Zaman Çarkı

(Carai an Caldazar!) #1674

Demeeeee!! 150 sayda Eleyne ne? Kadın karakterler arasında bölüştürseymiş bari.

(Arfrlecow) #1675

Lafın gelişi o. Söylersem spoiler olur. Oraya gelince anlarsın demek istediğimi.

(Carai an Caldazar!) #1676

Tamamdır gomutanim. (20 karakter )

Robert Jordan seriyi çok kritik bir noktada bırakmış. Brandon Sanderson olmasaydı biz okuyucuların hali kötü olurmuş.

(Carai an Caldazar!) #1678

Illüstrasyonlar:

Özet

Beyazpelerinli

images%20(4)

Tar Valon

Tear erkek giyim tarzı

Ndndnnd

Shinear erkek giyim tarzı

images

Tarbon erkek giyim tarzi

images%20(1)

Tarbon kadın giyim tarzı

images%20(3)

Tear Taşı

Seachan yaratıgı

Screenshot_2018-06-20-16-07-15-1

1. Kitapta Charien de bulunan heykel

Screenshot_2018-05-20-18-03-41-1

1. Kitaptaki shador lagot

(Buyici) #1679

Ooo bayıldım bunlara. Bende Tear taşını soracaktım. Hic kafamda kuramamıştım.

(Arfrlecow) #1680

Tarabonlular düşündüğümden bile kötüymüş. Çok çirkin bir tarzları var, en azından erkekleri için.

(Mahmut) #1681

Çeviriden dolayı kuramamışsınızdır. :stuck_out_tongue: :see_no_evil:

(Perrin Aybara) #1682

Tarabon kadınları candır :slight_smile:

(Carai an Caldazar!) #1683

Arad Domani tek geçerim :grinning:

(Carai an Caldazar!) #1684

Bencede öyle. Ama Taraboan bu serideki şu ana kadar ki en sevdiğim ülkelerden biridir.

Andor>Tarabon>illian>Tear>Charien(buyük ihtimale yanliş yazdım)>Shinear>Gheldand> Murandy

Ben asil Saldeayı çok merak ediyorum. Adı seride cok geçiyor. Beli ki yazar bu ülkeye çok önem veriyor.

Kingebu sen yine iyisin ben direk Tearı aklımda kuramadim. Bunlar hep çevirmen yüzünden.

Seriyi Brandon Sanderson’un devralması çok iyi olmuş, bunca zamandır düzensiz bir tempoda ilerleyen seri son kitaplarda homojen bir karakter/aksiyon oranına büründü. Önceki kitapların belirli kısımlarında açıkça canım sıkılırken son kitapları elimden düşüremiyorum.

(ekleme) Spoiler isteği:

Aviendha’nın Rhuidean’daki farklı kişilerin anılarını gösteren ter’angreal’da gördükleri şeyler gerçekleşiyor mu? Yoksa desen farklı yönde mi bükülüyor?
Seanchan’ları zaten sevmezdim bu böümü de okuyunca iyice nefret etmeye başladım.
Son olarak; ışıklar içinde yat Verin Sedai, büyük kadınmışsın.

Herkese merhaba,

Seriye uzun zamandır başlamaya niyetliyim ama hep çok uzun diye erteleyip duruyorum. Şimdi, yanlış anlamadıysam da tekrar basılacak sanırım? Sizce mevcut ciltli baskıyı mı toparlayıp başlayayım yoksa yeni çıkacak olan seriyi mi bekleyeyim?

Kitaplar elimde erimeye başladı. Bunca zamandır okuduğum seri sona yaklaşınca “Nasıl yani, bitecek mi şimdi?” diyorum.

Umarım Brandon Sanderson aynı evreni kullanarak farklı seriler çıkarır. Bu kadar detaylandırılmış bir evren on beş kitapla sınırlandırılmamalı.

(Mahmut) #1688

Yayınevi yetkilisi Emre Bey (@irbis) çok yakında kitapların ciltsiz olarak çıkacağını söylemişti. Eğer bu yeni baskılarda şimdiki ciltli baskılarda bulunan bol hatalar giderilecekse ki giderilecek demişti kendisi, bence yeni baskıyı bekleyin.

(Buyici) #1689

Fırtına geliyor. Devasa bir Cosmer evreni var adamın. :slight_smile:

Eğer söylediğiniz gibi hatalar giderilecekse, yeni baskıyı beklemekte fayda var. Teşekkürler cevabınız için.

(Erdem Atik) #1691

Ama piyasada ciltiler de bulunacak diye biliyorum

Ona laf yok, o ayrı bu ayrı.
Ama Lews Therin’in gölgeyi mühürlemesi ile ilgili bir kitap yazarsa çok hoşuma giderdi. Belki de seri diziden sonra popüler olduktan sonra yapacaktır.
Sonuç olarak her güzel şey gibi bu seri sonlanınca da üzüleceğim.

(Buyici) #1693

Bence bitireceğin için sevinmelisin. Büyük bir yük kalkacak üzerinden. Bende 4.cilti bitiriyorum ve uzuun bir ara vericem Zç evrenine. Çok yavan geldi bana herşeyi ile. 10 15 sene önce okusaymışım belki çok severdim ama çok haddinden fazla ağır işleyen bir konusu var.