Zaman Çarkı

Herkesin atladığı bir şey" yeni bahar" kitabı. "Dünyanın gözü " ile başlamayacaklar sanırım diziye. "Yeni bahar " işe başlayacaklar bu da moiraine ablamızın neden dizinin merkezine oturduğunu açıklar

Olaylar rand’in doğumundan itibaren başlayacak yada daha öncesinden. Belki aiel savcıları ile başlar. Savaşı anlatır. Rand’in doğumundan sonra köye gelişine kadar olan olayları anlatabilir. Bu da moiraine ile başlamalarını açıklar bence :slight_smile:

Benim daha da merak ettiğim kitabın en başındaki olayı nasıl yapacaklar ya da yapacaklar mı? Lews Therin Talamon sahnesini diyorum. Onu yaparlarsa da karışık olabilir. Ben ilk okuduğumda hiç bir şey anlamamıştım. @Ishamael’den duyunca oturmuştu taşlar yerine.

Evet, kitabın belli bir kısmında Moiraine olmaması da düşündürücü. Kitabı her karakterin gözlerinden, bakış açısından okuduğum için daha bir sevmiştim ben.

(Kadir) #1495

Flashbacklerle Yeni Bahar’ı anlatacaklarmış gibi geliyor bana. Direkt Aiel Savaşları gibi yüksek bütçe gerektiren bir sahne çekmezler.

@cankutpotter Kitap Rand merkezli de gitmiyorki seri. Yüzük Kardeşliği gibi yolları ayrılacak, ilk sezondan sonra isteselerde Moiraine eksenli anlatamazlar.

(Cankut Değerli) #1496

Sanmıyorum. Zamanında Dünya’nın Gözünün ilk bölümündeki sahneyi içeren bir senaryo taslağı paylaşılmıştı. Üstelik Yenibahar anlatılacaktıysa Rosamund Pike yerine yirmilerinde bir oyuncu seçmeleri gerekirdi. Geridönüşler yaparak Yenibahar’ı anlatabilirler belki ancak tek başına o kitaptan bir sezon çıkmaz.
@Kitsune Umarım o sahneyi koyacak bir yer bulurlar, müthiş bir sahneydi bence. Hikayenin gizemini daha da arttırıyor benim gözümde.

Özet

Bu arada o sahne, aslında Kapıyolları ilk gördüğümüz sahneydi, sonradan dikkatimi çekmişti. :joy:

Bu anlayamadım. Neden daha genç seçmeleri gerekiyordu?

Sedailer 80 yaşında olsalarda hep genç gözükmüyorlar mıydı?

Bu arada “yeni baharı” okumadım daha

(Cankut Değerli) #1498
Özet

Moiraine o zaman Aes Sedai değildi, henüz yirmilerinin başında genç bir kadındı ve bir kabuledilmişti. Dolayısıyla Aes Sedai yüzüne sahip değildi.

O zaman sizin söyleminiz daha mantıklı. Neyse çok spoiller yiyeceğimi hissetmeye başladım tartışmadan çıkacayım :slight_smile:

Anlaşılması zor bir sahne. Kafa karıştırabilir. Her neyse bekleyeceğiz bakalım nasıl olacak. Umuyorum ki kitaptan aşırı kopmalar yaşanmaz.

(Mael isain moridin, mia allantir! ) #1501

Yok maalesef. Bulamadım.

(Cankut Değerli) #1502

Anladım, teşekkür ederim.

(Carai an Caldazar!) #1504

kim Balıkçil damgalı kılıç sever??¿¿

@ShaidarHaran Bende bu yaz Medyum ile şansımı 2. Kez deneyeceğim.

Balık diyince nedense aklıma siuan ve göremediğimiz babası geliyor.
Yazık oldu kadına ne üzüldüm varya koskaca amyrlin makamı tüh ulen.(Bilmeyenler için her türlü anlama çekilebilir yanlış anlaşılmasın zaten 7. kitaba gelince anlicaksınız.

Kitaba ilk başladığımda aessedaileri çok havalı buluyordum sonradan çok kolpa olduklarını anladım, derin devlet gibiler mubarek entrika içinde entrika.
Ama Moiraine diye bir aessedai var ki !

Bu evrende Moiraine’den gıcık kapan var mıdır acaba ya.

Her karekterin illa bir tane sevgilisi var Moiraine’in 8. kitaba kadar hiç sevdiği bir karekter çıkmadi neden acaba :slight_smile:

The witcher serisindeki geralt’ın madalyonu sizce mat’den alıntı değil mi yoksa bir tesadüf mü ?

(Deepreader) #1506

Seriye başlamadan önce merak ettiğim her şeyi yazmışsınız teşekkür ederim. :sweat_smile:

(Carai an Caldazar!) #1507

Siuan Zaman Çarkı serisinde sevdiğim kadın karakterdir. Hele o balikcı özdeyişleri yok mu…

Aes Sedailer büyücü olduğu için çok kibirliler. Bir de şu kadınların burun çekmesi yokmu deli ediyor beni deli.

(Kadir) #1508

Onunda sevgilisi var aslında. İleride öğrenirsiniz. Şimdi aklıma geldi de umarım dizide Siuan ve Moiraine’i sevgili yapmazlar. :joy:

(Cankut Değerli) #1509

Bu ihtimal benim de aklıma geldi yalnız. :joy: Millete yaranacağız diye bu tip değişikliklere gitmezler umarım.

Bak sen simdi böyle diyince şüphelendim moiraine eş cinsel mi ?

Yok olmaz ya öyle bir şey

(Cankut Değerli) #1511

Hayır değil. Ancak dizi ve sinema yapımcılarının son zamanlarda siyahi olmayan karakteri siyahi, eşcinsel olmayan karakteri eşcinsel yapmak gibi birtakım alışkanlıkları oldu. Yanlış anlaşılmasın, bu insanlarla bir problemim yok ancak eğlence sektörü politik doğruculuğun suyunu çıkarır oldu. Neyse, umarım kitaplardan alakasız bir şey izlemeyiz.

(Erdem) #1512

Yastık arkadaşı muhabbetleri içinde Moiraine de vardı sanki.

(Cankut Değerli) #1513

Hıımmm. Eğer öyle bir durum varsa bilemem tabii. Aes Sedailer arasında o tip muhabbetlerin döndüğünü hatırlıyorsam da çok dikkatimi çekmemişti.