Zaman Çarkı

Bu da çok güzel sitenin içinde başka güzel haritalar da var.

http://www.estarte.me/wheel-of-time-world-map.html/wheel-of-time-world-map-the-routes-2

2 Beğeni

Ben öbürünün dış çerçevesine bayıldım. Belki hepsini kullanarak karma bir harita da yapabilirim. Görsellik olarak hangisi daha hoşuma giderse o parçayı alabilirim. Bakacağım boş bir vakitte.

Teşekkürler. :blush:

1 Beğeni

Neymiş bu Tor arkadaş? Çoğu kaliteli epik fantastik seriyi basıyorlar galiba. :roll_eyes:

1 Beğeni

O dış çerçevedeki her çizim seri için anlamlı hatta havai fişeklerin bile bir anlamı var. Öylesine çizmemişler anlayacağın eğer yaparsan güzel olur. :slight_smile: Ve rica ederim ne demek. :krs:

@darrow2111 alakasız bilgiler kuşağında bu hafta: Robert Jordan eserinin editörü Harriet Mcdougal ile evlenmiştir.

Bir bilgi daha vereyim. Buz ve Ateşin Şarkısını ünlü eden isim Jordan’dır ve Martin bunu birçok röportajında söylemiştir.

Hadi gidin, gidin de kullanın bu bilgileri. :smiley:

3 Beğeni

Ben seriyi okurken bu haritaya sürekli göz atıyordum.
https://www.deviantart.com/xxtayce/art/Wheel-of-Time-Map-FINAL-370646523

1 Beğeni

Nerden buldum hatırlamıyorum ama bende her kitap için hangi karakter nereye gitmiş gösteren haritalar vardı. Ona bakarak okuyunca daha rahat anlaşılabiliyordu mesafe konusu.

Harita güzel ve ayrıntılıymış ama aşağıdaki görseller çok kötü bir çoğu da bence alakasız.

@narpal wheel of time map yazınca o dediğiniz haritalar da çıkıyor. Ben pek bakmadım gerçi o haritalara ama bir daha okurken bakacağım belki öyle daha güzel olur.

Hala düzeltmedilerse son kitapların harita sırası karışmıştı.

1 Beğeni

Ve 1000. Zaman çarkı mesajıda bir çaylağa ait. Bu başlık altinda nice 1000 mesajlara.

Benim iletiyi silersem 999 a düşer mi? :confused:

1 Beğeni

Muhtemelen 24 saat sonra düşer. :smiley: Ne yapalım baştan mesaj mı temizleyelim hepimiz? Bininci mesaj kime ait olacak? :rofl:

Silmeye başlayalım artık kime denk gelirse o 1000. mesajın sahibi olsun. :dagger:

Konuda mesaj kalmazsa komik olur. :joy::rofl:

1 Beğeni

Denetmen olarak silinen mesajları geri alma imkanınız oluyor mu? :confused: Eğer varsa oynamayacağım.

Evet, geri alabiliyorum. :smiling_imp::buyucu:

2 Beğeni

Boşuna çabalamayım öyleyse :confused:

1 Beğeni

Evet 400. sayfayida bitirdim. Şunu söylemek istiyorum. Daha önce ki ilk 200 sayfa eleştirim kısmen ediyor. Sanki seriyi hiç tanımayıp, hiç araştırmadan ezbere okuyan birisi sıkılır zannımca. Ama ben büyük bir seri olduğunu bildiğim için şuan okuduklarımdan çok keyif alıyorum. Halen ana karakterlerden beklediğim o isyan patlaması gelmedi. :slight_smile: Ama karakterleden Perrini kendime yakın buldum.( O da soyadımın Kurt olduğundan olabilir.:stuck_out_tongue:) Kitabın ilk gidişatı bana Lotr ilk filmini hatırlattı. Düşman çeşitliliği bence çok doyurucu. Mat karakterine hiç ısınamadım ayrica. Bunun Mordethten çaldığı hançere bağlıyorum. Çıkacaktır kokusu. Şuan Beyazköprüden Mat ile Rand kaçtılar. Thomun kesinlikle ölmediğini düşünüyorum
Şimdilik fikirlerim bunlar gayet keyifli gidiyor. 8/10 ilk 400 sayfa puanım. Takdir edersiniz ki buraya kadar çok fazla vurucu bir olay gerçekleşmedi. :slight_smile:

4 Beğeni

Mat kendini gittikçe sevdiren bir karakter :smiley:

3 Beğeni

Mat içlerinde en cesur’u(bana göre)

Birşey daha kitabı okurken dikkatimi çeken birşey var. Ne zaman bir mesafe belirtilse yada uzunluk ölçüsü hep 150 rakamı geçiyor. Bir manası var mı yoksa ben mi çok şüpheciyim ?

3 Beğeni