir etki yaratıyor. Her kitabı veya seriyi birkaç kez okuma alışkanlığım var ama bu Zaman Çarkında, her yıl birkaç defa tekrar eden bir alışkanlık oldu bende. Yeni eserler içinde Fırtınaışığı bu durumda, gerçi Oathbringer’ı okumak için Akılçelen’i beklemeye devam edersem ancak torunlarımla birlikte yapacağım bunu :joy:

4 Beğeni

Şahsen, “bitirdiğim kitapları okuyamama” hastalığı var bende. Filmler için de geçerli bu durum. Siz koca bir seriden bahsedince şimdi, imrenmedim değil.

3 Beğeni

Bende de vardı ancak Narnia ile bunu kırdım, Yüzüklerin Efendisi ile devam ettim tekrar okuma durumuna. Bakalım başka hangi seriler bunu yaptıracak.

1 Beğeni

Ben yüzüklerin efendisini sirf filmini ezbere biliyorum diye tekrar okuamıyorum. Ne kadar hoşuma gitse bile hep sonunu bilmek bana zaman kaybıymış gibi geliyor. Başka kitaplar okuyorum.

2 Beğeni

Selamlar,

Seriyi 4,5 defa okudum 9 kez okuyan biri görünce ben bile bir şaşırdım ve saygı duydum. Dediğiniz projeyi ben yaptım aslında daha doğrusu son okumamda ilk kitabın yarısına kadar notlar alarak okumaya çalıştım ama sonra okumaya daldım unuttum sonra da boş verdim. Zaman Çarkıyla ilgili geniş bir kaynağı oluşturmayı ben de istiyorum hatta notları sadece internet sitesine koymak değil youtube’da video şeklinde yapmak da istedim.

Bu arada bir arkadaş teori yazmıştı pdf şeklinde 9-10 veya 11. kitap çıkmışken yazılmış bir teori el kitabı ama ayrıntısı güzel, teorileri de hoştu. Kendi teorileri de var yabancı kaynaklı teoriler de. Tabi çoğu çıkmadı hatta (Fain) gibi çıksa daha iyi olacak teoriler de vardı. Elinizde o kaynak yoksa yollayabilirim size. Ayrıca sınavlardan fırsat buldukça yardımcı da olmaya çalışırım. Fikir alışverişlerinde veya diğer şeylerde. Özellikle dizi çıkmadan somut bir şeyler ortaya konabilirse güzel olur.

Ben de birkaç yıl içinde bir kez daha okuyacağım. Belki bu sefer notlar çıkarma işini sürdürebilirim.

2 Beğeni