Zaman Çarkı

Kahverengi nerede? Yoksa ben mi bişey kaçırıyorum:thinking:

4. Kitap sonunda Gawyn’in yaptıkları benim de içime çok oturmuştu. Sizi çok iyi anlıyorum. :slight_smile:

Bu arada 8. Kitabı 3 günde bitirdim, çok sıkıcı deniliyordu ama ben sevdim açıkcası muhteşem değil ama güzel.

2 Beğeni

Tum serinin en sevdigim anlarindan bitinr atif yaptigin icin sagoluver.

Okumamislar acmasin kesinlikle. Pismanligin derecesi yok. Hatta genelde spoilerler umurumda degil diyenler de bakmasin. Kendinizi cok guzel bir seyden mahrum birakirsiniz.

1 Beğeni

Ben başta Taş’a Lanfear ve Trollocların gelişine de yükselmiştim ama sonları düşününce yine sakin sayılırmışım diyorum gerçekten ilerledikçe hareketleniyor.

1 Beğeni

Aaa unutmuşum. Simdi eklesem o verenlerin oyu silinir. Isteyen varsa başlık içinde belirtsin.

Hocam size zahmet olmaza Tarbonda ve 2 iki nehirde perrinin olayları neydi? tamamen unutmuşum.

Perrin Tarabon’a hiç gitmiyor, Elayne ve Nynaeve Kara Ajahları yakalamak ve onların Rand’a istediklerini yaptırmak için kullanacakları şeyi bulmaya gidiyorlar. Perrin Işığın Evlatları’nın onu aradığını öğrenince İki Nehir’e gidiyor. Ailesinin öldürüldüğünü öğreniyor, Işığın Evlatları’nın aldığı tutsakları kurtarıyor. Çifliklere Trollocların saldırıp, yaktıklarını öğreniyor. Uzak çiftliklerdeki insanları ikna edip herkesi Emond Meydanı’na topluyor sonra birkaç yüz tane Trolloc’la savaşıyorlar. Kurt düşünde de Katil denilen bir adamla birbirlerini kovalıyorlar, en son Perrin onu yaralıyor. Ve gerçekte kendini Boru Avcısı olarak tanıtan Lord Luc yaralı bir şekilde ortaya çıkıyor. Işığın Evlatları Perrin’i tutuklamaya geliyorlar, halk onun karanlık dostu olduğuna inanmadığı için almalarına izin vermiyor. Sonra binlerce Trolloc’un yaklaştığı haberi geliyor, Perrin eğer yardım ederseniz teslim olacağım diyor. Bu sırada Faile’i de Kraliçe ile konuşup asker getirmesi için gönderiyor, tabii aslında savaştan uzak tutmak için. Gitmeden önce ikisi evleniyor ardından Trolloclar geliyor, bunlar bayağı zorlanıyor. İyice geriledikleri sırada Faile Gözlem Tepesi’nde olan insanlarla gelmiş oluyor, böylece Trollocları alt ediyorlar. Savaş bitince Işığın Evlatları yine Perrin’i tutuklamaya çalışıyor ama onların yardım etmediği ortaya çıkınca alamıyorlar çocuğu. Ve Işığın Evlatları Bornhald’ın " birgün senin öldüğünü göreceğim" yeminleri eşliğinde meydanı terk ediyor. Sonunda herkes mutlu.:grinning:

Resmen tüm olayları anlattım gibi oldu belki de sadece bir iki cümle istiyordunuz. Eğer öyleyse kusura bakmayın.:smiley: Umarım çok karışık veya eksik anlatmamışımdır.

@aysays Benim içime oturamadı aslında çünkü çok sinirlendim. Muhafızını öldürerek Aes Sedai’sini yalıtan bir tarafı destekleyemezsin çünkü onca yöntem nereye gitti, at bir hava akışı kalsın adam. Elde mantıklı bir kanıt yok, patır patır milleti öldürüyorlar ve Gawyn gayet kabul etmiş. İleride bize bir faydası dokunmazsa tekrar ısınmayı düşünmüyorum.:expressionless:

3 Beğeni

Gawyn = seni çok seviyorum canım yarın gelip babandan isticeyim seni :smiley: yeter bu kadar spoiler :smile:

1 Beğeni

Şöyle bir ilana denk geldim. Daha önceden ilk kitabın yanında harita verilmiş galiba. Ben aldığımda harita yoktu. Haritası olan var mı?

1 Beğeni

Çok güzel fikirmiş bence de verilmeli.

Bu arada 8. Bitmek üzere. Boşa korkutmuşsunuz beni. O kadar da sıkıcı değil. Ama biraz sıkıcı.

Bu seriye evli ve yeni doğmuş bebesi olanlar başlamamalı. Şuan 4.cilt 300erdeyim. Kitap akıyor fakat ben akamıyorum. Yorgunluk, kitabın hacmi… Zor geliyor…

Kitabı bitirmeye yakın olduğum aklıma geldikçe bir üzüntü geliyor bana ve yine geldi o hüzün. 12. Kitaptayım. :roll_eyes:

3 Beğeni

Dün Witcher’ın altıncı kitabının geleceğini öğrendiğimde bana da oldu ya, içime bir hüzün çöktü.
Ama Zaman Çarkı’nın son üç kitabı harikadır, tempo bir an bile düşmüyor.

2 Beğeni

Son kitap bitmek üzere, bitmesin diye hususi yavaş gittim.Tam bir çelişki aslında, hem okumak istiyorsun hem de bitmesin…

5 Beğeni

Sağolasın ben perrinin çoğu kısmını unutmuşum.

@Tobizume son kitabın ilk baskısında dağıtılmış diye biliyorum ben.

2 Beğeni

Bizde de hiç şans yok zaten.

1 Beğeni

Aynen ya bizde hiç şans yok. Belki kapak değişince haritayı yeniden basarlar.

1 Beğeni

Son kitabı çıkar çıkmaz alıp bir nefeste okuyup Brandon Sanderson’a öfkemi kustuğumu hatırlıyorum. Kötü bir iş çıkardığından değil, o acı hüznün hırçınlığını birine yıkmam gerektiğinden. Öyle bir serüvenin sonunu getirmek ister istemez üzüyor insanı.

3 Beğeni

Bu yüzden yavaş okuyorum. Ayda bir kitap şeklinde.