Zaman Çarkı

Dengeden kastım o zaten :slight_smile: En çok da Min yapıyor bunu aslında. Rand sürekli kontrol edilmeye karşı olmasına rağmen ne zaman manyakça birşeyler yapmaya kalksa Min çıkıyor karşısına.

Peki İshamael nasıl üçüncü oluyor? Yok edici rolü onun için çok mantıklı ama Rand’ın bir parçası değil, bambaşka biri.

2 Beğeni

Ishamael bağlantısı ilk olarak rüyalarda başlıyor sanırım. İkinci kitaptan sonra Ishamael’in Rand’in göğsünde açtığı şer yarası ile devam ediyor. En son bağ ise ikisinin Shadar Logoth’da Şerateşleri çarpıştığı sırada oluşan bağ. Zaten bundan sonra birbirlerini hissedebiliyorlar. Ama bence en büyük bağ Falme’de aldığı yara. Hiç doğrulandı mı bilmiyorum ama bence Ishamael ölüp yeniden dünyaya getirilmeden önce Mordeth benzeri bir yaratığa dönüşmüştü. Yaradaki şer Leke gibi Karanlık Varlığın özü değildi, öyle olsa
Nynaeve deliliğe çare bulduğunda o yarayı da iyileştirebilirdi ama yapamadı; Fain’in açtığı yarayı kapatamadığı gibi. Bence o yara Karanlık Varlıktan değil Ishamael’in kendisinden kaynaklanıyordu. Hatta Ishamel öldükten sonra Afet üç kilometre geriilemişti.

3 Beğeni

Vay be, çok hoşuma gitti bu yorumunuz. Şu seri hakkında her farklı bir yakıştırma, teori duyduğumda sevgim tekrar tekrar kabarıyor. İlginçmiş sahiden.

3 Beğeni

Game of Thrones, özellikle son bölümleri izledikçe Zaman Çarkı lütfen dizi yapılmasın diyorum. Zaten Zaman Çarkına nedense hep diziden ziyade uzun soluklu animeleri yakıştırırdım, böylece güzelim seriyi mahvetmezler.

Tek Güç, yüzlerce karakter, efektler vesair animede, dizilerde olacağından çok daha iyi yansıtılır, üstelik cast sorunu da olmaz. Witcher dizisinden tecrübe ettik cast’te neler yaptıklarını, umarım Zaman Çarkı dizi olduğunda böyle bir tecrübe yaşamayız, yine de içimde her zaman ukde kalacak WoT anime serisi.

Sizin fikriniz nedir?

5 Beğeni

Bugünkü bölümden sonra Zaman Çarkı’nın rezil edileceğinden şüphem kalmadı. Popüler kültüre hizmet edebilmek için her şeyi batırıyorlar. :man_facepalming:

4 Beğeni

Sizi rahatsız eden tam olarak ne oldu?
Yanlış anlamayın, merakımdan soruyorum sadece.

1 Beğeni

Game of Thrones’da yeni kitap çıkmadığı için mecburen konudan sapıldı. Zaman Çarkı’nda o kadar büyük değişiklikler olmaz.

1 Beğeni

Ben Zaman Çarkı’nda işlerin sıkı tutulacağını umuyorum. Popüler kültüre kaydırmaya çalışırlarsa ZÇ hayranlarından linç yiyeceklerini biliyorlardır bence. :joy: Bakalım, oyuncu haberleri gelmeye başlayınca anlarız durumu.

1 Beğeni

Siyahi Rand, trans Perrin, kız Mat ve lezbiyen Egwene olmadığı sürece dizi kabulümdür.

4 Beğeni

Ben henüz dördüncü kitaptayım ama ilk dört kitap bile dolu dolu. Serinin çeyreği on kitaba bedel😂 O yüzden dizide kitaptaki pek çok şeye yer verilmeyeceğini olayların olması gerekenden daha hızlı gelişeceğini düşünüyorum. O yüzden bir yandan acaba dizi yapılmasa mı diyor ama bir yandan da bir umut belki güzel olur yapsalar da görsek diyorum😂

Valla o tip bir şey yaparlarsa zaten Amazon stüdyolarının önünde epik bir savaş yaşanır diye düşünüyorum ben açıkçası. :joy:
Ayrıca ZÇ dünyasında her türlü farklılık yeterince temsil ediliyor kanısındayım ben açıkçası. Popüler kültür bu tip şeyleri sömürerek insanların gözüne gözüne sokmaktan vazgeçmeli artık.

1 Beğeni

Ama olur mu zamanında siyahiler çok ezildi, LBGT hala eziliyor. Fantastik bir evrende bu özellikteki karakterler baskın olmadığı sürece bu düpediz faşistliktir, bir iki karakter yetmez.

Aaa, ama o zaman bir dakika lütfen. Engelli bir vatandaş olarak ben de temsil edilmek istiyorum. :stuck_out_tongue:
Şaka bir yana, sömürülmek istemem açıkçası.

Rand zaten engelli diye özellikle belirtmedim.

:joy: Rand nasıl engelli oluyor, delilik yüzünden mi?

Okuyunca görürünüz. Ne evet ne hayır diyeyim.

Ben bitirdim seriyi yaklaşık bir buçuk sene kadar önce. :slight_smile:

O zaman niye sordunuz.:joy: Rand’ın kolu kopuyor ya.

1 Beğeni

Evet o ilk başta aklıma gelmedi benim. :joy:

2 Beğeni