Zaman Çarkı

@yafeshan @Tnuviel37 freni patlamış damperli kamyon gibi diye bir laf vardı. Son 3 kitabı birebir özetliyor bu laf :grinning:

2 Beğeni

Kendimi zorla yavaşlatmaya çalışmıştım son kitaplarda. Hemen bitmesin diye çok yırtındım.

Durdurabilmek ne mümkün efenim ! Seri uçuşa geçmiş bir kere …

Şu an içimdeki heyacan balonu fısss diye söndü keşke acele etmeyip tamamını okusaydım yazınızın, böylece yukarıdaki spoileri yemezdim. Kahretsin siz öyle diyince çok meraklanip açtım ve ağlamak istiyorum. İkinci kitaptayım ben daha yaaa. Burayı seviyorum çıkamıyorum da ama sonucu hep böyle oluyor :sob::joy: nasıl hissedeceğimi de bilemedim of yaa. Gülsem bir türlü gülmesem bir türlü.

Ne kadar yıkıcı olabilir ki ?:thinking: Ne olabilir ki yani ? Bu serinin en zayıf noktalarından birisi olan heyecan eksikliği, ağzımızı açık bıraktıracak kadar şaşırtıcı olay 5 cilte kadar nadiren yaşadım o da dozu çok azdı. Sırf son 3 cilt aşkı ile yardırıyorum.

1 Beğeni

Hiç öyle deme, seri hakkını veriyor gerçekten.

2 Beğeni

Hmm aslında ben çok heyecanlı olduğumdan da olabilir belki ama hop oturup hop kalkıp okuyorum daha şimdiden. Ve şey öğrendiğim şey kara ajahin kim olduğuydu. İnşallah becerebildim gizlemeyi. Gerçi gizlenmese de olurdu sanki ama.

Heyecanla bekliyorummmm. :slight_smile:

Başkaları da var. Onları okurken öğrenirsiniz. Hem merak edilecek çok şey var daha. Kaç kitap boyunca her satırda bir ipucu yakalamaya çalıştığım başka gizemler de oldu. O nedenle çok fazla düşünmeyin. Hatta bu bilgi üzerine ne olacağını görmek de sizin için ayrı bir heyecan olabilir. :grinning:

1 Beğeni

Evet haklısınız ama bu kitaptan sonra ara verip biraz daha çerezlik bir kitap okuyacağım sanırım. Unutmak istiyorum yine de😄

1. kitaba hazır ol o zaman. Dumai kuyuları der susarım. Sakın google’a falan yazıp araştırmayın bu arada. Yaparsanız da suç bende değil. :sweat_smile:

Bir tanıdığımı başlattım seriye ve çok sevdi. 4. kitapta şu an. Aklına bir şey takıldığında hemen mesaj atıyor. Tahminler yapıyor ve ben de mümkün olduğunca spoilersız cevap veriyorum. Arada da spoiler değil ama ufak bilgilerle heyecanını körüklüyorum. :laughing:

2 Beğeni

Bu seride okumaktan hoşlandığım kısımlar hep kısa sürüyor nedense. Karakterler arası diyaloglar çok kısa ve garip şekillerde sona eriyor. Heyecanlı olan bütün kısımları oldu bittiye getirip üstünü kapatıyorlar. Her şeyi gizli yapmak zorunda olmasalar keşke.

1 Beğeni

Hep o Aes Sedai’ler yüzünden. :triumph: Öyle bir hale getirmişler ki insanları kimse birbirine güvenemiyor ne kadar yakın olsalar da.

Moiraine reyis anamız, Lan Al’mandogoran babamız net. En delikanlı 2 karakter.

2 Beğeni

Hep aynısın .Neden inatla yerden yere vurmak istiyorsun bu kitabı. Senin sevmediğini başka sevebilir. Hoşuma gitmeyen yöneleri açıkla, alıp almamak alıcıya kalsın.

Benim verdiğim para boşuna mı? Severek okuduk. Çokta hoşuma gitti.

1 Beğeni

Nynaeve Al’Meara da es geçilmesin lütfen. İlerde sen de hak vereceksin. :wink:
Ayrıca başka karakterleri de ekleyebilir seriyi bitirenler rahatlıkla.

3 Beğeni

Merak etmeyin, o spoilera rağmen siz yine de çok şaşıracaksınız çünkü en önemli noktası eksik.
Daha fazla bir şey yazmayayım ben. :joy:

Ve ben de bir spoiler yemiştim. Yanlış yazılmış bir şeydi. Hiç beklenmedik zamanda ortaya çıkmıştı. Kitabın bu yönünü çok seviyorum. Hep beklenmedik olaylar çıkıyor.

3 Beğeni

Ben serinin sonunda ne olduğunu öğrendim bu ne ki. Gerçi yemediğim spoiler kalmadı ama. @Buyici Ben seriyi hep keyif alarak ve heyecanla okudum. Bence bütün kitaplar çok heyecanlıydı. 8. Kitap bile. Sanırım size hitap etmemiş.

2 Beğeni

Ben de aynı sizin gibi burda durdukça neler neler öğreniyorum seri bitene kadar gelmesem daha iyi aslında ama durduramıyorum kendimi.
@Kitsune eğer dediğiniz gibiyse son sürat devam devam🙆

2 Beğeni

Şu meşhur spoiler kaçıncı kitapta ?