Zaman Çarkı

kim Balıkçil damgalı kılıç sever??¿¿

@ShaidarHaran Bende bu yaz Medyum ile şansımı 2. Kez deneyeceğim.

3 Beğeni

Balık diyince nedense aklıma siuan ve göremediğimiz babası geliyor.
Yazık oldu kadına ne üzüldüm varya koskaca amyrlin makamı tüh ulen.(Bilmeyenler için her türlü anlama çekilebilir yanlış anlaşılmasın zaten 7. kitaba gelince anlicaksınız.

Kitaba ilk başladığımda aessedaileri çok havalı buluyordum sonradan çok kolpa olduklarını anladım, derin devlet gibiler mubarek entrika içinde entrika.
Ama Moiraine diye bir aessedai var ki !

Bu evrende Moiraine’den gıcık kapan var mıdır acaba ya.

Her karekterin illa bir tane sevgilisi var Moiraine’in 8. kitaba kadar hiç sevdiği bir karekter çıkmadi neden acaba :slight_smile:

The witcher serisindeki geralt’ın madalyonu sizce mat’den alıntı değil mi yoksa bir tesadüf mü ?

2 Beğeni

Seriye başlamadan önce merak ettiğim her şeyi yazmışsınız teşekkür ederim. :sweat_smile:

1 Beğeni

Siuan Zaman Çarkı serisinde sevdiğim kadın karakterdir. Hele o balikcı özdeyişleri yok mu…

Aes Sedailer büyücü olduğu için çok kibirliler. Bir de şu kadınların burun çekmesi yokmu deli ediyor beni deli.

Onunda sevgilisi var aslında. İleride öğrenirsiniz. Şimdi aklıma geldi de umarım dizide Siuan ve Moiraine’i sevgili yapmazlar. :joy:

Bu ihtimal benim de aklıma geldi yalnız. :joy: Millete yaranacağız diye bu tip değişikliklere gitmezler umarım.

1 Beğeni

Bak sen simdi böyle diyince şüphelendim moiraine eş cinsel mi ?

Yok olmaz ya öyle bir şey

1 Beğeni

Hayır değil. Ancak dizi ve sinema yapımcılarının son zamanlarda siyahi olmayan karakteri siyahi, eşcinsel olmayan karakteri eşcinsel yapmak gibi birtakım alışkanlıkları oldu. Yanlış anlaşılmasın, bu insanlarla bir problemim yok ancak eğlence sektörü politik doğruculuğun suyunu çıkarır oldu. Neyse, umarım kitaplardan alakasız bir şey izlemeyiz.

1 Beğeni

Yastık arkadaşı muhabbetleri içinde Moiraine de vardı sanki.

1 Beğeni

Hıımmm. Eğer öyle bir durum varsa bilemem tabii. Aes Sedailer arasında o tip muhabbetlerin döndüğünü hatırlıyorsam da çok dikkatimi çekmemişti.

Yeni Bahar’da anlatılıyordu, Siune ile çıraklık döneminde birliktelerdi yanlış hatırlamıyorsam.

Ben öyle bir şey demedim. Demiş de olabilirim. :joy::joy::joy:

Internete illüstrasyonu bile var.

Şu soruların cevaplarını merak ediyorum. AMA! Spoiler olarak istemiyorum, sadece bir evet-hayır.

Kaos lordu dışında, Rand tekrar kaçırılıyor mu?

Kara kulenin yıkılması demek, beyaz kule ile birlikte yeniden doğması mı demek?

Asha’manlar yeterince güvenli değil mi? (Rand için)

Ve sizin yazınızdaki üstü kapalı olay Alanna ile mi ilgili?

1. Kitabı bitirdim bu sabah. Mat’in hikayesi de iyice gelişti, güzelleşti. Tuon’u bazen sevdim bazen sevmedim gibi bir şey oldu. Yönlendirilen kadınları tasmalamak ne kadar iğrenç bir şey. A’dam, Suldam, Damane hepsi sinir bozucu. Tuon kendisi de yönlendirebilir. Ama bunu anlamak istemiyor. Yine de Mat ile güzel ikili oldular. Başlarda ona oyuncak deyip durması beni sinir etmişti tabi. Seachanlar sahiden tuhaflar.

Kitapta beni etkileyen bir çok kısım oldu.Rand’lı bir kısım özellikle. Ve aklına gelen o düşünceler… Ve Nynaeve’nin öfkesinin ardında yumuşacık bir kalp görüyorum ben. Seviyorum onu.

Mazrim Taim finalde beni ürpertti. Tam bir deli gibi göründü bana. Deli ve karanlık bir adam. Kara Kuleye giden altı kızıl aes sedaiya acıdım sahiden. Elaida da amirlyn olmaya uygun değil. Egwene daha uygun. Kulede tutsak ama akıllı davranıyor bence. Eh onu hala sevmiyorum. Elayne’nin annesiyle kavuşmasını istiyorum bu arada. Galad’ın ne yapacağı da merak konusu. Elayne yine ona saçma sapan davranır mı acaba?Brigitte Gümüşyay da kavuşsa Cain’ına ne güzel olur. Ona da üzüldüm. Ama çok güzel bir muhafız oldu.

On birinci kitap heyecanlıydı gerçekten. Ben yine bayıldım. Daha çok diyalog ve daha çok terkedilmiş sahnesi olsaydı diyorum sadece.

@otis Bu arada hayır, Alanna ilgili bir şey değil.

3 Beğeni

Hayır.
Ne demek istediğiniz anlamadım.
Hem evet hem hayır.

1 Beğeni

Elaida kehanetinde söylüyor hani, kara kule yıkılacak, diye. Onun anlamı acaba bu mudur, diye merak ettim. Kehanetlere ve eski durumlara bakarsak herkes bir, Aes Sedai sadece kadınlara denilmiyor, gibi.

1 Beğeni

Şimdi anladım ama okusanız daha iyi olur. Cevabı son kitapta.

1 Beğeni

Hesapladım, 8,9 ve 10. kitapları, bu hızla gidersem, ikişer haftada bitiriyorum. Bir çılgınlık yapıp birer haftaya mı çeksem? Ya da belki üçer gün. :smiley:

10 ve 11 daha yavaş kitapalr ve bunları okurkende yavaşlarsınız ama son üç kitap çok iyi. Onlarda hız kazanırsınız.

3 Beğeni