Zaman Çarkı

(Her şey çok güzel olacak) #1027

Benim iletiyi silersem 999 a düşer mi? :confused:

(Hiçliğin bekçisi…) #1028

Muhtemelen 24 saat sonra düşer. :smiley: Ne yapalım baştan mesaj mı temizleyelim hepimiz? Bininci mesaj kime ait olacak? :rofl:

(Her şey çok güzel olacak) #1029

Silmeye başlayalım artık kime denk gelirse o 1000. mesajın sahibi olsun. :dagger:

(Hiçliğin bekçisi…) #1030

Konuda mesaj kalmazsa komik olur. :joy::rofl:

(Her şey çok güzel olacak) #1031

Denetmen olarak silinen mesajları geri alma imkanınız oluyor mu? :confused: Eğer varsa oynamayacağım.

(Hiçliğin bekçisi…) #1032

Evet, geri alabiliyorum. :smiling_imp::buyucu:

(Her şey çok güzel olacak) #1033

Boşuna çabalamayım öyleyse :confused:

(Buyici) #1034

Evet 400. sayfayida bitirdim. Şunu söylemek istiyorum. Daha önce ki ilk 200 sayfa eleştirim kısmen ediyor. Sanki seriyi hiç tanımayıp, hiç araştırmadan ezbere okuyan birisi sıkılır zannımca. Ama ben büyük bir seri olduğunu bildiğim için şuan okuduklarımdan çok keyif alıyorum. Halen ana karakterlerden beklediğim o isyan patlaması gelmedi. :slight_smile: Ama karakterleden Perrini kendime yakın buldum.( O da soyadımın Kurt olduğundan olabilir.:stuck_out_tongue:) Kitabın ilk gidişatı bana Lotr ilk filmini hatırlattı. Düşman çeşitliliği bence çok doyurucu. Mat karakterine hiç ısınamadım ayrica. Bunun Mordethten çaldığı hançere bağlıyorum. Çıkacaktır kokusu. Şuan Beyazköprüden Mat ile Rand kaçtılar. Thomun kesinlikle ölmediğini düşünüyorum
Şimdilik fikirlerim bunlar gayet keyifli gidiyor. 8/10 ilk 400 sayfa puanım. Takdir edersiniz ki buraya kadar çok fazla vurucu bir olay gerçekleşmedi. :slight_smile:

(Muhammet Topcu) #1035

Mat kendini gittikçe sevdiren bir karakter :smiley:

Mat içlerinde en cesur’u(bana göre)

(Buyici) #1037

Birşey daha kitabı okurken dikkatimi çeken birşey var. Ne zaman bir mesafe belirtilse yada uzunluk ölçüsü hep 150 rakamı geçiyor. Bir manası var mı yoksa ben mi çok şüpheciyim ?

(Perrin Aybara) #1038

Ben 6. Kitaptayım mat i hala sevemedim. Perrin adamdır

(aysegul) #1039

Ben de yeni başladım seriye. 440lardayım. Su ana kadar güzel bence, kahramanın yolculuğu konseptinin sıkıcı olması çok zor zaten. Perrin şu ana kadar bana en sempatik gelen karakter diyebilirim :slight_smile:

(Buyici) #1040

Bende 456. sayfadayım. Ben açıkçası karakterlere bağlanamadım. Şuan sürekli bir kaçış olduğu için. Kendilerini gösterecek bir durum olmadı. Birde kitabın cüssesine göre dialoglar çok az gibi gibi.

(Her şey çok güzel olacak) #1041

Heyecanlandıran asıl olaylar kitapların son 50 sayfasında açığa çıkıyor. Bazen 900 sayfa konu düğümlendikten sonra patlama anı yaşanıyor.

(Buyici) #1042

Kendimi ister istemez fırtınaışığı ile kıyaslama yaptığım için ufak tefek şikayetlerim olabilir ama daha ilk kitap ve ilk etapta 3 kitabı hizli bir şekilde okumak istiyorum. O zaman herşey oturur zaten. Ama okuduğum en güzel fantastik dünyalardan birine sahip diyebilirim. Han muhabbetlerini çok seviyorum.

(Erman Günseren) #1043

Bu seri de hiçbir karakter için hemen yargıda bulunmayın. Karakterlerin gelişimi çok önemli. Zamanla bakışınız değişir. Ben de öyle oldu ki en büyük değişim Mat ile oldu. Bir ara nefret ediyordum neredeyse ama sonradan en sevdiğim karakter oldu uzak ara. :wink:

(Her şey için teşekkürler özellikle balık için) #1044

Zaman Çarkı benim en sevdiğim seridir. Fırtınaışığı’nın ilk kitabını da okudum ve olağanüstü olduğu konusunda sizinle hemfikirim. Şunu da söyleyebilirim ki eğer seri tamamlanırsa
benim için zirveyi alabilir. Ama şimdilik en iyisi Zaman Çarkı, bence kıyaslamayın tadını çıkarın…

(Buyici) #1045

Benim ki kıyaslama değil ama ister istemez okurken insanın aklına geliyor. Ama şuana kadar biraz sıktı bu kovalamaca ve karakterler kendini sevdirecek hiçbir olay yaşatmadı. Yada ana karakterlerden epic bir haraket göremedim. Tabii ilk kitap ama biraz fazla uzamış gibi. Elbet vardır bir nedeni deyip, okumaya devam ediyorum. Ayrıca yeni bir kütüphane ile 2. kitabında siparişini verdim…

(Cankut Değerli) #1046

Serinin ikinci kitapla daha bir oturduğunu ve özgünleştiğini göreceksiniz bence. Asıl olayların ikinci kitapla başladığını düşünüyorum.

Özet

Hele bir kapışma sahnesi var ki dillere destan. Bana kalırsa serideki en muhteşem sahnelerden biridir kendisi.